خلاصه‌ای از بهترین مقالات نیمه‌ی اول تیرماه ۹۸

در اولین دوره از فصل گرم تابستان به موضوعات داغ و مختلفی پرداخته‌ایم. از نکات و درس های فنی مورد نیاز هر راننده ای تا نکات خوش پوشی و معرفی نژادهای مختلف اسب! برای مطالعه بیشتر و اطلاع از مقالات این دوره، در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

مسابقه کبوتران

در این مقاله سعی بر آن است تا در مورد مسابقه کبوتران صحبت کنیم. کبوترهای انتخابی که سراسر زمستان را خورده و خوابیده‌اند. بسته به سلایق پرورش‌دهندگان از چند روز به عید نوروز مانده تا روز سیزده‌بدر، تمامی پرهای بال حیوان را با تمامی دمش بامهارت و آرامش و عطوفت کامل می‌کنند و اصطلاحاً «کبک» تا حیوان‌ها به تولک نروند. چون در هنگام تولک و پر ریزی، از کارایی و پرواز کبوتر کاسته می‌گردد. برای آشنایی بیشتر با این رشته جذاب ورزشی این مقاله را مرور کنید.

روز قبل از مسابقه
مسابقه کبوتران

تفاوت کولر گازی و آبی

با شروع فصل تابستان و گرم شدن هوا، اکثر مردم برای خنک‌سازی محیط زندگی خود از کولر استفاده می‌کنند؛ اما در این میان دوباره سؤال‌ها و مشکلات خرید به وجود می‌آید سؤال‌هایی نظیر اینکه:
آیا برای این آب و هوایی که در شهر ما وجود دارد کولرگازی بگیریم یا کولرآبی؟ تفاوت بین کولرگازی و کولرآبی چیست؟ کولرگازی بهتر است یا کولرآبی؟ و غیره. دلیل نام‌گذاری کولرآبی این است که این دستگاه عمل خنک‌سازی را با کمک آب انجام می‌دهد اما در مقابل کولرگازی نیز به دلیل استفاده از گاز به‌منظور خنک‌سازی، به این اسم نام‌گذاری شده است. در این مقاله سعی کرده‌ایم در مورد تفاوت کولرآبی و کولرگازی صحبت نماییم.

تغذیه کبوتر

تغذیه کبوتر یکی از مراحل مهم پرورش این پرنده هست. در نوع و مقدار «دانه»، تمیز و بهداشتی بودن آن باید با دقت و نظم کاملی مراعات گردد. در مورد تمیزی و بهداشت آن باید توجه داشت که اولاً هنگام خریداری دانه سالم و تمیز و بدون هیچ آلودگی چه ازنظر حیوانات آفتی و موذی همراه دانه مثل پشه و شپش و غیره و چه ازنظر فضله موش و چه ازنظر پاک و تمیز بودن دانه که قابل‌رؤیت هستند و گرفتن مشتی از آن و دقت در کف دست متوجه آن می‌شود شد و برای اطمینان خاطر نیز بهتر است دانه را از مراکز معتبر و شناخته‌شده خریداری کرد. در این مقاله به‌صورت مشروح در مورد نحوه تغذیه و نوع و مقدار آن صحبت کرده‌ایم.

تغذیه کبوتر
تغذیه کبوتر

معرفی چند نژاد اسب

نژادهای مختلف و زیادی از اسب در سراسر جهان پراکنده‌اند. پراکنش نژادها و همچنین توزیع برخی نژادها در جهان بر اساس نیازها و تمایلات افراد در هر منطقه و یا بر اساس انتخاب تیپی و شرایط محیطی صورت گرفته است. نژاد به گروهی از اسب‌ها گفته می‌شود که در برخی ویژگی‌های خاص مانند عملکرد، رنگ و شکل ظاهری مشترک باشند. امروزه تنوع نژادی در اسب تحت تأثیر انتخاب قرارگرفته است و بقاء هر نژاد علاوه بر کنترل محیطی به مقدار بیشتری در کنترل انسان قرار دارد. علاوه بر این موارد نژاد اسب از دیرباز تا به امروز دستخوش تغییراتی شده است. در این مقاله به معرفی نژادهای مختلف این حیوان نجیب پرداخته‌ایم.

چگونه لباس ست کنیم

می‌خواهید از لباس‌هایی که دارید حداکثر استفاده را نمایید و با یک ترکیب و ست جدید از آن‌ها، لباس جدیدی پدیدآورید که نشان‌دهنده ذوق و سلیقه شما باشد و شمارا به‌عنوان یک فرد خوش‌پوش و خوش‌تیپ معرفی نماید. ما در این نوشتار قصد داریم پاسخ سؤال «چگونه لباس ست کنیم»را بازگو می‌نماییم و از این طریق راهنمای عمل کسانی باشیم که لباس‌دارند اما نمی‌دانند چطور و با چه ترکیبی آن‌ها را بپوشند تا هم زیبا به نظر برسند و هم شیک و باکلاس.

ست کردن لباس
ست کردن لباس

کسب درآمد از هنرهای خود

آیا تابه‌حال به این موضوع که چگونه از هنرهای خود پول دربیاورید فکر کرده‌اید؟ پول درآوردن یکی از اهداف روزانه همه ماست تا به‌وسیله آن خواسته‌ها و احتیاجاتمان را برآورده کنیم. پول درآوردن هنری است که از عهده هرکسی برنمی‌آید اما راه و روش‌هایی دارد که قطعاً آموختنی است. برای به دست آوردن پول حتماً لازم نیست سرکار بروید به‌ویژه اگر شرایط دور ماندن از خانه برای ساعت‌های طولانی را ندارید. در برخی کشورهای جهان استارتاپ‌هایی فعال و خلاقانه برای درآمدزایی با استفاده از گوشی تلفن همراه ایجادشده است و افراد با نصب برخی نرم‌افزارها می‌توانند صاحب درآمد شوند.
سایت واسط کالا ازجمله سایت‌ها و اپلیکیشن‌هایی هست که فرصت درآمدزایی را برای هر قشر از مردم با هر مشغله‌ی کاری را فراهم می‌کند. در این مقاله سعی داریم در مورد کسب درآمد از هنرهای خود صحبت نماییم.

انواع دوربین عکاسی

دوربین وسیله‌ای برای ضبط کردن تصاویر است. تصاویری که توسط دوربین می‌گیرید می‌توانند در خود حافظه ذخیره شوند یا این‌که در مکان دیگری ذخیره گردند. ممکن است که این تصاویر ثابت باشند و یا متحرک همچون ویدئو یا فیلم. به احتمال زیاد خود می‌دانید که سیستم ضبط تصویر در دوربین‌ها در دو نوع دیجیتال و آنالوگ می‌باشند. تفاوت بین دوربین‌های دیجیتال و آنالوگ در این است که محل ذخیره تصاویر در دوربین‌های دیجیتال کارت‌های حافظه دیجیتال می‌باشد در حالی‌که در دوربین‌های آنالوگ تصاویر بر روی نگاتیو ثبت می‌شوند. چنانچه می‌خواهید انتخاب درستی در رابطه با انتخاب دوربین داشته باشید تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا شما را با انواع دوربین عکاسی و ویژگی‌هایی که هر یک دارند آشنا نمائیم.

انواع دوربین عکاسی
انواع دوربین عکاسی

چگونه لباس انتخاب کنیم؟

حتماً برای شما هم پیش‌آمده است که وقتی جلوی آیینه ایستاده‌اید، با دیدن خود و آن چیزی که به تن کرده‌اید، حس ارزشمندی و اعتمادبه‌نفس پیداکرده‌اید. بله انتخاب لباس خوب چنان می‌تواند در روحیه شما اثرگذار باشد که باعث شود شما تمام‌روز را با حس ارزشمندی سپری کنید و از این‌که خودتان هستید لذت ببرید. ما در این نوشتار در پی یافتن پاسخ سؤال « چگونه لباس انتخاب کنیم » هستیم تا بتوانیم از این طریق، شمارا در به وجود آوردن حس ارزشمندی و اعتمادبه‌نفس در وجودتان یاری کنیم. پس تا انتهای این نوشتار با ما همراه باشید.

چگونه لباس اسپرت بپوشیم؟

شاید شما هم مثل خیلی‌های دیگر فکر می‌کنید خوش‌تیپ و خوش‌لباس بودن کار دشواری است و نمی‌شود به‌راحتی به آن دست‌یافت؛ اما ما در این نوشتار با تأکید بر این‌که برای خوش‌تیپ و خوش‌لباس بودن در ابتدا باید سبک موردعلاقه را مشخص کرد، ثابت می‌کنیم خوش‌لباسی و خوش‌تیپی اصلاً کار دشواری نیست و به‌راحتی می‌شود به آن دست‌یافت. سبکی که در این نوشتار موردبررسی قرار می‌گیرد، تیپ اسپرت است که موردعلاقه بسیاری از افراد در هر رده سنی است. پس اگر شما هم علاقه‌مند به تیپ اسپرت هستید، تا انتهای این نوشتار ما را همراهی کنید و پاسخ سؤال چگونه لباس اسپرت بپوشیم را بیابید.

استفاده از رنگ های مختلف
استفاده از رنگ های مختلف

چرا ماشین گاز می‌خورد؟

گاز خوردن بی‌دلیل خودرو مشکلی آشنا به‌خصوص در خودروهای ایرانی هست. گاز خوردن بی‌دلیل و به دنبال آن بالا رفتن دور موتور خودرو می‌تواند ناشی از چند مورد نقص فنی در خودرو باشد. در این مطلب هدف ما توضیح این نقص‌های فنی و راهکارهای پیشنهادی برای هریک از آن‌ها هست. هر راننده‌ای لازم است از این نقص‌ها آگاه باشد و در صورت برخورد به آن‌ها خود از پس رفع این نواقص برآید.

چرا ماشین شتاب ندارد؟

تاکنون این تجربه را داشته‌اید که اتومبیلتان با کاهش شتاب مواجه شده باشد و کارایی آن با اخلال مواجه گردد؟ چنانچه با این مشکل مواجه شده‌اید و خود دلیل آن را نمی‌دانید تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا پاسخ سؤال « چرا ماشین شتاب ندارد » را بدانید و در صورت بروز این مشکل بتوانید مشکل اتومبیل خود را رفع کنید. بعد از این‌که به سؤال «چرا ماشین شتاب ندارد» پاسخ دادیم راهکارهایی را ارائه می‌دهیم تا با توجه به آن‌ها مشکل سرعت و شتاب کم اتومبیلتان را با آن رفع نمائید.

1
دلایل عدم شتاب ماشین

نظرات
احسان

احسان

چقدر خوبه که مطالب خلاصه میگذارید

ثبت نظر