آیا عروس هلندی به واکسن نیاز دارد؟

آیا شما از آن دسته افراد هستید که به نگهداری پرندگان علاقه دارید؟ عروس هلندی یکی از پرندگان زینتی پرطرفدار است که مانند دیگر پرندگان در معرض بیماری‌های گوناگون قرار می‌گیرد که گاهی نیاز به واکسن مخصوص عروس هلندی دارد.

در این مقاله برای شما از واکسن این پرنده دوست داشتنی صحبت کرده‌ایم تا انتها مطلب ما را همراهی نمایید.

نگهداری عروس هلندی

عروس هلندی‌ پرنده‌ای اهلی و خوب برای صاحب خود هست. آن‌ها به راحتی نگهداری می‌شوند و ساعت‌ها سرگرمی را برای شما و خانواده‌تان فراهم می‌کنند.

باید مراقب پرنده خود باشید. بدانید که واکسیناسیون برای عروس هلندی‌ اختیاری است. به طور کلی هر عروس هلندی‌ که ممکن است با پرندگان دیگری روبرو شود، باید علیه ویروس واکسینه شود.

ویروس پلیوم

ویروس پلیوم، ویروسی است که می‌تواند تقریباً همه گونه‌ای از پرندگان را آلوده کند. از آن‌هایی که در حیاط خانه شما تغذیه می‌کنند تا طوطی‌های عجیب و غریب در قفس در سراسر جهان!

پرندگانی که به ویروس پلیوم مبتلا می‌شوند، نیاز به مراقبت فوری دامپزشکی دارند؛ زیرا ممکن است بیماری در آن‌ها پیشرفت کند که متأسفانه این بیماری مسری است.

عروس هلندی‌های جوان و پیر می‌توانند از طریق تماس با سایر پرندگان، مدفوع، شوره و ذرات آئروسل شده به ویروس پلیوما مبتلا شوند. در این زمان است که به واکسن عروس هلندی نیاز پیدا می‌کنند.

قرص پلیوم
قرص پلیوم

علائم و نشانه‌های ویروس پلیوم

عروس هلندی‌ها مانند دیگر هم نوعان خود به پنهان کردن بیماری مشهور هستند، بنابراین توجه به هرگونه تغییر رفتار غیرمعمول اهمیت دارد.

اولین علائم ویروس پلیوم به طور معمول خستگی، افسردگی، اسهال و عدم علاقه به غذا است.

اگر عروس هلندی‌ شما رفتارهای غیرمعمول از خود نشان دهد، از یک دامپزشک آموزش دیده برای تشخیص بیماری کمک بگیرید. تا ببینید به واکسن عروس هلندی نیاز هست یا خیر؟

پیشگیری از طریق واکسیناسیون

از آنجا که تشخیص بیماری در عروس هلندی‌ اغلب دشوار است، اولین قدم برای محافظت در برابر ویروس پلیوم مایع، واکسیناسیون پرنده است.

همه‌ی ما می‌دانیم که واکسن نوعی ویروس غیرفعال است پس عروس هلندی‌ شما دو هفته پس از اولین تزریق نیاز به تقویت دارد.

برای اطمینان از محافظت وی در برابر ویروس پلیوم، سالانه یک تقویت کننده به او تزریق کنید.

ایمنی واکسیناسیون

واکسیناسیون علیه ویروس پلیوم مایع، از عروس هلندی‌ شما در برابر بیماری‌های احتمالی محافظت می‌کند.

نگران نباشید این یک کار امن است. یک سوزن کوچک واکسن را دقیقاً زیر پوست پرنده شما تزریق می‌کنند.

واکسن عروس هلندی مثل یک خراش جزئی احساس می‌شود. شما و پرنده‌تان با چند عارضه جانبی پس از واکسیناسیون رو به رو می‌شوید. در درجه اول با قرمزی یا تحریک در محل تزریق رو به رو می‌شوید.

ضرورت واکسن چه زمانی است؟

واکسیناسیون علیه ویروس پلیوم تصمیمی است که فقط یک مالک می‌تواند بگیرد.

با این حال واکسیناسیون برای عروس هلندی‌هایی که مدت زمان زیادی را در اطراف پرندگان دیگر سپری می‌کنند، ضروری است، حتی اگر فقط برای چند لحظه کوتاه باشد.

اگر عروس هلندی‌ شما در داخل خانه و به دور از پرندگان دیگر باقی بماند، ممکن است واکسیناسیون لازم نباشد.

آیا عروس هلندی نیاز به واکسن دارد؟
بودن عروس هلندی داخل خانه

پرسش و پاسخ

چه موادی برای عروس هلندی مضر هستند؟

پاسخ : آووکادو، پیاز، سیر، قارچ، شکلات برای همه پرنده‌ها از جمله عروس هلندی سمی هستند.

داروی گیاهی پلیوم از چه چیزی تشکیل شده است؟

پاسخ : برای جلوگیری از آسیب‌های جدی به گله‌های طیور تقویت عملکرد سیستم‌ ایمنی آن‌ها یک نیازی اساسی است. داروی‌گیاهی پلیوم که عصاره ریشه گیاه پلارگونیوم‌سیدوییدز است قادر به بهبود و درمان برونشیت‌حاد و علائم آن، سرماخوردگی معمولی، آسم، بیماری‌های ویروسی و باکتریایی و بهبود عملکرد سیستم‌ایمنی است.

صحبت پایانی

مطلب واکسن عروس هلندی ما به پایان رسید. همیشه مراقب حیوانات خانگی خود باشید؛ زیرا هر مریضی عوارض جانبی بسیاری را به همراه دارد.

از عروس هلندی خود به خوبی مراقبت کرده تا روزهای ایده آلی را در کنار هم داشته باشید.

از همراهی شما با تیم واسط کالا کمال تشکر را داریم. پیشنهاد می‌کنیم مطالعهٔ مقالات مرتبط در وبلاگ واسط کالا را از دست ندهید.

همچنین شما می‌توانید اجناس نو و دست دوم و یا حیوانات خانگی خود را با قیمت مناسب در واسط کالا خریدوفروش کنید. کافی است اپلیکیشن واسط کالا را دانلود کنید و مطلب مورد نظر خود را در آن جستجو نمایید.

مقالات مرتبط:

منبع:
pets.thenest.com

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر