شبکه‌های اجتماعی و درآمدزایی از آن

شبکه‌های اجتماعی

این روزها شاهد حضور جمع وسیعی از کاربران گوشی‌های هوشمند در شبکه‌های اجتماعی هستیم. فرقی ندارد برای برقراری ارتباط با دوستان و آشنایان باشد یا راه‌اندازی کسب‌وکار، به‌هرحال این شبکه‌ها به برنامه‌های ثابت گوشی‌های ما ایرانیان تبدیل‌شده است. کسب درآمد از شبکه اجتماعی را می‌توان مهم‌ترین رویدادی دانست که با توسعه آن در جهان ترکیبی از فعالیت‌های اجتماعی مجازی یا بازاریابی و فروش آنلاین به وجود آمده است، واقعیت این است که رسانه‌های اجتماعی و نفوذ هر چه بیشتر آن‌ها در میان کاربران مختلف در تمام نقاط دنیا باعث شده است که این شبکه‌ها به ابزارهایی مناسب برای تبلیغات و تجارت الکترونیکی تبدیل شوند.

شبکه‌های اجتماعی پرطرفدار

تلگرام در مقایسه با سایر شبکه‌ها اقبال بلندی در جلب نظر کاربران ایرانی داشته و با وجوداینکه فیلتر شد همچنان محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در بین کاربران ایرانی است. اینستاگرام، دیگر شبکه اجتماعی محبوب ایرانی‌ها است که به‌رغم تهدیدهای مکرر فیلترینگ از نفوذ قابل‌توجهی در بین ایرانیان برخوردار شده است. بر این اساس برآورد شده که میزان کاربران شبکه‌های اجتماعی تا ۳ میلیارد نفر خواهد رسید که این تعداد می‌تواند بر توسعه و رونق کسب‌وکارهای دیجیتالی تأثیر شگرفی بر جای بگذارد.

نقش شبکه‌های اجتماعی در برندینگ

در حال حاضر وجود گوشی‌های هوشمند دسترسی کاربران را به اینترنت تسهیل کرده که همین امر موجب شده بسیاری از شرکت‌ها به فکر بهره‌برداری از این فرصت باشند. آن‌ها بدون هیچ معطلی اقدام به راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی کرده‌اند که در آن اطلاعاتی در رابطه با خدمات و تولید در اختیار طرفداران قرار می‌گیرد. تکرار مداوم نام تجاری با برند موجب می‌شود مخاطب با آن‌هم نوا شود و پس از مدتی برای خرید محصولات اقدام کند. همچنین آمار مربوط نشان می‌دهد که بیش از ۹۷ درصد جستجوهای کاربران شبکه‌های اجتماعی به کسب‌وکارها و فروشگاه‌های اینترنتی مربوط است و نزدیک به ۸۰ درصد مدیران و صاحبان کالا باور دارند که شبکه‌های اجتماعی نقش بسیار مهمی در مارکتینگ و برندینگ آن‌ها دارند.

حالا خریدوفروش آنلاین در این شبکه و به اشتراک‌گذاری عکس، از رونق نسبی برخوردار است و باوجودآنکه هنوز تجربه‌ای جدی از تجارت الکترونیکی در کشور ما وجود ندارد اما راه‌اندازی کسب‌وکار در شبکه‌های اجتماعی راهکار بسیاری از افراد به‌خصوص قشر جوان شده است؛ بنابراین نگاه به این شبکه‌ها به‌عنوان فرصتی تازه برای رونق کسب‌وکار و ایجاد فرصت‌های شغلی آن‌هم بدون نیاز به سرمایه قابل‌توجه گرچه یک نگاه مدرن و منطبق با روند جهانی است اما از آسیب‌های این نوع تجارت هم نمی‌کاهد.پ

 برندینگ
نقش شبکه‌های اجتماعی در برندینگ

کسب درآمد از اینستاگرام

کسب درآمد از اینستاگرام امروز خیلی فراگیر شده است و خیلی از دوستان قصد دارند از اینستاگرام کسب درآمد کنند ولی به‌خوبی با روش‌های آن آشنا نیستند. خیلی از دوستان اولین کاری که به فکرشان می‌رسد این است که پیجی راه‌اندازی کنند و به‌سرعت تعداد فالوورهای آن را افزایش دهند، مهم نیست چگونه، فقط تعداد برایشان مهم است و سپس به فکر گرفتن تبلیغات و کسب درآمد از آن می‌افتند.

البته این هم روشی برای کسب درآمد از اینستاگرام محسوب می‌شود ولی در بسیاری از مواقع به‌خوبی جواب نمی‌دهد به خاطر داشته باشید که نباید تنها بر روی جمع‌کردن تعداد زیادی فالوور و یا لایک و یا کامنت تمرکز کرد. ممکن است شما روزبه‌روز در تعداد این معیارها، رشد چشمگیری داشته باشید اما نرخ تبدیل‌شدن این آمار به مشتریان بسیار پایین باشد. در این صورت باید حتماً به دنبال استراتژی جدیدی برای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی خود باشید.

شبکه اجتماعی

شبکه اجتماعی ساختاری اجتماعی است که از گروه‌هایی (عموماً فردی یا سازمانی) تشکیل شده‌است که توسط یک یا چند نوع خاص از وابستگی مانند ایده‌ها و تبادلات مالی، دوستان، خویشاوندان، لینک‌های وب، و سرایت بیماری‌ها (اپیدمولوژی) به هم وصل هستند. تحلیل این شبکه‌ها روابط اجتماعی را با اصطلاحات رأس و یال می‌نگرد. به بیان دیگر، در ساده‌ترین شکل، یک شبکه اجتماعی نگاشتی از تمام یال‌های مربوط، میان رأس‌های مورد مطالعه‌است. رأس‌ها بازیگران فردی درون شبکه‌ها و یال‌ها روابط میان این بازیگران هستند. انواع زیادی از یال‌ها می‌تواند میان رأس‌ها وجود داشته باشد.

نتایج تحقیقات مختلف بیانگر آن است که می‌توان از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی در بسیاری از سطوح فردی و اجتماعی به منظور شناسایی مسائل و تعیین راه حل آنها، برقراری روابط اجتماعی، اداره امور تشکیلاتی، سیاست‌گذاری عمومی و رهنمون‌سازی افراد در مسیر دستیابی به اهداف استفاده نمود.

ویکی‌پدیا، دانشنامه آزاد

کسب درآمد از اینستاگرام

کسب درآمد از اینستاگرام امروز خیلی فراگیر شده است و خیلی از دوستان قصد دارند از اینستاگرام کسب درآمد کنند ولی به‌خوبی با روش‌های آن آشنا نیستند. خیلی از دوستان اولین کاری که به ذهنشان می‌رسد این است که پیجی راه‌اندازی کنند و به‌سرعت تعداد فالوورهای آن را افزایش دهند، مهم نیست چگونه، فقط تعداد برایشان مهم است و سپس به فکر گرفتن تبلیغات و کسب درآمد از آن می‌افتند.

شبکه‌های اجتماعی
کسب درآمد از اینستاگرام

البته این هم روشی برای کسب درآمد از اینستاگرام محسوب می‌شود ولی در بسیاری از مواقع به‌خوبی جواب نمی‌دهد به خاطر داشته باشید که نباید تنها بر روی جمع‌کردن تعداد زیادی فالوور و یا لایک و یا کامنت تمرکز کرد. ممکن است شما روزبه‌روز در تعداد این معیارها، رشد چشمگیری داشته باشید اما نرخ تبدیل‌شدن این آمار به مشتریان بسیار پایین باشد. در این صورت باید حتماً به دنبال استراتژی جدیدی برای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی خود باشید.

استراتژی‌های جدیدی برای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

 • آنالیز کردن نتایج و آمار بازدید از شبکه‌های اجتماعی می‌تواند تأثیر بسیار زیادی درروند رشد تجارت شما داشته باشد و در آینده میزان مشتریان شمارا افزایش خواهد داد.
 • محتوای ناب و منحصربه‌فرد یکی از راهه‌ای کسب درآمد در شبکه‌های اجتماعی است. در حقیقت تولید محتوایی که جذاب و جالب باشد در افزایش تعداد دنبال کنندگان شما تأثیر بسزایی خواهد داشت.
 • پست‌هایی که به‌نوعی به افراد شوک وارد می‌کنند از جذابیت بیشتری برخوردار هستند؛ اما این شوک واردکردن به معنای تولید اخبار کذب نیست، بلکه با منتشر کردن واقعیتی که شاید بسیاری از مردم از آن مطلع نباشند (حتی یک واقعیت علمی) می‌توانید آن شوک لازم را به کاربران وارد کنید و درنتیجه افراد ترغیب به بازدید از صفحه شما شوند. گاهی اوقات انتشار این پست‌ها و پخش آن‌ها موجب می‌شود تا آن محتوا به محبوبیت بسیاری در شبکه‌های اجتماعی دست پیدا کند.
 • همکاری کردن با برندهای مطرح موجب محبوبیت صفحه شما در شبکه‌های اجتماعی خواهد شد. برندها نیاز دارند تا دیده شوند، درواقع حمایت آن‌ها به این موضوع بستگی دارد. شما هم می‌توانید مطالب خود را با دقت در حمایت از برندی خاص طراحی کرده و در شبکه‌های اجتماعی خود منتشر کنید. به‌این‌ترتیب دنبال کنندگان شما از محصولات آن برند خاص مطلع خواهند شد. این‌یک تعهد دوسر سوداست. این روزها می‌توان کسب درآمد از اینترنت را مهم‌ترین رویدادی دانست که با توسعه شبکه‌های اجتماعی به وجود آمده و به دلیل پیشرفت فنّاوری و در دسترس بودن آن روی تلفن همراه، بستر بسیار مناسبی برای تبلیغ و تجارت دانست.

اطلاعات بیشتر

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شبکه‌های اجتماعی می‌توانید به ویکی‌پدیا مراجعه نمایید.

اگر قصد خرید و فروش آنلاین اجناس نو ودست دوم خود را دارید می‌توانید به وبسایت واسط کالا یا اپلیکیشن‌واسط کالا مراجعه نمایید.

منبع: ماهنامه نوآور

تبلیغات
vasetpet-content

5 پاسخ به “شبکه‌های اجتماعی و درآمدزایی از آن

 1. چطور در اینستا با محتوای خوب پول باید در بیاریم و چه شکلی پول به دست ما میرسه

  1. سلام و عرض ادب
   برای تولید محتوای خوب در شبکه‌ی اجتماعی مانند اینستاگرام بایستی آموزش های مربوطه و نحوه ی سئو کردن را بیاموزید. هنگامی که مطالب شما جذاب باشند طبیعتا افراد دنبال کننده شما نیز به تدریج زیاد می‌شوند. در واقع شما با این کار توانستید از طریق تولید مطالب جذاب فالورهای خود را افزایش دهید. حال که فالورهای شما افزایش یافت، با توجه به نوع فعالیت خود در اینستاگرام درآمد بیشتری داشته باشید.

 2. به نظر من استفاده از بچه ها برای تبلیغات نمونه‌ی بارز کودک آزاریه و اصلا کار درستی نیست

 3. واقعا شبکه های اجتماعی بستر عالیی برای کسب و کار هستن.بدون نیاز به دفتر و فضای خاصی برای ارائه محصولات میتونی اونها رو به افراد زیادی معرفی کنی و نشون بدی.

 4. شبکه های اجتماعی منبع درآمد خوبی هست البته تلگرام که فیلتر شد واگرنه کار تبلیغاتی خوب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.