چرا عروس هلندی صداش در نمی‌آید؟


یکی از دلایل اصلی که می‌تواند باعث گرفتگی صدای عروس هلندی شود، ایجاد مشکل در اندامی به اسم سرنگ یا سرنیکس (Syrinx) است. این اندام در قاعده‌ی نای پرنده قرار دارد و جزو یکی از اندام‌های صوتی پرنده محسوب می‌شود.
اگر علاقه دارید اطلاعات بیشتری در رابطه با عروس هلندی کسب کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی پرورش عروس هلندی را نیز مطالعه کنید.

در ادامه تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا دلایل گرفتگی صدای عروس هلندی را با هم بررسی کنیم.

دلایل گرفتگی صدای عروس هلندی

این اندام صوتی در عروس هلندی‌ها می‌تواند به دلایل مختلفی دچار مشکل شود. در ادامه با ما همراه باشید تا چند نمونه از دلایل گرفتگی صدای عروس هلندی را بررسی کنیم.


برای آشنایی بیشتر با این پرنده به شما توصیه می‌کنیم مقاله عروس هلندی را نیز مطالعه کنید.

گیرکردن غذا در گلوی عروس هلندی

مهم‌ترین دلیل گرفتگی صدا عروس هلندی گیرکردن غذا و بخصوص پوست بذر در گلوی او است. گیرکردن غذا در گلوی پرنده در بعضی از مواقع می‌تواند موجب عفونت باکتریایی، خفگی و حتی مرگ پرنده شما شود.

ضعیف بودن سیستم ایمنی

دلیل اصلی ایجاد عفونت و بسیاری دیگر از بیماری‌ها در پرندگان ضعیف بودن سیستم ایمنی بدن است. ضعیف بودن سیستم ایمنی در نتیجه‌ی نداشتن تغذیه مناسب است، به همین دلیل بهتر است عروس هلندی خود را تقویت کنید.

شما می‌توانید با انجام یک رژیم غذایی خوب و مناسب از بروز بسیاری از بیماری‌هایی که ممکن است به سراغ عروس هلندی شما بیایید پیشگیری کنید.


اگر احساس می‌کنید سیستم ایمنی عروس هلندی شما ضعیف است، خواندن مطلب تقویت عروس هلندی می‌تواند به شما کمک کند.

عفونت باکتریایی و یا قارچی

عفونت باکتریایی یا قارچی می‌تواند باعث ایجاد التهاب در قسمت نای پرنده شده و جریان هوا را مسدود کند.

این التهاب باعث گرفتگی صدای عروس هلندی می‌شود. همچنین سبب می‌شود پرنده‌ی شما صدای خود را از دست بدهد یا صدای او تغییر کند.


تغییرات در صدای عروس هلندی شامل نفس‌نفس زدن، جیرجیر کردن یا خس‌خس کردن است و همچنین نفس کشیدن او سخت می‌شود. در این‌گونه مواقع باید سریعاً به یک دامپزشک باتجربه مراجعه کنید تا بتوانید پرنده‌ی خود را از مرگ نجات دهید.

بزرگ شدن غده تیروئید (گواتر)


از دیگر عواملی که می‌تواند باعث گرفتگی صدای عروس هلندی شما شود بزرگ شدن غده تیروئید یا همان گواتر است.
این مشکل معمولاً در اثر کمبودید در بدن پرنده ایجاد می‌شود.

غده متورم شده نای و لوله تنفس پرنده را تنگ و فشرده می‌کند و باعث ایجاد مشکلات تنفسی و یا تغییر صدا در عروس هلندی شما می‌شود.


برای پیشگیری از بروز این مشکل می‌توانید با بهبود رژیم غذایی و یا از طریق مکمل‌های غذایی حاوی ید پرنده خود را از ابتلا به این بیماری در امان نگه‌دارید.


یکی دیگر از بیماری‌های خطرناک در عروس هلندی زیاد است که ممکن است باعث اسهال و خارش در پرنده شما شود. پرنده در این حالت فریاد میزند و شروع به کندن پرهای قسمت زیرین بال یا قفسه سینه و ران‌ها می‌کند.

سخن پایانی

امیدوارم توانسته باشیم جواب این سؤال که چرا عروس هلندی صداش در نمیاد را به شما بدهیم.


همان‌طور که در بالا توضیح دادیم گرفتگی صدا عروس هلندی شما دلایل گوناگونی دارد. شما ابتدا باید دلیل آن را پیدا کنید و سپس خیلی سریع برای درمان کردن او اقدام کنید.


از همراهی شما با واسط کالا سپاسگزاریم. پیشنهاد می‌کنیم مطالعه‌ی مقالات مرتبط در وبلاگ واسط کالا را از دست ندهید.

همچنین شما می‌توانید اجناس دسته دوم و یا حیوانات خانگی خود را با قیمت مناسب در واسط کالا خریدوفروش کنید.

کافی است اپلیکیشن واسط کالا را دانلود کنید و مطلب موردنظر خود را در آن جستجو کنید.
از اینکه تا انتهای مطلب ما را همراهی کردید سپاسگزارم.


منبع
beautyofbirds.com

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر