چرا خرگوش پا می‌کوبد؟

پا کوبیدن خرگوش یک قسمت مهم در ارتباط آن با دنیای اطرافش است. توصیه می‌شود که هرگز از خرگوشی که پاهای خود را به زمین می‌کوبد چشم‌پوشی نکنید.

خرگوش‌ها حیواناتی باهوش زیبا دوشت داشتنی و بامزه هستند که درعین‌حال بیسار سرگرم‌کننده هستند. کودکان عاشق این حیوانات‌اند و از بازی با آن‌ها لذت می‌برند. امروزه خرگوش یک حیوان خانگی محبوب محسوب می‌شود.

خرگوش‌ها نیز مانند بسیاری از حیوانات رفتارها و علائق خاصی دارد که آشنایی با آن‌ها خالی از لطف برای کسانی که می‌خواهند از آن‌ها نگهداری کنند نیست. در این مقاله به‌طور خاص به پا کوبیدن این موجود زیبا می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

دلایل عمده پا کوبیدن خرگوش عبارت‌اند از:

احساس خطر

خرگوش یک حیوان طعمه است بنابراین با دیدن یک شکارچی ممکن است پاهای خود را به زمین بکوبد. او با این کار به هم نوعانش در زیرزمین هشدار می‌دهد که وقت مناسبی برای بیرون آمدن از لانه نیست. حیوانات خانگی می‌توانند از این رفتار تقلید کنند. پا کوبیدن خرگوش شما یک اعلام‌خطر یا هشدار باشد.


سرخوردگی

خرگوش‌ها حیوانات صبوری نیستند. اگر آن‌ها تحریک شوند، از ناراحتی پای خود را به زمین می‌کوبند. از دلایل سرخوردگی خرگوش‌ها می‌تواند، بی‌توجهی، حسادت یا سایر حیوانات خانگی اشاره کرد.

خشم

گاهی اوقات، این ناامیدی به خشم محض تبدیل می‌شود. خرگوش‌ها مطیع هستند، اما درعین‌حال دوست دارند برخی کار ها را انجام دهند. جلوگیری از خرگوش در انجام آنچه می‌خواهند باعث خشم آن‌ها می‌شود. نتیجه این خشم پا کوبیدن خرگوش شما بر زمین است.

بازیگوشی

این احتمال وجود دارد که یک خرگوش بخواهد توجه شما را جلب کند. ممکن است خرگوش شما برای اینکه نگاه و توجه شما را جلب کن پایش را به زمین بکوبد.


خرگوش‌ها حیواناتی کلامی نیستند، بنابراین کوبیدن پا به‌طورمعمول پر سر و صداترین نشانه آن‌هاست.
اگر خرگوش شما عادت دارد پا‌هایش را به زمین بکوبد، دلیل آن را بیابید.

آیا پا کوبیدن خرگوش می‌تواند بدون دلیل باشد؟

خرگوش‌ها هرگز بدون دلیل پای خود به زمین نمی‌کوبند. هر زمان که این رفتار اتفاق افتاد زمانی را برای بررسی دلایل آن اختصاص دهید. بدانید که چرا آن‌ها این‌گونه واکنش نشان می‌دهند.

آیا چیزی آن‌ها را فریب داده است؟ آیا حیوان خانگی دیگری آن‌ها را آزار می‌دهد؟ آیا آن‌ها احساس بی‌توجهی می‌کنند و می‌خواهند چیزی را به شما نشان دهند؟

شما به‌عنوان یک صاحب باتجربه باید این رفتار را جدی بگیرید. درست مانند نوزادان انسان، خرگوش‌ها نمی‌توانند خواسته‌های خود را بیان کنند.

پا کوبیدن خرگوش ناشی از ترس

متداول‌ترین توضیح در مورد پا کوبیدن خرگوش هشدار یا ترس است. خرگوش شما سعی دارد به شما هشدار دهد که خطری درراه است.

در ابتدا، این ممکن است به نظر شما بی‌اهمیت جلوه دهد. باید به خاطر بسپاریم، خرگوش‌ها دارای حس بویایی و شنوایی بسیار قوی‌تری نسبت به انسان هستند. آن‌ها ممکن است یک شکارچی را در محدوده خارج از ادراک ما تشخیص دهند.


خرگوش‌ها این رفتار را تا زمانی که احساس نکنند تهدید از بین رفته است، حفظ خواهند کرد. این ممکن است مدتی طول بکشد و آن‌ها به‌طور فزاینده‌ای پریشان می‌شوند. خرگوش شما سعی دارد به شما اخطار دهد.

بیشتر اوقات جای نگرانی نیست. خرگوش شما ممکن است بوی گربه‌ای را از دور بشنود. متناوباً، ممکن است با صدای بلندی تحریک شود. به‌عنوان‌مثال برخورد شدید در های اتومبیل می‌تواند برای خرگوش کرکننده باشد.


بااین‌وجود، به خرگوش خود نشان دهید که ترس آن‌ها را جدی گرفته‌اید. تأیید آن‌ها را پذیرفته و وارد عمل شوید. در صورت لزوم، آن‌ها را به خانه خود برگردانید. اکثر حیوانات خانگی دست‌آموز در خانه احساس امنیت بیشتری می‌کنند.

باید این نکته را در نظر داشته باشید که سریعاً آن‌ها را وارد قفس نکنید. اول آن‌ها را آرام کنید. اگر خرگوش شما ترسیده باشد، این وحشت هنگامی‌که تنها در یک قفس قرار دارد، بزرگ‌تر خواهد شد.


این کار به همان اندازه مهم است که خرگوش شما احساس نکند به دلیل پا کوبیدن مجازات می‌شود. شما با این رفتار نشان می‌دهید که هشدار دادن برای خطر برای شما چیز بدی است.

آیا خرگوش‌ها برای ترساندن شکارچیان پا به زمین می‌کوبند؟

اگر خرگوش فکر کند که شانسی برای دفاع از خوددارند، ممکن است این کار را انجام دهد. درحالی‌که اکثر حیوانات خانگی به‌طور ذاتی از خطر فرار می‌کنند، اما گاهی اوقات برای ایستادگی پا به زمین می‌کوبند.


خرگوش با ضربه زدن به زمین امیدوار است که بتواند شکارچی را بترساند. این‌یک علامت هشداردهنده است که آن‌ها دارای پا های عقب قویی هستند و می‌دانند چگونه از آن‌ها استفاده کنند.

یک خرگوش به‌ندرت با یک حیوان بزرگ، مانند روباه، این رفتار را می‌کند. آن‌ها ممکن است این کار را در برابر شکارچیان کوچک‌تر انجام دهند. گاهی اوقات پاکوبیدن خرگوش در برابر یک خرگوش دیگر برای اظهار برتری است.

آیا خرگوشم از من خسته شده است؟

این احتمال وجود دارد که خرگوشتان به دلیل خسته شدن از شما پایش را به زمین بکوبد. خرگوش‌ها می‌توانند حیواناتی احساس باشند.
دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود یک حیوان دست‌آموز این‌گونه واکنش نشان دهد.

خرگوش‌ها حیواناتی سرزمینی هستند، بنابراین تمیز کردن قفس آن‌ها باعث نارضایتی آن‌ها خواهد شد. خرگوش شما این کار شمارا تمیز کردن نمی‌داند. آن‌ها فکر می‌کنند شما به قلمرو آن‌ها حمله می‌کنید.

خرگوش‌ها همچنین از متوقف کردن در فعالیتی که انجام می‌دهند بدشان می‌آید. به عنوان مثال جویدن کابل برق را در نظر بگیرید. اگر خرگوشتان را از این کار منع کنید بدخلق خواهد شد. آن‌ها نمی‌فهمند که شما جان آن‌ها را نجات می‌دهید.

حتی نشانه‌های کلامی خاص نیز می‌توانند آن‌ها را تحریک کند. همان‌طور که Bunnyhugga توضیح می‌دهد، خرگوش‌ها تعدادی کلمه را می‌فهمند. برخی از این‌ها ممکن است لذت‌بخش باشند.


زمان خواب را به‌عنوان‌مثال در نظر بگیرید. در زمان خواب ممکن است شما خرگوشتان در قفس بگذارید اما او بخواهد بازی کند و آزاد باشد.

آیا خرگوش‌ها توجه را از دست می‌دهند؟

توجه یک توضیح معمول و رایج برای پا کوبیدن خرگوش است.
بین جستجوی توجه و رفتار بد تفاوت وجود دارد. خرگوش شما ممکن است بخواهد با شما بازی کند. حتی ممکن است بخواهد ترفندی را به شما نشان دهد. بسیاری از خرگوش‌های خانگی توجه را دوست دارند.


اگر خرگوش شما دارد پا بر زمین می‌کوبد، برنامه‌های آن را بررسی کنید. آیا وقت غذایی را ازدست‌داده‌اید؟ آیا زمان لازم برای بیرون رفتن از قفس است؟

آیا در این زمان معمولاً نوازش می‌شود؟ خرگوش‌ها دارای ساعت بدن قابل‌اعتمادی هستند. آن‌ها می‌دانند چه زمانی چه برنامه‌ای برای آن‌ها در نظر گرفته‌شده است.

چرا خرگوش من در زمان صرف غذا پای خود را به زمین می‌کوبد؟

گاهی اوقات، خرگوش‌ها از هیجان پای خود را محکم به زمین می‌کوبد. آن‌ها پای خود را به زمین می‌کوبند، چون می‌دانند که غذا درراه است؛ مانند اکثر حیوانات خانگی، زمان صرف غذا یک‌ زمان مهم و برجسته است.

اگر به دنبال غذا نوازش هم باشد، این اهمیت دو برابر می‌شود. پس پا کوبیدن خرگوش در زمان غذا یک طبیعی است.

پا کوبیدن خرگوش در شب

محتمل‌ترین توضیح برای اینکه یک خرگوش شب‌ها پاهایش را به زمین می‌کوبد ترس است. آن‌ها ازآنچه تهدیدهای نامرئی ممکن است در تاریکی کمین کرده باشند می‌ترسند.

اگر خرگوش شما در خارج از منزل زندگی کند، بوی شکارچیان شبانه را می‌شنود. به‌طور قابل‌ملاحظه‌ای این می‌تواند آن‌ها را متقلب کند.

در این شرایط دلسوزی و درک از خود نشان دهید.
همچنین ممکن است خرگوش شما فقط خسته شده باشد.

اطمینان حاصل کنید که خرگوش شما در ساعت‌های بیداری ورزش بدنی زیادی دارد… همچنین باید قفس را با اسباب‌بازی پر کرد تا خرگوش وقتی تنهاست سرگرم باشد.

اگر خرگوشتان به پا کوبیدن ادامه داد، یک خرگوش دیگر به قفس اضافه کنید. خرگوش‌ها اجتماعی هستند و وقتی زمان زیادی را تنها می‌گذرانند ناامید و افسرده می‌شوند.

فقط اطمینان حاصل کنید که این دو حیوان قبل از اینکه در یک قفس مشترک قرار بگیرند، باهم سازگار شده باشند.

آیا خرگوش‌ها وقتی درد می‌کشند پا می‌کوبند؟

درد اولین چیزی نیست که ما با پا کوبیدن خرگوش همراه می‌دانیم. هرچند این‌یک توضیح احتمالی است.
این درد نیست که باعث این واکنش می‌شود، بلکه استرسی است که حس ناخوشایند ناشی از درد ایجاد می‌کند.
در بسیاری از موارد شما به کمک دامپزشک باتجربه در مورد مسائل مربوط به خرگوش‌ها نیاز خواهید داشت.

بسیاری از دامپزشکان با سلامت خرگوش آشنا نیستند. این می‌تواند منجر به کنار گذاشتن نگرانی‌های شما شود. هرچه خرگوش شما خوشحال‌تر باشد، احتمال پا کوبیدن کمتر می‌شود.

اگر آن‌ها احساس امنیت و اطمینان کنند و موردتوجه کافی قرار بگیرند، نیازی به پا کوبیدن نمی‌بینند.

کلام آخر

امیدواریم پس از خواندن مقاله پا کوبیدن خرگوش با دلایل این رفتار آشنا و به نحوه برخورد مناسب با آن آگاه شده باشید. برای خریدوفروش خرگوش می‌توانید از اپليکيشن واسط کالا استفاده کنيد. برای خواندن ساير مقالات مشابه می‌توانید به وبلاگ واسط کالا مراجعه کنيد.

منبع:

rabbitcaretips.com

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر