چرا موتور سیکلت روشن نمی‌شود؟

ما برای حمل و نقل از جایی به جای دیگر از وسایل نقلیه مختلفی استفاده می‌کنیم. موتور سیکلت نیز از جمله همین وسایل است که می‌تواند جهت حمل و نقل به کمک ما بیاید. به خصوص زمانی که با مشکل ترافیک مواجه هستیم و می‌خواهیم سریع‌تر به مقصد برسیم. اما اگر از همین موتور سیکلت مراقبت نکنیم و ایرادهای آن را در اسرع وقت رفع ننماییم، ممکن است در مواقع حساس و زمانی که به آن خیلی نیاز داریم، دستمان را در حنا بگذارد و ما را در موقعیتی قرار دهد که دیگر کاری از دستمان برنیاید. موارد متعددی وجود دارد که دلایل روشن نشدن موتور سیکلت را بیان می‌کند که با هم به آن‌ها می‌پردازیم.

به طور مثال خود را در موقعیتی تصور کنید که در رفتن به جایی عجله دارید. به همین دلیل تصمیم ‌می‌گیرید برای زودتر رسیدن به مقصد از موتور سیکلت استفاده کنید. ولی به محض سوار شدن متوجه می‌شوید موتور سیکلت روشن نمی‌شود. در آن موقع چه حسی به شما دست می‌دهد؟! حتماً دوست دارید بدانید چرا موتور سیکلتتان روشن نمی‌شود تا سریع دست به آچار شوید و آن را تعمیر کنید. ما با نوشتن این مقاله به کمک شما می‌آییم و با یافتن پاسخ سوال “چرا موتور سیکلت روشن نمی‌شود؟” شما را با دلایل روشن نشدن موتور سیکلت آشنا می‌کنیم تا با توسل به آن‌ها بتوانید در مواقع حساس و بحرانی که به موتور سیکلت نیاز دارید اما روشن نمی‌شود، خود را نجات دهید.

چه خریدار باشید، چه فروشنده
واسط‌کالا باعث می‌شه یک خرید و فروش لذت‌بخش را تجربه کنید.
دلایل روشن نشدن موتور سیکلت
دلایل روشن نشدن موتور سیکلت

انواع موتور سیکلت

قبل از این که دلایل روشن نشدن موتور سیکلت را بیان کنیم، بهتر است با انواع موتور سیکلت‌ها و طرز کار آن‌ها آشنا شویم تا بتوانیم با درک صحیحی از نحوه کار آن‌ها اقدامات لازم را انجام دهیم.
اگر علاقه‌مند به موتور سیکلت باشید و از سواری با آن لذت ببرید، حتماً می‌دانید که ما دو نوع موتور سیکلت‌داریم: موتور سیکلت دو زمانه و موتور سیکلت چهار زمانه. موتور سیکلت‌های دو زمانه و موتور سیکلت‌های چهار زمانه با یکدیگر خیلی فرق دارند. نحوه کار آن‌ها نیز بسیار متفاوت از هم است.

موتور سیکلت‌های دو زمانه و طرز کار آن‌ها

در موتورهای دو زمانه عملکرد موتور در دو مرحله صورت می‌گیرد: مرحله احتراق و مرحله تخلیه. فناوری به کار رفته در این نوع موتورها بسیار ساده و ابتدایی است تا آنجایی که به غیر از دو مرحله فوق عملکرد خاص دیگری در این موتورها صورت نمی‌گیرد.
در مرحله احتراق سوخت و هوا در سیلندر ترکیب شده و زمانی که جرقه زده می‌شود، این مخلوط مشتعل می‌شود. از اشتعال این مخلوط انفجاری صورت می‌گیرد که پیستون را به سمت پایین سوق می‌دهد. همزمان که پیستون حرکت کرده و به سمت پایین سوق پیدا می‌کند، ترکیب سوخت و هوا به سمت محفظه پوسته موتور یا همان میل لنگ مکیده می‌شود. به محض آن که پیستون به پایین‌ترین نقطه ممکن خود رسید، راه گاه تخلیه باز شده و فشار موجود در سیلندر باعث می‌شود تا گازهایی که از اشتعال سوخت و هوا به وجود آمده‌اند، به بیرون از سیلندر حرکت کنند.

مرحله مکش

در مرحله مکش، یعنی مرحله ورود سوخت – هوا، زمانی که پیستون از پایین‌ترین قسمت سیلندر آغاز به حرکت به سمت بالا می‌نماید، راه گاه ورودی باز شده و حرکت پیستون باعث می‌شود مخلوط در محفظه میل لنگ فشرده شود. با انجام شدن این فرایند ذرات درون سیلندر به یکدیگر نزدیکتر می‌شوند. در این مرحله گازهای حاصل از احتراق یعنی همان گازهای خروجی از سیلندر خارج شده و همزمان مخلوط تازه از سوخت و هوا وارد آن می‌شود.

در مرحله بعدی، یعنی مرحله تراکم مونتومی که در میل لنگ وجود دارد، باعث می‌شود پیستون به سر جای اول خود یعنی جایی که برای جرقه زنیِ دوباره آماده می‌شود، بازگردد و دوباره مرحله تراکم شکل گیرد. زمانی که مخلوط سوخت و هوا در پیستون متراکم می‌شوند، در محفظه میل لنگ مکش به وجود می‌آید. مکش ایجاد شده Reed Valve که شیری تشکیل یافته از ورقه فولادی نازک که باعث ایجاد جریان یک طرفه سیال می‌شود، را باز می‌کند و باعث مکیده شدن روغن – سوخت – هوا از کاربراتور می‌شود. زمانی که پیستون به بالاترین نقطه ممکن رسید، مرحله جرقه انجام شده و چرخه مجدداً تکرار می‌شود.

نقش پیستون در موتورهای دو زمانه

همانطور که مشاهده کردید، پیستون در موتورهای دو زمانه عملیات متفاوتی انجام می‌دهد:
پیستون از یک سمت دارای محفظه احتراقی است که مخلوط سوخت و هوا را متراکم می‌کند و انفجاری را به وجود می‌آورد که به واسطه آن انرژی زیادی آزاد می‌شود. پیستون که در محفظه میل لنگ قرار گرفته است، مخلوط سوخت و هوا را از کاربراتور می‌مکد و از Reed valve از مخلوط گذشته و به دلیل فشاری که در سیلندر وجود دارد، مخلوط به سمت داخل محفظه احتراق حرکت می‌کند. همزمان قسمتی از پیستون مانند سوپاپ عمل کرده و موجب باز و بسته شدن راه گاه‌های ورودی و خروجی می‌شود.

بنابراین پیستون در موتورهای دو زمانه از اهمیت به سزایی برخوردار است و کارهای بسیاری انجام می‌دهد. لازم به ذکر است در موتورهای دو زمانه، روغن آن‌ها باید همراه سوخت بنزین و به طور همزمان به داخل باک ریخته شود. با انجام این کار میل لنگ دیواره سیلندر و میله متصل کننده روان کاری می‌شوند. در موتورهای دو زمانه چنانچه روغن به باک ریخته نشود، عمر موتور بسیار کوتاه خواهد شد و کارکرد خود را سریع از دست خواهد داد.

موتور سیکلت دوزمانه
موتور سیکلت دوزمانه

موتور سیکلت‌های چهار زمانه و طرز کار آن‌ها

در موتورهای چهار زمانه عملکرد موتور در چهار مرحله انجام می‌گیرد: مرحله مکش، مرحله تراکم، مرحله توان و مرحله تخلیه. روش کار موتور چهار زمانه با روش کار موتور دو زمانه بسیار متفاوت است. موتور چهار زمانه فرایند پیچیده‌تری دارد و از به روزترین و رایج‌ترین سیستم‌های موتوری دنیاست. با این حال شرکت‌های تولید کننده موتور سیکلت در ساخت و تولید موتور سیکلت‌ها بیشتر از موتورهای دو زمانه استفاده می‌کنند که آن هم دلایل خاص خودش را دارد که از حوصله این بحث خارج است. با این حال ما در این مقاله به بیان دلایل کلی که باعث می‌شوند هر نوع موتور سیکلتی روشن نشود خواهیم پرداخت.

دلایل روشن نشدن موتور سیکلت

بعد از آشنایی با موتور سیکلت‌های دو زمانه و چهار زمانه و نحوه کارکرد آن‌ها نوبت به دلایل روشن نشدن موتور سیکلت می‌رسد. در زیر به اختصار عواملی را بررسی می‌کنیم که هر یک به تنهایی می‌تواند عاملی برای روشن نشدن موتور سیکلت به شمار رود و ما را یک قدم به پاسخ سوال “چرا موتور سیکلت روشن نمی‌شود؟” نزدیکتر کند. در حالت کلی روشن نشدن موتور سیکلت دو دلیل اصلی دارد: ۱٫ وجود مشکل در سیستم برق رسانی موتور سیکلت ۲٫ وجود مشکل در سیستم سوخت رسانی. اختلال در کارکرد هر یک باعث می‌شود موتور سیکلت روشن نشود.

خالی بودن باک یکی از بارزترین دلایل روشن نشدن موتور سیکلت

در برخی مواقع ممکن است علت روشن نشدن موتور سیکلت خالی بودن باک آن از بنزین باشد. شما باید هر چند وقت یک بار باک موتور سیکلت خود را چک کرده و اطمینان حاصل کنید بنزین دارد. اگر بنزین نداشت دلیل روشن نشدن آن مشخص می‌شود، اما اگر موتور سیکلت بنزین داشت و روشن نشد باید به دنبال عامل و یا عوامل دیگری باشید که باعث شده‌اند موتور سیکلت روشن نشود. درضمن این نکته را از یاد نبرید که در موتور سیکلت‌های دو زمانه همراه با بنزین باید روغن نیز به داخل باک اضافه کنید تا موتور سیکلت خوب کار کند.

تنظیم نبودن کاربراتور موتور سیکلت

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن موتور سیکلت عدم تنظیم کاربراتور است. کاربراتور وسیله‌ای است در سیستم‌های کاربراتوری و سوخت رسانی که وظیفه دارد سوخت مورد نیاز موتور را به نحوی آماده کند که موتور در هر شرایطی به بهترین نحو ممکن کار کند. یک کاربراتور زمانی که مشکلی نداشته باشد و نیز به خوبی تنظیم شده باشد، باید در زمانی بسیار کوتاه هوا و سوخت را به طور صحیح با هم مخلوط کند تا موتور بتواند در هر شرایطی کار کند، مصرف سوخت موتور را در وضعیت عادی کاهش دهد، در حالت بار کامل حداکثر قدرت را تامین نماید، باعث روشن شدن موتور سیکلت در هر درجه حرارتی شود و کارکرد منظم آن را در حالت دور آرام تضمین نماید.

زمانی که موتور سیکلت در یکی از زمینه‌های فوق مشکل داشته باشد، نشان دهنده این است که کاربراتور مشکل دارد و یا این که به خوبی تنظیم نشده است. به طور مثال اگر در هنگام تاپ اسپید زدن بعد از چند لحظه موتور سیکلت گاز نخورد و خاموش شود و دوباره بعد از چند دقیقه روشن شود، نشان دهنده این است که سوزن متصل به شناور بیش از حد کیپ است و یا پیچ هوا به خوبی تنظیم نشده است و نسبت بنزین به هوا بیشتر است.

عدم تنظیم کاربراتور
عدم تنظیم کاربراتور

کمبود ولتاژ باتری یکی دیگر از دلایل روشن نشدن موتور سیکلت

گاهی اوقات ممکن است ولتاژ کم باطری موجب سخت استارت خوردن موتور سیکلت شود. در برخی مواقع نیز ممکن است باطری شارژ خالی کند که در این صورت موتور سیکلت روشن نخواهد شد.

گیرپاژ کردن موتور سیکلت

گیرپاژ کردن اصطلاحی که در مکانیکی‌ها و تعمیرگاه‌ها زیاد شنیده می‌شود، به معنی قفل کردن موتور است. گیرپاژ کردن از جمله عواملی است که باعث می‌شود موتور سیکلت روشن نشود. همانطور که می‌دانید پیشرانه موتور سیکلت شامل قطعات متعددی است که با همدیگر به صورت تنگاتنگ همکاری می کنند تا موتور روشن شود و حرکت کند. از آنجایی که این همکاری در فضایی متحرک انجام می‌گیرد، دما به مقدار زیادی افزایش می‌یابد. از طرفی گرمایی که ناشی از انجام احتراق‌ها و نیز در تماس بودن قطعات با یکدیگر است نیز به نوبه خود باعث افزایش دما می‌شود. اگر این افزایش دما که حاصل فعل و انفعالات موتور است، به درستی دفع نشود، مشکلاتی را برای موتور به وجود خواهد آورد. قطعاتی که در تماس و نزدیکی بسیار به هم قرار دارند، بنابراین در روغن کاری و روان کاری آن‌ها نیز باید دقت کرد.

پیشرانه‌ها طوری طراحی شده‌اند که در حالت عادی و در صورتی که موتور سالم است، دفع گرما و روان کاری به شکل مناسبی انجام می‌گیرد. اما چنانچه مشکلی در این بین به وجود آید، باعث کم کاری در یک بخش شده و در نتیجه پیشرانه از آن قسمت دچار مشکل می‌شود. در صورتی که این نقص و کم کاری در سطح وسیعی انجام بگیرد، باعث می‌شود پیشرانه از کار بیفتد. زمانی که پیشرانه از کار می‌افتد به اصطلاح می‌گویند موتور قفل کرده و یا گیرپاژ کرده است.

دلایل گیرپاژ کردن موتور سیکلت

زمانی که موتور روشن است، در سیلندرهای آن، در هر دو باری که میل لنگ می‌چرخد، یک بار عمل انفجار انجام می‌‌گیرد. اگر تعداد سیلندرها و دور موتور افزایش یابد، گرمای حاصل از آن نیز بالاتر می‌رود. گرمای حاصل از این فعل و انفعالات باید توسط سیستم خنک سازی موتور به درستی دفع شود. حال اگر این اتفاق به درستی انجام نگیرد که از دلایل مهم به وجود آمدن این حالت تخلیه مقدار زیادی از آب موجود در سیستم خنک سازی و یا سوختن واشر سرسیلندر است، موتور گیرپاژ خواهد کرد.

وقتی واشر سرسیلندر می‌سوزد، باعث می‌شود کمپرس سیلندر به سیستم خنک سازی وارد شود و منجر به وارد کردن فشار به اتصالات، شیلنگ‌ها و غیره شود و در نهایت باعث پارگی و یا ترکیدگی آن‌ها شود. با پاره شدن و ترکیدن شیلنگ‌ها، اتصالات و غیره میزان زیادی آب خارج خواهد شد. در این وضعیت گرمای زیادی که در موتور ایجاد شده است دفع نمی‌شود و در مدت زمان اندکی دمای آن به مقدار زیادی افزایش می‌یابد.

نکته

کاری که در این وضعیت انجام می‌شود، خاموش کردن پیشرانه می‌باشد. در این وضعیت رینگ‌ها، پیستون و جداره سیلندر به خاطر گرمای حاصل از کار دچار انبساط حجمی می‌شوند. چون جنس این قطعات با هم متفاوت است، لذا میزان و سرعت خنک شدن آن‌ها نیز متفاوت خواهد بود. از طرفی چون دمای این قطعات بیش از حد مجاز بالا رفته است، خنک شدن آن‌ها باعث می‌شود این قطعات درون هم قفل شوند.

در این حالت معمولاً می‌گویند موتور، پیستون و رینگ چسبانده و یا قفل کرده است. زمانی که آب موتور به صورت یک جا خالی می‌شود باید علاوه بر به کار انداختن سیستم خنک کاری که باعث می‌شود موتور سرد شود، هر چند ثانیه یک بار با استارت‌های کوچک از قفل شدن پیستون و رینگ درون سیستم جلوگیری کرد.

نقش عوامل دیگر درگیرپاژ کردن موتور سیکلت

از دیگر دلایل روشن نشدن موتور سیکلت عدم روان کاری مناسب موتور است. این عیب معمولاً از زیر موتور رخ می‌دهد و آغاز آن از یاتاقان‌هاست. وقتی روغن موتور کم باشد و یا یاتاقان‌ها به درستی روان کاری نشوند، باعث می‌شود لایه نازک روغن بین آن‌ها از بین برود و در نتیجه اصطکاک بیش از اندازه در قسمت تماس با شاتون‌ها ایجاد شود. اصطکاک ایجاد شده باعث می‌شود دسته شاتون دور میل لنگ قفل شود. در این حالت شاتون به جای آن که از ناحیه یاتاقان‌ها به شکل صحیحی دور میل لنگ دوران کند و پیستون را به شکل خطی به پایین و بالا حرکت دهد، به شکل درستی دور میل لنگ دوران نمی‌کند و در نتیجه باعث کوبیده شدن پیستون به بغل‌ها و جداره سیلندر می‌شود.

شاتون زدن

صدای حاصل از این برخوردها به همراه صدایی که نتیجه ضربه‌های شاتون به یاتاقان و میل لنگ است، نشان دهنده یاتاقان زدن است. در این حالت باید موتور را خاموش کرد و برای رفع مشکل پیش آمده چاره‌ای اندیشه کرد. چرا که اگر موتور خاموش نشود، دسته شاتون به خاطر ضربه‌ها و فشارهای نامتعارفی که به آن وارد شده از کمر می‌شکند و به بلوک موتور برخورد کرده، آن را شکسته و از آن خارج می‌شود. به این حالت اصطلاحاً شاتون زدن و یا دست درآوردن شاتون گفته می‌شود.

در حالت شاتون زدن نیز گفته می‌شود موتور سوخته و یا قفل شده است. از دیگر دلایلی روان کاری نادرست در موتور وجود آب در سیستم روان کاری است که آن هم از سوختن واشر سرسیلندر ناشی می‌شود. وقتی آب درون روغن موتور وجود داشته باشد باعث می‌شود لایه روغنی که روی یاتاقان ایجاد شده به طور ناگهان از بین برود و مشکلات بیان شده را برای موتور پدید آورد.

دلایل روشن نشدن موتور سیکلت
گیرپاژ کردن موتور سیکلت

ساییدگی و فرسودگی رینگ پیستون از دیگر دلایل روشن نشدن موتور سیکلت

از دیگر دلایل روشن نشدن موتور سیکلت ساییدگی و فرسوددگی رینگ پیستون و عملکرد نامناسب آن‌ها است. رینگ‌ها وظایف مختلفی دارند که از مهمترین آن‌ها می‌توان به حفظ تراکم در بالای پیستون اشاره کرد. اگر رینگ‌های مذکور ساییده و یا فرسوده شوند، در مرحله تراکم، مخلوط سوخت و هوا از منافذ موجود به پایین سیلندر حرکت کرده و در نتیجه از میزان آنها کاسته می‌شود. واضح است که در این وضعیت انفجار بهینه‌ای ایجاد نمی‌شود که موتور را روشن نماید.

قفل شدن هندل از دیگر دلایل روشن نشدن موتور سیکلت

از دیگر دلایل روشن نشدن موتور سیکلت قفل شدن هندل موتور سیکلت است. از علت‌های عمده‌ای که باعث می‌شود هندل موتور سیکلت قفل کند این است که مهره داخل هواکش و پیچ ساسات کاربراتور باز می‌شود. در اثر مکش پیستون وارد سیلندر شده و از بالا آمدن پیستون جلوگیری می‌کند و درنتیجه باعث قفل شدن هندل می‌شود. برای جلوگیری از به وجود آمدن چنین حالتی باید در موقع پاک کردن فیلتر هواکش مهره‌های داخل هواکش و نیز پیچ ساسات به خوبی سفت شوند.

مشکل فیلتر سوپاپ‌ها یکی دیگر از دلایل روشن نشدن موتور سیکلت

سوپاپ یکی از قطعات موتور است که روی سرسیلندر قرار گرفته و ورود مخلوط سوخت و هوا و خروج دود را کنترل می‌نماید. سوپاپ خوب و با کیفیت باید بتواند حرارت زیاد را تحمل کند، حرارت خود را به خوبی به بدنه سرسیلندر انتقال دهد، در مقابل ضربات مقاوم باشد و ساییده نشود. زمانی که فیلتر سوپاپ‌ها مشکل داشته باشد ممکن است باعث شود موتور سیکلت روشن نشود و یا این که بعد از روشن شدن دوباره خاموش شود.

مشکل فیلتر سوپاپ‌ها
مشکل فیلتر سوپاپ‌ها

اطلاعات بیشتر در مورد موتور سیکلت

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد موتور سیکلت می‌توانید به ویکی‌پدیا مراجعه نمایید.

همچنین جهت خرید و فروش موتور سیکلت می‌توانید به وبسایت واسط‌کالا یا اپلیکیشن واسط‌کالا مراجعه نمایید.

پیشنهاد می‌کنیم مقالات دیگر ما در این رابطه را مطالعه نمایید:

برچسب:
نظرات
میلاد

میلاد

من موتور فلات ۲۰۰ کی تی ام دارم در حین حرکت خاموش شد و روشن نمیشه مشکل از چیست

علیرضا

علیرضا

سلام رفیق من یه طرح ویو دارم اول چند روزی بد روشن میشد تو راه رفتن پد پد میکرد یدفعه خاموش شد دیگه روشن نمیشه کاربراتور شستم شمع عوض کردم تنظیم هوا سوخت کردم بازم روشن نمیشه جرقه به سر شمع میرسونه موتور ولی روشن نمیشه مشکل از برقش میتونه باشه یا باید کاربراتورو عوض کنم

موتور سوار

موتور سوار

با سلام . دوتا میکرو کلید به دستگیره کاج و ترمز دستی موتورم وصله . میدونید برای چی هستن . ضمنا در جواب یکی از دوستان که گفته بود بعد از کارواش موتورش روشن نمیشه , معمولا ورود آب به تشتک کاربراته . نظر شما چیه ؟

احسان

احسان

سلام اگر شارژر موتور سوخته باشه و باطری هم خالی باشه آیا میشه موتور رو روشن کرد؟

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

با سلام باتری فقط مربوط به استارت، بوق، راهنماها هست. یعنی اگر خالی باشه یا موتورسیکلت فاقد باتری باشه موتور با هندل روشن می‌شود.

اقبال

اقبال

سلااام من میخام موتورم روغن سوزیش تموم بشه وسرعتش بره بالا برا همین می‌خوام رینگ پستون وصفحه وسوپاپ بهش بزنم آیا به سوپاپ نیازه یا نه راستی موتورم احسان ۱۵۰هستش

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام و عرض ادب معمولا با تعویض رینگ و پیستون مشکل روغن سوزی حل می شود و اگر سوپاپ‌ها سالم باشند نیازی به تعویض آن‌ها نیست.

معین

معین

سلام جدیدا موتورم رو وقتی فقط یک روز باهاش کار نمیکنم روز بعدش به سختی روشن میشه، یعنی با پنج تا شیش تا هندل روشن نمیشه و نهایتش باید با ساسات روشنش کنم، زمانی که موتورم رو هر روز باهاش کار میکنم اینطوری نمیشه اینم بگم گهگاهی اول کار که سرده موتورم یکم ریپ میزنه این مسائل در هوای تابستون غیر عادی به نظر میرسه بنظرتون مشکل از سیستم برق موتوره یا سوخت رسانی؟ با تعویض شمع مشکل حل میشه؟ ممنون میشم کمک کنید

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام و عرض ادب و احترام شمع موتور سیکلت وظیفه ایجاد جرقه و احتراق در انجین موتور سیکلت را بر عهده دارد. لذا گاهی اوقات خرابی و نیم سوز شدن شمع باعث می شود این عمل به خوبی صورت نگیرد و موتورسیکلت دیر روشن شود. پس شمع رو چک کنید اگر که مشکل داشت آن را تعویض نمایید. دلایل دیگری هم وجود دارد که سبب دیر روشن شدن موتورسیکلت می‌شود نظیر: خرابی سر شمع تنظیم نبودن کاربراتور

احسان

احسان

سلام خسته نباشید موتور رو شستم و الان روشن نمیشه دلیلش چیه؟ یمت شمع هم اب نگرفتم

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام دوست گرامی احتمال زیاد خازن موتور سوخته است.

آرش

آرش

سلام من یه موتور پیشرو70دارم که درحین حرکت باسرعت بالا خاموش شود دیگه هندل قفل کرد علت آن چی میتونه باشه ممنون ازپاسخگویی

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام دوست گرامی احتمال زیاد مشکل موتور شما مربوط به کاربرات آن است.

رامین

رامین

سلام من یه موتور رکورد طرح ویو دارم. دیشب حدود 10 دقیقه خاموش کردم. بعدش خواستم استارت بزنم دیدم دیگه استارت نمیزنه، بعد بوقشم خیلی ضعیف شده. همینجور راهنماشم خیلی خیلی ضعیف میزنه مشکل از کجاس؟

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام دوست گرامی احتمالا اسید باتری رو به اتمام است.

محمد

محمد

سلام من یک پیشرو ۷۰ دارم همش واشر سرسیلند میسوزونه علتش چیه؟؟؟

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام و عرض ادب دوست گرامی علت این امر گرما و حرارت زیاد است. شما بایستی واشر سر سیلندری از جنس مواد نسوز فولاد تهیه کنید.

فرهاد

فرهاد

موتور من تی وی اس راکز با هندل روشن میشه ولی با استارت نه یعنی استارت میخوره ولی برق سرشمع نمیده دلیلش چیه

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام دوست گرامی ابتدا شمع موتور خود را امتحان نمایید. شاید مشکل از معیوب بودن شمع است. در غیر اینصورت برق موتورسیکلت شما ضعیف است.

محمد جواد

محمد جواد

سلام. من موترم رو شستم ولی روشن نمیشه

r ,m

r ,m

روشنش کنی جایزه داری همه کارکردم

سیروان

سیروان

من من یه سی جی ال 200دارم که سیستم برقیش همه نو وصل کردم صبح تا ظهر کارکردم خاموش کردم دیگه هرکاریکه فکرشو بکنی کردم نشد سوخت رسانی کاربرات تمیز وتنظیم کردم نشد شماراهنمایی کنین

ha3an

ha3an

سلام بر دوستان من موتور دایچی 130 دارم مشکل استارت داره تازه باتری با شارژر رو عوض کردم ولی بعد چند روز موتور استارت دیگه نخورد نور چراغها کم نور شده وقتی لامپ موتور روشنه بوغ کار نمیکنه قبلش تازه عوض کرده بودم مشکل نداشت هردو باهم کار میکرد تازگیها زنجیر موتور بعد جور میلرزه سفتشم میکنم صدا میده وقتی بادست چرخ رو میچرخونم یک جا زنجیر سفت میشه باز کمی دیگه میچرخونم یک جاش زنجیر شوله مشکلش چیه

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام دوست گرامی در مورد مشکل اولتون بایستی بگم که این مشکل می‌تونه مربوط به دینام ( یا همان بویین) باشه که برق رو به صورت کم میده بیرون. در مورد رفع مشکل دوم باید زنجیر به صورت متوسط سفت نمایید یعنی نه شل باشد نه خیلی سفت + مقداری روغن رو به صورت هفتگی روی زنجیر و چرخ زنجیر بریزید.

امیرحسین

امیرحسین

سلام قربان، خسته نباشید، من یه موتور دوزماته دارم در حال باز سازی بود و موتورش روشن بود وقتی خریدمش بعد انجینو باز کردم و روغنشو خالی کردم و گذاشتم کنار حالا دارم میبندم روش فلکه برق نمیچرخه وهندل نمیخوره منو لطفا راهنمایی کنید

میرزایی

میرزایی

سلام عرض ادب و احترام فلکه چرخ را به سمت عقب بچرخانید و روغن هم اضافه کنید. تا مشخص شود ایراد از کجاست.

محمد حسین

محمد حسین

سلام خسته نباشید من یک موتور خریدم پالس۲۲۰ مدل۹۱ دو هفته گذشته الان هرچی استات میزنم روشن نمیشه باطری هم امروز دادم شارژ کردم بازم روشن نمیشه اگه میشه بگید دیگه مشکل از کجاس؟؟؟!!!!

میرزایی

میرزایی

سلام عرض ادب و احترام احتمالا در قسمتی از سیم کشی قطعی دارد. به یک موتورسازی مراجعه کنید.

محمد

محمد

اگر موتو ر ۱۵۰ تمام انژکتور با باتری استارت میخوره ولی روشن نمیشه با تک هندل روشن میشه سوزن انژکتور موقع استارت قطع میشه مشکل از کجاس

میرزایی

میرزایی

سلام عرض ادب و احترام سیم کشی موتور دچار مشکل شده است.

مبین

مبین

حین حرکت بودم پیچ کردم کلاچ گرفتم ترمز گرفتم خاموش شد دیگه روشن نشد

بهنام

بهنام

سلام من یه سی بی1300 کاربرات دارم استارت نمیخوره ولی با حول دادن روشن میشه سریع اول هم که این طوری شد یه صدا چیز چیز از سمت رله استارت اومد ودیگه استارت نزد کارایی که کردم باطری گذاشتم زیر شارز ورله استارت رو هم عوض کردم یه بار استارت زد وباز همون صدا چیز چیز از سمت رله اومدواستارت نخورد. یه مشکلی هم که این وسط هست موتور 10 دقیقه روشن میمونه و2دفعه فن موتورکار میکنه باطری موتور خالی میشه و شارزر داغ میکنه ممنون میشم راهنماییم کنید

علی

علی

سلامی مجدد. می خواستم بدونم فیلر موتور باید حتما دو بار در سال بازدید بشه فیلر زمستون با تابستون درجش فرق داره فیلرگیری برای موتور هوندا انژکتور 150 درجه اش چنده ممنون

علی

علی

سلام می خواستم بدونم فیلر موتور باید حتما دو بار در سال بازدید بشه فیلر زمستون با تابستون درجش فرق داره فیلرگیری برای موتور هوندا انژکتور 150 چنده ممنون

علی

علی

سلام.خدا قوت موتور من هوندا 150 انژکتور مدل تیزتک کار شرکت کبیر شیرازه. باتری را تاز ه عوض کردم موتور استارت می خوره و روشن میشه ولی هرزگاهی موتور استارت میخور ولی روشن نمیشه . شمع موتور را هم عوض کردم. ممکنه از فیلرهاش باشه اگه این احتمال وجود داشته باشه فیلرهوا و سوخت باید چند باشه . ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام دوست عزیز بله به احتمال زیاد مربوط به فیلر است. چون هر قطعه ی فلزی که انبساط و انقباض داشته باشه پس از مدتی حجمش تعییر میکنه. انقباض سوپاپ ها بعضی وقت ها به دلیل گرمای بیش از حد داخل موتور و گرم شدن زیاد قطعات انجام می شود که خود سبب این می شود سوپاپ ها به راحتی حرکت نکنند. در نتیجه موتور سیکلت درست کار نمی کند

رضا یکتا

رضا یکتا

سلام دباره اقا مرتضی شرمنده کویر رکورد طرح ویو که استارت نمیخورد فقط صدای تیک تیک میکرد من باتریشو تعویض کردم بعدش اتوماتیک استارتم چک کردم سالمه بازم تیک تیک میکنه هنگام استارت زدن اتصال به بدنه رو هم چک کردم امکان داره به جز استارت جای دیگشم باشه چون من مهارتی در باز کردن استارت ندارم و نمیدونم دقیقا کجاهست اگه کمک کنید ممنون میشم

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام مجدد دوست گرامی استارت بخش های زیادی دارد، ممکن است مربوط به نواحی دیگری از استارت باشد.

رضا یکتا

رضا یکتا

سلام خسته نباشی ببخشید من یه موتور طرح ویو کویر رکورد دارم مدل ۹۴ یکسالی خاموش بود با تک هندل روشن میشه اما استارت که میزنم اولش خیلی کند نصفه استارت میزنه و بعدش فقط صدای تیک تیک میکنه و استارت نمیخوره هرچی هم باهاش دور بزنم گرمشم کنم بازم فقط تیک تیک میکنه از باطری خاطرم جمعه که سالمه چون چندتا باتری رو امتحان کردم به نظرتون مشکل از اتوموتیک استارت همونی که زیر صندلیه موتوره میتونه باشه ؟

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام دوست گرامی با این تفاسیر، اگر اسید باتری به مقدار لازم باشد و باتری هم مشکلی نداشته باشد، به طور حتم مشکل از سمت استارت است. تشکر

akbat

akbat

سلام موتورم سه ماه کار نخورده بعضی از دوستانم بهم گفتند که روی موتوری آب داغ بریزم آیا این نظر درست است و راهنمای کنید با تشکر

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام این موضوع تابحال جایی عنوان نشده و رسمیت نداره.

مصطفی

مصطفی

دوستان اگرموتوردویست دارین استارتی هست باید بگم بعدمدتهاکه کارکردین موتورتون استارت میخوره ولی روشن نمیشه باید صفحه برق عوض کنی دوباره عین روز اول استارت راحت کارمیکنه خودم همیشه همین کارومیکنم

Koorosh

Koorosh

باسلام باخواندن مطالبتان وتوضیحات مختصر اماکاملتان جواب سوال مطرح نکرده ام را گرفتم احسنت👏👏👍

مهدیزاده

مهدیزاده

باسلام یکی از ایرادهای بزرگ موتور ان اس اینکه سا سات نداره و زمستون خیلی مشکله بزرگیه متورم هندل نداره با استارت هم روشن نمیشه فقط موقعه ایی که سرده

مهدیزاده

مهدیزاده

باسلام به نظر من یکی از ایرادهای بزرگ موتور ان اس اینکه سا سات نداره و زمستون خیلی مشکله بزرگیه با تشکر

کمیل

کمیل

سلام دوست عزیز من یه موتور بی کلاج دارم استارت نمی خورد و با هندل هم روشن نمی شود مشکل چیست؟

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام دوست عزیز دلیل استارت نخوردن موتور شما می‌تواند مربوط به باطری موتور شما باشد(شاید اسید ندارد یا یک قسمت از آن خراب شده است). اما اگر موتور شما با زدن هندل هم روشن نمی‌شود، دلایل دیگری همچون سوختن خازن، معیوب شدن شمع و ... می‌تواند دلیل آن باشد.

Ali

Ali

سلام موتورم وقتی ۲۰ دیقه باهاش کار کنم دنده هاش قاطی میکنه و خود ب خود عوض میشه رو ب بالا عوض میشه با صدا تق عوض میشه

محمد

محمد

سلام موتورم روشن نمیشه برق هم داره تازه تعمیره خودم تعمیرش کردم به نظر تون مشکل از کجاست باتشکر

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام این احتمال وجود داره که شمع موتورتون مشکل داره، میتونین این مورد رو چک کنید.

کمالی

کمالی

با سلام موتور ۱۵۰دارم ولی وقتی موتور گرم و آمادس با استارت موتور روشن میشه ولی وقتی موتور سرده و کار نکرده استارت میخوره ولی روشن نمیشه لطفا راهنمایی کنید

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام دوست عزیز این امر کاملا طبیعی است، اما استارت بیش از حد می‌توانید دلایل های دیگری مانندمعیوب بودن استارت، معیوب بودن شمع و ... باشد.

جمال

جمال

سلام، خسته نباشید ببخشید من ی متور ۱۲۵ دارم شمع رو تازه عوض کردم فیلتر گیری کردم ساسات هم تازه تعمیر کردم که که مشکل رو چند روزی حل کرد اما الان باز دوباره همون مشکل روشن نشدن رو دارم

محمد

محمد

لااقل جواب سوال این بدبختارو میدادین ماهم استفاده میکردیم😐

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام دوست عزیز سپاس از نظر شما.

علی

علی

سلام من یه موتور دارم فقط ۳ماه استفاده کردم بعد خوابوندمش حدودا یکسال روشن نشده الان بعداز عوض کردن باطری درحد۳ثانیه روشن شد وبعد خاموش شد الان هرکاری کردم روشن نشد

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام دوست عزیز بنظر بنده مشکل می‌تواند از شمع موتورسیکلت شما باشد، چون وقتی شمع کثیف باشد عمل جرقه زنی به خوبی انجام نمی شود، پیشنهاد بنده به شما این است که شمع را تعویض و سپس تست نمایید.

Moein

Moein

سلام موتورم روشن نمیشه یعنی اصن بش برق نمیرسه مشکل از کجاس؟!

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام دوست عزیز موارد متعددی می تواند در این مشکل دخیل باشند، اما از مهمترین آن می‌توان به خازن اشاره کرد. بنظر خازن موتور شما سوخته است.

محمدعلی

محمدعلی

موتور من بعضی صبحا روشن نمیشه علتش چی میتونه باشه؟ ممنون از مطلب مفیدتون

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام دوست گرامی. این مشکل می تواند به دلیل سردی هوا باشد.

کاوه

کاوه

علت روشن نشدن موتور سیکلت با هندل چی هست؟

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

عمده ترین دلیل این موضوع مربوط به شمع است، البته اگر موتور اصلا روشن نشود می توان به مشکلات دیگری نظیر خرابی خازن و ... اشاره کرد.

saeed

saeed

یه موتور ۱۲۵ سی سی دارم هر روز صبح با روشن کردنش مشکل زیاد دارم هر بارم واسه تعممییر میبرمش خیلی برام هزینه داره با کمک شما فهمیدم مشکلش چیه خیلیل ممنون از سایت خوبتون

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام خیلی ممنون

محسن

محسن

علت روشن نشدن موتورسیکلت انژکتوری چی میتونه باشه؟؟

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام دوست عزیز دلایل روشن نشدن موتور ۹۰ درصد در دو حالت انژکتوری و کاربراتی مشابه است.

رضا

رضا

من موتور همش خاموش میشد پیش تعمیرکار هم میبردم خیلی پول ازم میگرفت درست میکرد و علتش هم بهم نمیگفت وقتی مطلب شما رو خوندم اون مراحل رو اعمال کردم دیگه الان مشکلی ندارم

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام خیلی ممنون

ثبت نظر