تغییر سایز لباس مجلسی

لباس‌های مجلسی جزء آن دسته لوازمی هستند که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و بعد از گذر زمان شما مجبور به تغییر سایز لباس مجلسی خود می‌شوید. همین امر باعث می‌شود که این لباس‌ها بعد مدت زمانی تنگ یا گشاد شوند.

آنجاست که شما افسوس می‌خورید لباسی که این همه هزینه کردید و یک روزی اندازه بوده و امروز دیگر اندازه شما نیست. در ادامه شما را با روش‌های گشاد کردن لباس مجلسی و همچنین تنگ کردن لباس مجلسی آشنا خواهیم کرد.

گشاد کردن

برای گشاد کردن لباس مجلسی چند را وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید! و لباستان را مجدداً استفاده نمایید. در ادامه این راه‌ها را به شما توضیح می‌دهیم.
خواندن مقاله لباس مناسب هر اندام به شما برای انتخاب لباسی مناسب کمک خواهد کرد.

درزها

بهترین و آسان‌ترین راه برای گشاد کردن لباس تنگ شما استفاده از درزهاست. در مرحله اول درزهای قسمت‌های تنگ شده را باز کنید. هر مقدار که پارچه اضافه وجود دارد را به محیط لباس اضافه کنید تا تنگی لباس را رفع نمایید.

استفاده از تور

برای لباس‌هایی که اکنون برای شما تنگ شده‌اند و دیگر مناسب اندام فعلی شما نیستد. شما می‌توانید با استفاده از پارچه‌های توری در قسمت‌های مختلف و کاربردی با دادن برش قسمت‌های تنگ را درست کنید.

فقط در نظر داشته باشید پارچه توری که انتخاب می‌کنید مناسب با پارچه لباس باشد. برشتان باید به اندازه‌ای باشد که می‌خواهید لباستان گشاد شود نه بیشتر و اینکه در نظر داشته باشید با یک خیاط ماهر مشورت کنید.

جا به جا کردن دکمه‌ها

اگر لباس مجلسی شما بند داشته باشد که راحت هستید. می‌توانید با آزادتر بستن بندها لباس را به سایز دلخواه در آورید.

با وجود داشتن زیپ، مجبورید راه کار درزها را استفاده نمایید. اگر باستان دکمه داشت راهی دیگر برایتان در نظر داریم. شما می‌توانید با جا به جا کردن دکمه‌ها و دوختن آن‌ها در نزدیک لبه؛ لباس را گشاد کنید.

جابجا کردن دکمه ها
جابجا کردن دکمه ها

اگر برای خرید لباس دچار تردید شده‌اید یا نمی‌دانید چه بخرید؟! خواندن مقاله زیر را به شما پیشنهاد می‌دهیم تا از ابهامات کلی دور شوید.
نکات خرید لباس مجلسی

تنگی شکم

اگر لباس فقط در ناحیه شکم تنگ شده است و در بقیه قسمت‌ها برای اندامتان مناسب است. باید برای گشاد کردن لباس مجلسی خود بر روی لباس کمی پایین‌تر از سینه تا قسمت کمر برش دهید. همچنین می‌توانید از این برش‌ها در قسمت پهلو نیز استفاده کنید. تا سایز لباس را با سایز فعلی بدن یکسان شود.

چین‌ها و پلیسه‌ها

در دنیای مد امروز لباس‌های چین دار و پلیسه جای خود را در بین مخاطبان باز کرده‌اند. شما قبلاً یک دامن یا پیراهن از این مدل داشته‌اید و به دلیل از مد رفتن آن را در انباری و یا چمدانتان جای داده‌اید و حال که آن را می‌خواهید استفاده کنید دیگر اندازه‌تان نیست.

برای گشاد کردن لباس مجلسی خود، شما می‌توانید این لباستان را به سایز فعلی بدنتان با کمی تغییر در آورید. اگر چین ها و پلیسه ها درشت و زیاد هستند می‌توانید آن‌ها را کمتر و اگر کم هستند می‌توانید کلاً آن‌ها را باز کنید تا بتوانید از لباستان استفاده کنید.

تنگی قسمت سینه

برای لباس‌های تنگ شده در قسمت سینه و کمر می‌توانید در قسمت جلو یا پشت لباس، برش مستقیم از پایین تا نزدیکی یقه ایجاد کنید.

پارچه‌ی توری یا هر طرح و رنگ دیگری که با لباس هماهنگ باشد و آن را زیباتر کند را به شکل مثلثی برش بزنید. برش مثلثی به اندازه‌ای باشد که می‌خواهید لباس گشادتر شود.

آستین

اگر آستین لباستان تنگ شده اولین پیشنهاد ما همان استفاده از درزها است. درزها را باز کنید و محیط آستینتان را بیشتر کنید. اما اگر درز ندارد مجبورید برش بر قسمت روی دستتان بدهید تا مثل موارد قبل از تور برای گشاد کردن آستینتان استفاده کنید.

چند پیشنهاد دیگر برای این برش وجود دارد. از جمله: استفاده از دکمه، نوارهای ربانی، زیپ و یا نوارهای دست‌دوز از خود پارچه اگر در دسترستان باشد و تکه‌های اضافه را نگه داشته باشید. استفاده از این موارد می‌تواند مدل لباستان را نیز تغییر دهد.
اما اگر در قسمت حلقه آستین در تغییر سایز لباس مجلسی دچار مشکل هستید می‌توانید حلقه را باز و زیر حلقه خود را با برش کمی بیشتر کنید تا دستتان آزاد شود.

تنگ کردن لباس مجلسی

برای تنگ کردن لباس مجلسی که برایتان گشاد شده نیز پیشنهادی داریم که ممکن است به کار آید. اول از همه به خاطر اینکه شما توانسته‌اید به وزن دلخواهتان برسید و اندامتان را به سایز دلخواه رسانده‌اید تبریک میگوییم.

تغییر سایز لباس مجلسی
تغییر سایز لباس مجلسی

درزهای دو طرف

برای اینکه بتوانید لباستان را از این حالت گشادی و بی ریختی در آورید، آسان‌ترین راه این است که درزها را باز کرده و اضافه پارچه را برش دهید. همان مقدار که سایزتان می‌شود درز را بدوزید تا لباس سایزتان شود.

شما می‌توانید پارچه اضافی را برای احتیاط نچینید فقط درز بگیرید و آن را اتو کنید. شاید در آینده دوباره تغییر سایز دادید و خواستید این لباس را گشاد کنید.
مقاله روش‌های هیجان انگیز تبدیل لباس ساده به مجلسی را مطالعه فرمایید.

ساسون

در رابطه با ساسون‌ها نیز می‌توان برای تنگ‌تر کردن، حالت دادن و خوش ترکیب بودن لباس در قسمت پهلو، شکم و گودی کمر استفاده کنید. شما اگر بعد از درز گرفتن در تغییر سایز لباس مجلسی خود هنوز احساس گشادی و بد ترکیبی یا بی ترکیبی در لباس کردید از ساسون استفاده کنید و فضاهای اضافی را کم کنید.

برش

برخی از لباس‌ها دارای برش هستند. اگر لباس شما دارای برش است می‌توانید با کسی که در حرفه خیاطی تبحر دارد مشورت کنید یا لباستان را به او بسپارید تا برش‌ها باز شوند و مجدداً لباس برش داده شود و به سایز فعلی شما تبدیل شود.

همچنین برای تنگ کردن لباس مجلسی خود اگر برش هم نداشته باشد، می‌توانید خودتان ایده دهید. برای لباستان طرحی نو انتخاب کنید و برش دهید تا لباستان تنگ‌تر شود و به سایز فعلی برسد. حال شما یک مدل لباس مجلسی جدید و شیک دارید.

طرح‌های جدید

اگر راهی برای تنگ کردن لباس مجلسی خود پیدا نکردید یا دلتان می‌خواهد یک ایده جدید و خارق‌العاده دهید، می‌توانید قسمت‌هایی از لباس که امکان دارد برش بزنید. به میزان لازم آن‌ها را کم کرده با وسایل تزییناتی که در مغازه‌های لوازم خیاطی در دسترس است آن‌ها را زیبا کنید.

به عنوان مثال شما می‌توانید بجای درز به وجود آمده از زیپ‌هایی که نمایشی‌اند و یا دکمه‌های ریز پشت سر هم استفاده کنید. با گل‌ها ریز یا آویزهایی تزیینی و غیره لباستان را تغییر دهید. ابتکار می‌تواند ایده‌های جالبی را برای شما بسازد امتحان کنید.

تغییر سایز لباس مجلسی
تنگ کردن لباس

صحبت نهایی

مطلب تغییر سایز لباس مجلسی به پایان رسید. اگر هیچ‌کدام از این روش‌ها برای گشاد کردن لباس مجلسی یا تنگ کردن آن مناسب و کارساز نبود آن را در اپلیکیشن واسط کالا بفروشید.

همچنین می‌توانید یک لباس مناسب اندام فعلی شما است در این اپلیکیشن پیدا کنید. شما با نصب اپلیکیشن واسط کالا می‌توانید کالاهای موردنیاز خود را خریدوفروش نمایید. از همراهی شما با وب‌سایت واسط کالا متشکریم!

مقالات مرتبط:


منابع:

catalystwedco.com

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر