آیا مرغ عشق از تاریکی می ترسد؟

آیا مرغ عشق از تاریکی می ترسد؟ مرغ عشق یک پرنده اجتماعی است که با صاحبش پیوند های عمیق برقرار می‌کند و به یک دوست واقعی تبدیل می‌شود. بااین‌حال، آن‌ها به‌راحتی تقلید می‌کنند و به یک صاحب صبور نیاز دارند که آن‌ها را درک کرده و به آن‌ها احساس اطمینان آرامش بدهد. یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌های صاحبان ترس از تاریکی مرغ عشق است. با مقاله ما همراه باشید تا از دلایل این پدیده آگاه شوید.

تأثیر بینایی

مرغ عشق‌ها در طول روز بینایی بسیار خوبی دارند، اما در تاریکی به‌خوبی نمی‌بینند. به‌طورکلی، آن‌ها کمی از تاریکی می‌ترسند زیرا در اثر سروصدا یا هر حرکت کوچکی که قادر به دیدن واضح آن نیستند، می‌ترسند.

مانند سایر پرندگان خانگی، فقط باید شب‌ها در تاریکی نگه‌داشته شوند و یک الگوی خواب منظم داشته باشند. درحالی‌که اکثر صاحبان قفس‌های خود را می‌پوشانند.

در این قسمت مطلب نحوه ساخت لانه مرغ عشق را پیشنهاد می‌کنیم.

برخی از چراغ شب برای جلوگیری از ترس وحشت شبانه پرنده خود استفاده می‌کنند. کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانید برای آرام نگه‌داشتن بچه جوان خود در طول شب و ترس از تاریکی انجام دهید.

چه عواملی می‌تواند باعث ترس از تاریکی مرغ عشق شود؟

وقتی نوبت به خواب و تاریکی می‌رسد، مرغ عشق‌ها کمی شبیه بچه‌های کوچک هستند. اگر همه کار ها را درست انجام ندهید، آن‌ها به‌راحتی می‌ترسند.

اگر اولین بار است که صاحب یک مرغ عشق می‌شوید، باید توجه داشته باشید که بچه‌گربه‌ها منظره شبانه وحشتناکی دارند. به‌نوبه خود، طوطی شما از هر حرکت یا کوچک‌ترین صدایی نگران می‌شود و آن را به‌عنوان یک تهدید درک می‌کند.

از این طریق هراسان می‌شوند، بیشتر جوجه‌های مرغ عشق در قفس‌های خود تصادف می‌کنند و بدون اینکه بتوانند متوقف شوند، کورکورانه به میله‌های قفس برخورد می‌کنند. این رفتار بسیار خطرناکی است زیرا پرنده شما می‌تواند دریکی از بدترین حالت‌ها به‌شدت به خودش آسیب برساند و بمیرد.

ترس از تاریکی مرغ عشق
ترس از تاریکی

سکوت

حفظ سکوت کامل در خانه‌های پرمشغله واقعاً دشوار است، اما شما باید در تمام ساعات شبانه‌روز به نیاز پرنده خود فکر کنید؛ بنابراین اگر تمایل دارید که نیمه‌شب از خواب بیدار شوید و یک لیوان آب بخورید، نباید قفس جوان خود را در اتاق خود نگه‌دارید.

به دلیل دید ضعیف در شب، چیزهایی که در طول روز کمی عجیب به نظر می‌رسند، می‌توانند در تاریکی ترسناک شوند؛ بنابراین نباید با افزودن نشیمن‌گاه یا اسباب‌بازی‌های جدید درست قبل از خواب، چیدمان قفس را تغییر دهید.

وقتی تاریک است، مرغ عشق شما نمی‌فهمد که کجاست و به‌جای لذت بردن از استراحت شبانه می‌ترسد.

باید به خاطر داشته باشید که مرغ عشق‌ها می‌دانند که آن‌ها حیوانات طعمه هستند و در تاریکی هوا در معرض خطر دیگر شکارچیان‌اند. ازاین‌رو، آن‌ها به‌طور طبیعی در تاریکی نسبت به ایمنی خود دلهره دارند.

چگونه از ترس مرغ عشق جلوگیری کنیم؟

مرغ عشق‌ها ممکن است در تاریکی بترسند زیرا سایه‌ها در حال حرکت هستند. آن‌ها نمی‌توانند تشخیص دهند که یک حیوان درنده در آن نزدیکی است یا نه بنابراین پوشاندن قفس در شب با پارچه ضخیم‌تر می‌تواند یک کمک برای جلوگیری ترس از تاریکی مرغ عشق باشد.

این پوشش باعث می‌شود داخل قفس به‌اندازه کافی تاریک باشد و از دید پرنده شما به خارج از قفس جلوگیری می‌کند.

خاموش کنیدً!

به‌تدریج چراغ‌ها را خاموش‌کنید. در طبیعت، نور به‌تدریج کمرنگ می‌شود. غروب این فرصت را به پرندگان می‌دهد تا آماده خواب شوند. از طرف دیگر، هنگامی‌که زمان خواب است، می‌توانید قفس مرغ عشق خود را بپوشانید یا چراغ‌ها را خاموش‌کنید.

بدیهی است که بسیاری از جوجه‌های مرغ عشق این مسئله را ترسناک می‌دانند و درنهایت به‌جای خوابیدن در اطراف قفس پرواز می‌کنند. باید به‌تدریج اتاق و قفس را تاریک کنید، بنابراین به پرنده خود زمان کافی دهید تا بفهمد چرت زدن و خوابیدن بی‌خطر است.

چراغ شبانه

چراغ‌های شب برای ایجاد محیطی آرام‌بخش طراحی‌شده‌اند که استرس ناشی از ترس از تاریکی را کاهش می‌دهند. چراغ‌ها به‌اندازه کافی نور ساطع می‌کنند. همچنین به پرنده خانگی شما کمک می‌کند که بدون نگرانی به خواب ادامه دهد.
علاوه بر این، روشن نگه‌داشتن چراغ شب می‌تواند راه‌حل خوبی باشد اگر مرغ عشق شما دارای ترس شبانه باشد.

ایجاد عادت

با آموزش اینکه وقت خواب است، می‌توانید از ترس از تاریکی مرغ عشق خود جلوگیری کنید. ممکن است کمی طول بکشد تا مرغ عشق جدید به محیط عادت کند اما او این کار را خواهد کرد.

مرغ عشق شما باید بداند که هر وقت قفس او را پوشانده‌اید وقت خواب است. او به‌زودی به این روال عادت می‌کند و دیگر از تاریکی نمی‌ترسد.

ترس از تاریکی مرغ عشق
پوشاندن قفس مرغ عشق

چگونه مرغ عشق ترسیده را آرام کنیم؟

آیا تابه‌حال با هیاهو و صداهای عجیب‌وغریب که از قفس مرغ عشق بیرون می‌آید بیدار شده‌اید؟ دیدن یک مرغ عشق که ترسیده است بسیار وحشتناک است. اما شما باید آرام باشید و تمام تلاش خود را برای آرامش او انجام دهید.

برای آرام کردن مرغ عشق، ابتدا چراغ‌ها را روشن کنید. با صدایی آرام با او صحبت کنید. به‌طورکلی، به‌محض روشن شدن چراغ‌ها احتمال پرواز در اطراف قفس کم می‌شود. اما ممکن است هنوز برای شناختن شما به مدتی زمان نیاز داشته باشد.

هنگامی‌که مرغ عشق شما کمی وقت برای سازگاری با محیط اطراف خود پیدا کرد، می‌توانید قفس را بازکنید. سعی کنید او را نوازش کنید. در صورت تمایل اجازه دهید تا روی دست شما بالا برود.

سعی نکنید پرنده خود را به‌ زور از قفس خارج کنید. زیرا این فقط می‌تواند او را بیشتر بترساند و ترس از تاریکی را تشدید کند.

به نوازش ادامه دهید. با مرغ عشق خود صحبت کنید تا اینکه کاملاً اطمینان پیدا کند و آماده خوابیدن شود.

حتی اگر به نظر می‌رسد بلافاصله آماده خوابیدن است، چراغ را ناگهانی خاموش نکنید. به‌آرامی و تدریج این کار را انجام دهید. همچنین باید نور شب را روشن بگذارید تا محیط آرامش بخشی ایجاد شود.

کلام آخر

برای اطلاعات بیشتر در مورد مرغ عشق و سایر پرندگان زینتی حتماً به وب‌سایت ما مراجعه کنیدامیدواریم مقاله ترس از تاریکی مرغ عشق برای شما مفید بوده باشد.

beakcraze.com

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر