نکات خرید عروس هلندی

قبل از اینکه تصمیم به خرید عروس هلندی بگیرید و آن را وارد دنیای خود کنید، باید به چند سؤال پاسخ دهید. آیا حیوانات را دوست دارید؟ آیا زمان کافی برای مراقبت از پرنده را دارید؟ آیا در محل سکونت خود امکان نگهداری از یک حیوان خانگی وجود دارد؟ آیا نسبت به پر پرندگان حساسیت ندارید و یا اینکه از دیدن فضله حالتان به هم نمی خورد؟ اگر پاسخ تمام سؤالت بالا مثبت است، پس شما می توانید به نحو احسن از یک پرنده نگه‌داری کنید. در این مقاله سعی داریم نکات خرید عروس هلندی را بیاموزیم.

خرید عروس هلندی

بعضی‌ها فقط به این دلیل که فرزندشان به آن‌ها اصرار می کند، اقدام به خرید عروس هلندی می کنند. در حالی که هیچ گونه علقه ای به نگهداری از پرندگان ندارند. شما در مقابل پرنده ای که خریداری می‌کنید مسئول هستید و باید تمام شرایط زیستی و نیازهای پرنده را فراهم کنید که این کار نیاز به صبر حوصله دارد.

عروس هلندی‌ها پرندگان شگفت انگیزی هستند که زود با انسان‌ها خو می گیرند و در خارج از قفس مشغول بازی می شوند.

این پرنده در صورتی شاد و سرحال خواهد بود که به آن توجه شود. این نکته را در نظر داشته باشید که هیچگاه برای نخستین تجربه نگهداری از پرندگان، عروس هلندی را انتخاب نکنید. ممکن است شما گمان کنید که این پرنده همانند طوطی قادر به تکلم و انجام کارهای خارق العاده است، اما شاید عروس هلندی نتواند مانند طوطی انتظارات شما را برآورده کند. بسیاری از پرندگان بعد از مدتی به علت عدم توجه در گوشه تاریکی تلف می‌شوند.

نکته مهم

از دیگر نکات خرید عروس هلندی توجه به این نکته ضروری است که اگر دارای کار پر مشغله‌ای هستید هرگز اقدام به خرید پرنده نکنید. شما نمی توانید این پرنده را در خانه تنها بگذارید و به تعطیلات آخر هفته بروید. آن‌ها هر روز به میوه‌ها و سبزی‌های تازه نیاز دارند. ظروف غذا و آب نیز هر روز باید شسته و تمیز شوند. کاغذ زیر قفس باید هر روز عوض شده و قفس نیز هر هفته ضدعفونی گردد. عروس هلندی به بیشترین توجه ممکن نیاز دارد. این پرنده‌ی زیبا هر روز باید ساعاتی را در بیرون قفس بگذراند.

زیاد ماندن در قفس باعث می‌شود که این پرنده مدام جیغ بکشد و شروع به خود خوری کند و شادابی خود را از دست بدهد. پس اگر وقت کافی برای این کار را ندارید، قناری و یا فنچ خریداری کنید.

عروس‌های هلندی مخارج و سر و صدای تقریبا زیادی دارند و شما قبل از خرید باید این نکته را نیز در نظر بگیرید. هزینه‌های این پرنده شامل قفس بزرگ و مناسب تا حدی که پرنده قادر به گشودن بال‌های خود باشد، دانه، ویتامین، میوه‌ها و سبزیجات تازه، اسباب بازی، کف دریا و سنگ آهک است. اگر قادر به تامین تمام این موارد هستید و شرایط ذکر شده در بالا را نیز دارید، می توانید یک عروس هلندی زیبا خریداری کنید.

نکات خرید عروس هلندی
نکات خرید عروس هلندی

چگونه پرنده سالم را تشخیص دهیم؟

در نکات خرید عروس هلندی باید در نظر بگیرید که اگر برای نخستین بار است که به خرید عروس هلندی می‌روید، بهتر است که یک فرد متخصص را نیز همراه خود ببرید. اما افراد متخصص همیشه هم در دسترس نیستند، بنابراین بهتر است با رعایت نکات زیر اقدام به انتخاب پرنده نمایید:

 • نخستین شرط این است که پرنده سالم و شاداب و از فعالیت زیادی برخوردار باشد.
 • قفسی که فروشنده، پرنده را در آن نگهداری می کند تمیز و عاری از هر گونه کثیفی باشد.
 • فروشنده باید رفتار مناسبی با پرنده داشته و تا حدی درباره آن اطلاعات داشته باشد.
 • بسیاری از فروشنده‌ها به صورت ناشیانه جوجه‌ها را با سرنگ تغذیه می‌کنند. این امر می‌تواند مشکلات رفتاری مانند کم اشتهایی و عصبی بودن پرنده را در بر داشته باشد. در این باره از فروشنده سؤال کنید.
 • اگر پرنده حلقه پا داشته باشد بهتر است، اگر این گونه نیست در مورد این که پرنده چه‌موقع به دنیا آمده نیز سؤال کنید. همچنین سؤال کنید که پرنده چه‌موقع از پدر و مادرش جدا شده است. این مدت باید ۱۴ روز باشد.
 • به غذای پرنده در فروشگاه دقت کنید. این غذا باید شامل سبزی تازه و مخلوط دانه‌ها باشد.

نکات دیگر خرید عروس هلندی

 • پرنده‌ای که فقط از دانه ها تغذیه کرده باشد دیگر علاقه‌ای به خوردن سبزی‌ها و دانه‌های مخلوط ندارد.
 • ظرف آب پرنده باید تمیز و شامل آب تازه باشد و غذا و یا فضله در آن نیافتاده باشد.
 • قفس پرنده‌ی فروشنده باید جادار و بزرگ باشد و چند پرنده در یک قفس جا نگرفته باشند.
 • حالت ایستادن پرنده باید عمودی و سینه آن کاملا مشخص باشد.
 • چشم‌ها باید درخشان و تمیز باشند. از خرید پرنده ای که چشمانش پف کرده و یا مایل به قرمز است خودداری کنید.
 • سوراخ بینی باید کاملا باز بوده و هیچ گونه انسدادی نداشته باشد.
 • پاهای پرنده‌ی جوان به رنگ خاکستری صورتی ونرم می باشد. پرندگان پیر دارای فلس های سفید روی پای خود می باشند. پرندگان عصبی، وحشت زده و دچار سوء تغذیه دارای پاهای سفید مایل به خاکستری هستند.
 • بالای پاها و پرهای اطراف مخرج باید تمیز بوده و فضله به آن چسبیده نباشد.
 • پرنده باید آرام و منظم نفس بکشد. این نفس کشیدن نباید به صورت تند و یا به سختی انجام گیرد.
 • خواب آلوده بودن و پف کردن نشانه بیماری می باشد.
خرید عروس هلندی
خرید عروس هلندی

جوجه‌های گوشتی یا جوجه‌های بزرگ شده توسط والدین

از دیگر مواردی که باید در نکات خرید عروس هلندی درنظر بگیریم این است که جدا از این که از کجا عروس هلندی خود را خریداری می‌کنید، سعی کنید جوجه‌های گوشتی را انتخاب کنید و خودتان به آن‌ها غذا بدهید. اگرچه که قیمت این جوجه‌ها اندکی گرانتر از جوجه‌هایی است که توسط والدینشان تغذیه شده‌اند، اما آن‌ها توسط انسان تغذیه می‌شوند. تغذیه جوجه‌ها توسط خود انسان فرایندی است که باعث اطمینان از سلامت جوجه تغذیه شده می‌گردد. البته شما باید مشتاق باشید تا ساعات زیادی از روز را با پرنده تان بگذرانید تا بتوانید آن را دست آموز کنید.

جوجه‌هایی که توسط والدینشان بزرگ شده‌اند نیاز به کار و حوصله بیشتر برای دست آموز شدن دارند، اما آن‌ها گزینه‌های بهتری برای جفت‌گیری هستند. جوجه‌هایی که توسط انسان تغذیه می‌شوند برای جفت‌گیری مناسب نیستند، اما انس و الفت بیشتری با آدمی دارند و می‌توانند دوستان خوبی در جمع خانواده باشند.

نکات قبل از خرید عروس هلندی

نگهداری از یک پرنده مسئولیت بزرگی است. بنابراین قبل از خرید آن حتما در مورد نکات زیر خوب فکر کنید:

 • هزینه پرنده
 • هزینه قفس و وسایل لازم
 • هزینه غذای پرنده (دانه، غذاهای مکمل، میوه ها و سبزیجات تازه)
 • هزینه اسباب بازی‌ها
 • هزینه دامپزشک
 • مشغله زندگی تان چقدر است؟
 • به هنگام مسافرت و یا مشغله کاری چه کسی از پرنده شما نگهداری خواهد کرد؟
 • در حال حاضر چند حیوان خانگی دیگر دارید؟
 • اندازه خانه تان چقدر است؟
 • مدت زمانی که هر روز می‌توانید صرف پرنده‌تان کنید.

عروس هلندی نر یا ماده؟

ممکن است قبل از خرید از خود سؤال کنید که پرنده نر بهتر است یا ماده؟ به طور کلی پرنده نر دارای سر و صدای بیشتری است و این در حالی است که ماده‌ها کمی آرام‌تر می‌باشند. با این حال نرها توانایی بیشتری در سخن گفتن دارند. اگر می‌خواهید از وجود این پرنده در منزل لذت ببرید، توصیه می شود که یک جفت نر و ماده جوان خریداری کنید. در برخی از رنگ‌ها می‌توان پرنده نر را از ماده تشخیص داد (پرنده نر گونه‌های نارنجی کمرنگ‌تری دارد) اما در برخی دیگر این گونه‌ها وجود ندارد.

جهت تشخیص عروس هلندی نر یا ماده پیشنهاد می‌کنیم مطلب زیر را مطالعه نمایید:

تشخیص عروس هلندی نر یا ماده

تعیین جنسیت عروس هلندی
تعیین جنسیت عروس هلندی

یک عروس هلندی یا یک جفت؟

یکی دیگر از نکات خرید عروس هلندی این می‌باشد که پرنده تک را خریداری کنید یا جفت؟ یک عدد عروس هلندی به طور کل خونگرم تر است و ارتباط بهتری با انسان برقرار می کند چرا که او را عضوی از گروه می داند، اما یک جفت عروس هلندی با یکدیگر سرگرم شده و دیگر به آدمی توجه چندانی نخواهند داشت؛ اما باز می توان از تماشای شیطنت های آنها لذت برد. بنابراین اگر نمی توانید هر روز به پرنده تان برسید و وقت کافی برای گذراندن با آنها را ندارید، بهتر است که جفت را انتخاب کنید.

یک اشکال در مورد نگهداری دو عدد عروس هلندی به خصوص اگر جوان باشند آن است که آن‌ها تمایل دارند درون قفس یکدیگر را تعقیب کنند و گاه دم پرنده دیگر را می کشند. بعضی وقت‌ها دو پرنده آنقدر پرهای دم یکدیگر را می‌کنند که به یک دفعه قد عروس هلندی‌هایتان کوتاه‌تر می‌شود و مجبورید تا در آمدن مجدد پرهای دم منتظر بمانید.

نکات بعد از خرید عروس هلندی

از نکات بعد از خرید عروس هلندی می‌توان به این مورد اشاره کرد که نگهداری از دو پرنده همچنین باعث می‌شود که آن‌ها علاقه‌ای به یادگیری و صحبت کردن نداشته باشند چرا که آن‌ها سرگرم شدن با یکدیگر را بیشتر از سر و کله زدن با انسان‌ها دوست دارند. اگر دو عروس هلندی را با فاصله زمانی چند روز به خانه بیاورید، ممکن است بین آن‌ها نزاع و درگیری به وجود آید. عروس هلندی که اول به خانه آمده است طبق غریزه قلمرو خود را مشخص می‌کند و هنگام ورود پرنده جدید با او درگیر شده و اجازه خوردن دانه و یا آشامیدن آب را به او نمی‌دهد.

برای پیشگیری از این موضوع بهتر است پرندگان را در قفس‌های جداگانه قرار دهید تا بتوانید رفتار آن‌ها را بسنجید. سپس قفس ها را نزدیک یکدیگر قرار داده و واکنش دو پرنده را مورد بررسی قرار دهید. اگر رفتار آن‌ها با یکدیگر خوب بود باز قفس‌ها را نزدیک‌تر کنید. برخی از عروس هلندی‌ها با حضور پرنده دیگر در قفس مشکلی ندارند و برخی دیگر ترجیح میدهند که تنها باشند.

هشدار!

این نکته را به خاطر داشته باشید که هرگز عروس هلندی تازه خریداری شده را در قفس عروس هلندی که چند وقتی است دارید قرار ندهید؛ از سوی دیگر قرار دادن این پرنده با پرندگان کوچکی مانند فنچ‌ها، قناری‌ها و طوطی‌های برزیلی کار درستی نیست. عروس‌های هلندی از این پرندگان قدرتمندتر هستند و به آن‌ها اجازه نزدیک شدن به آب و غذا را نمی‌دهند و ممکن است به آن‌ها صدمه بزنند.اگر در خانه‌تان چندین پرنده دارید بهتر است که هر کدام در قفس های جداگانه‌ای باشند و آب و دانه شان از یکدیگر جدا باشد.

اگر قصد خرید و فروش عروس هلندی یا سایر پرندگان را دارید می‌توانید به اپلیکیشن واسط کالا مراجعه نمایید.

نظرات
زهرا

زهرا

سلام ببخشید امکانش هست که دوتا ماده درکنار هم باشند و مشکلی نداشته باشند؟؟؟ یا حتما جفت بخواییم بگیریم باید نر و ماده باشند؟ ممنون میشم جواب بدید.

helma

helma

سلام من میخوام یه عروس هلندی بگیرم الانم یه مرغ عشق نیمه اهلی دارم میخوایتم بدونم اگه عروس هلندی رو با مرغ عشق همزمان از قفس بیاریم بیرون با هم دعوا نمیکنن مثلا یه وقت نوک بزنه به مرغ عشقم چون ممکنه مرغ عشقم اسیب ببینه

محمدمهدی

محمدمهدی

سلام من میخوام یک عروس هلندی گلباقالی بگیریم میخواستم بدونم اگر من به ان رسیدگی کنم باهاش وقت بگذرانم بعد از چند سال جفت نیاز داره چون من نمیخوام عروس هلندیم جفت باشه میخوام باهش بیشتر وقت بگذرانم

علوی

علوی

من یه طوطی داشتم که مرد ۲۰ سال پیشم بود.

مهربان توسی

مهربان توسی

سلام یه عروس هلندی حدود۲ماهه خریدم سفید و زرد و همون دیروز براش قفس هم خریدم الان از دیروز آب و غذا نمیخوره کمک!

زهرا سامره

زهرا سامره

سلام کاربر عزیز فقط به دلیل تغییر محیط است. پرنده را تحت فشار قرار ندهید و با او با آرامش و دوستی رفتار نمایید تا با شما خو بگیرد.

زینب

زینب

سلام من میخوام برای پسرم عروس هلندی بخرم. میخواستم بدونم اگه مدرسه ها باز شه عروس هلندی 5 ساعت میتونه تنها باشه

زهرا سامره

زهرا سامره

سلام کاربر عزیز بله میتواند تنها باشد. برای او غذا و آب تمیز بگذارید با اسباب بازی؛ زیرا اسباب بازی به شاداب بودن و سرگرمی پرنده کمک زیادی میند.

ایمان

ایمان

با سلام... من میخوام جوجه عروس هلندی بگیرم میخام بدونم که اگه جوجه رو تنها بگیرم میمیره یا نه لطفا کمکم کنید

مژده شریفی‌نژاد

مژده شریفی‌نژاد

سلام دوست گرامی بهترین کار را انجام می دهید. خرید جوجه هم از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه است و هم از سن کم طبق سلیقه خودتان تربیت می شود. اگر به جوجه درست رسیدگی کنید هیچ اتفاقی نمیافتد.

فریبرز

فریبرز

سلام ببخشید بهترین سن برای خرید عروس هلندی چه سنی است؟

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام وقت شما هم بخیر بهترین سن برای خرید این پرنده 2 تا 3 ماهگی است.

نازنین

نازنین

ببخشید برای شرایط کرونا که بخوایم بخریم کرونا دارند؟ آیا متقل میکنند؟

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام تا به اینجا گزارشی از انتقال کرونا توسط پرندگان منتشر نشده است.

...

...

عروس هلندی کرونا را منتقل می کند یا نه؟

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام تا به اینجا گزارشی از انتقال کرونا توسط پرندگان منتشر نشده است.

S

S

ببخشید میشه یک عدد عروس هلندی رو تنها در خانه برای مسافرت سه . چهار روزه تنها گذاشت؟

Sajjad

Sajjad

سلام ممنون از مطلب خوبه تون من میخام بدونم برای گرفتن عروس هلندی کدوم فصل مناسب تره مثلا تو تابستون یابهار بگیرم بهتره یا تو پاییز و زمستون بگیرم بهتره

امیر

امیر

سلام. من تازه یه جوجه ۲ یا ۳ ماهه عروس هلندی خریدم امروز ینی خریدم یک روزه اصلا نه آب میخوره نه غذا و کلا ثابت یه جا نشسته میخواستم بدونم این امر طبیعیه یا مشکل داره و باید چه اقداماتی انجام بدم؟

Niloo

Niloo

ببخشید من جفت خریدم ماده اصلا آواز نمیخونه مال شماهم همینطور بود

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام دوست گرامی به شما پیشنهاد می‌کنیم خواندن مقالات عروس هلندی در وبلاگ واسط کالا را از دست ندهید. در این بین جواب سوال خود را نیز پیدا می‌کنید. تشکر

محمدرضا والی زاده

محمدرضا والی زاده

ببخشید من می خواستم ببینم از کجا میشه فهمید عروس هلندی نر یا ماده است

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

با سلام خدمت شما دوست گرامی در این رابطه خواندن مطلب تعیین جنسیت عروس هلندی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

سارینا

سارینا

سلام من یه عروس هلندی نر دارم نیمه اهلی وقتی اوردیمش کاملا وحشی‌بود حرف زدن یاد ندارم ولی اموزش دادم میشه مقاله برای اموزشش بزارین در ضمن یک سالشه

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام در وبلاگ واسط کالا مقالات متعددی در رابطه با عروس هلندی وجود دارد، می‌توانید آن‌ها را مطالعه نمایید.

مهدی

مهدی

من میخوام یدونه بگیرم لوتینوش قشنگه اسمش رو نمیدونم چی بزارم وگرنه رژیم غذایی و وسایل مورد نیازشو میدونم مثلا میله میخواد رو بایسته نردوبون میخواد بالا پایین رفتن یادبگیره پلت و سبزیجات و ارزن و دانه میخواد و واسه دستی کردنش میشه مثلا غذا تشویقی مثل تخمه افتابگردان بهش داد و واسه کلسیمش پوست تخم مرغ ابپز تانوکش قوی شه و واسه حرف زدنم هم باید اول چیزای اسون مثل اب و بابا که دو بخشیه رو یاد میدیم ولی اسم نمسدونم ریکو.تیکو.پیکو.رولی.روکو.کورو.پایرو.راکی.کدومو بزارم لطفا سریعبگید؟

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام دوست گرامی شما می‌توانید مقالات دیگر ما را در مورد عروس هلندی مطالعه نمایید.

شهرزاد

شهرزاد

من می خوام یه بچه شو بگیرم پراش کامله ها اما یکم کوچیکه از کجا بفهمم که نره یا ماده؟ و چطور باید اموزشش بدم

شهرزاد

شهرزاد

من می خوام یه عروس هلندی بگیرم که فقط پر در اورده اما رفتاراش بچه گانه هستش این جوجه ها سرلاک می خوره از کجا بفهمم نر هست یا ماده؟اخه من نرش رو می خوام و اگه می شه بگید باید چجوری اموزشش بدم

نرجس‌واعظی

نرجس‌واعظی

عروس‌من‌صبح‌ها‌۱‌ساعت‌جیغ‌میزند‌‌‌‌‌و‌جلو‌اینه‌کمی‌اروم‌میشه

عروس هلندی

عروس هلندی

سلام من یه عروس هلندی دارم تقریبا کوچولو هست که تازه خریدیم میشه بگین از کجا بدونیم که پرنده با دیدن ما راحت هست یا نه؟؟

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام و عرض ادب از آنجا که پرنده کوچک است و همچنین تازه اون رو خریداری کردید، دارای احساس آنچنانی نیست. در واقع پس از گذشت دو الی سه ماه که سن او بزرگتر شد و به شما عادت کرد اون موقع اگر به طرفش برید و بترسه و عقب بره معلومه که به شما عادت نکرده و با دیدن شما راحت نیست. مواظب باشید طی این مدت با این پرنده آرام و ملایمت رفتار کنید و غذای اون رو هم سر موقع بدهید. تشکر

منشی نیا

منشی نیا

من یه عروس هلندی دارم همش میره سمت آقام، اصلا با من دوست نمیشه و کاری به من نداره.

بچه مهندس

بچه مهندس

سلام..دوستان قیمت عروس هلندی سخنگو و دستی رو داخل اپلیکیشن واسط کالا دیدم ولی به نظرم بعضی افراد قیمت دقیق ندادن و ادم نمیدونه قیمت واقعیش چقدر هست کاش یک روش برای اطلاع دقیق و صحیح از قیمت ها هم بود

سینا

سینا

سلام دوستان میخواستم بدونم عروس هلندی د خانه و در قفس حدودا اگه فاقد بیماری باشه چند سال عمر میکنه و سوال بعدی چکار کنم عروس هلندیم عمر طولانی و فاقد بیماری شه ممنون میشم جوابمو کامل بدین 🙏🙏🙏🙏🙏

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام دوست عزیز این پرنده در طبیعت وقتی که آزاد باشد بین 10 تا 14 سال عمر می‌کند. اما اگر همونطور که گفتید در یک قفس با شرایط نگهداری عالی باشه حدود 20 سال عمر میکنه. همچنین با تغذیه مناسب و ورزش و بازی عروس هلندی شما می تواند طول عمر بالایی داشته باشد.

احمد

احمد

سلام من میخوام عروس هلندی سفارش بدم میخوام بدونم لوتینو دو کت بهتره یا آلبینو دوکت؟ هم از نظر مشتری پسند هم زیبایی؟

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام دوست عزیز شما می توانید با مراجعه به وبسایت واسط کالا و عضویت در آن آگهی درخواست خود را به راحتی ثبت نمایید.

hoseini

hoseini

تربیت عروس هلندی سخنگو با بهترین روش ها و آموزش های حرفه ای در سایت واسط کالا

امیرحسین

امیرحسین

سلام ممنون میشم راهنماییم کنید. من میخام عروس هلندی بگیرم میخاستم بدونم لوتینو بهتره یا گل باقالی؟ کدومش خوبه؟ نر بهتره یاماده؟ تفاوت این ۲تا چیه لوتینو وگل باقالی؟ مرسی ممنون میشم راهنماییم کنید

میرزایی

میرزایی

سلام عرض ادب و احترام عروس هلندی لوتینو نر بهتر است.

erfan

erfan

سلام من قصد خرید 2 عدد عروس هلندی 2 الی 3 ماهه دارم. میخواستم بدونم میشه نر و مادشون رو تشخیص داد؛و بعدا جفتشون کرد.

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام دوست گرامی روش‌هایی برای تعیین جنسیت عروس هلندی وجود دارد که تعدادی از آن‌ها را در ذیل خدمت شما قرار می‌دهم: 1. سر عروس نر زرد رنگ است در حالی که سر عروس ماده خاکستری است. 2. پرهای گونه ماده از قسمت ابتدایی بال هایش تا آخرین پر موجود لکه‌های زرد رنگ به صورت دایره دایره دارد در حالی که در گونه نر پرها به رنگ سفید است. برای خرید عروس هلندی می‌توانید به وبسایت واسط کالا مراجعه نمائید و از بین مواردی که وجود دارد خرید خود را انجام دهید.

مهلا

مهلا

وای من یه فیلمی درباره رقص عروس هلندی سخنگو دیدم واقعا جذاب بود ولی ندیدم کسی داشته باشه..خیلی سخته تربیتشون... مرسی که کامنتتون بازه و میزارید از تجربه بقیه استفاده کنیم

هلیا

هلیا

سلام من میخوام یه عروس هلندی بخرم اول اینکه من چه نژادی بهتره بخرم دوم اینکه اصلا به شکلش که خوشگل تره کاری ندارم کدوم نژاد بهتره و قیمتش چند سوم اینکه ممنون میشم جوابمو بدین 💗💗💗💗💗

مریم میرزایی

مریم میرزایی

با سلام و عرض ادب خدمت هلیا خانم عزیز به شما توصیه میکنم مطلب عروس هلندی را مطالعه کنید.

عرفان

عرفان

من یه عروس هلندی ماده دارم. میخوام بهش حرف زدن یا آواز خوندن یاد بدم امکانش هست یا فقط تو نر ها این اتفاق میفته؟

میرزایی

میرزایی

سلام عرض ادب و احترام خیر. تنها عروس هلندی نر می تواند حرف زدن را یاد بگیرد.

ملودی

ملودی

فیلم عروس هلندی دستی هم بگذارید ممنون

زهرا

زهرا

سلام میخوام عروس هلندی بخرم عروس هلندی کرونا نمیگیره مامانم شیمی درمانی کرده پرتو درمانی هم کرده بزاش بد نیست

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام تاکنون هیچ موردی از بیماری کرونا در پرندگان دیده نشده است. در مورد پاسخ به سوال دوم باید خدمتتون عرض کنم که بایستی در مورد بیماری‌های مشترک بین این پرنده و انسان اطلاعاتی را کسب کنید و در صورتی که مطمئن شوید پرنده‌ی شما فاقد بیماری است می‌توانید آن را خریداری نمائید.

فهیمه

فهیمه

سلام.من نمیدونم عروس هلندیم چه نوع نژادیه...داخل نت سرچ کردم. عروس هلندی آهویی همونی هست که رنگش رو به خاکستریه؟ اگر درست باشه من یکی دارم با اینکه هنوز جوجه ی ولی ایقد خوب و سریع متوجه حرفها میشه..ماشااله خیلی ب هوش هست..به بقیه دوستان هم پیشنهادش میکنم

مینا

مینا

سلام...وقتتون بخیر...عروس هلندی سخنگو با قیمت خیلی خوب و کاملا سالم و رام و دستی داخل سایت واسط کالا برای فروش گذاشتم..لطفا خریدار واقعی تماس بگیرد.

لنا

لنا

عروس هلندی سخنگو نماشا دارم که با 2 تا کوتوله برزیلی کنار هم هستن و خیلی با هم خوبن فقط گاهی اوقات کوتوله ها اینو میزننش ولی با این حال دوست داره پیش اونها باشه..

حسن ازغندی

حسن ازغندی

عروس هلندی گل باقالی هم طراحی خیلی قشنگی داره. من ساعت ها میشینم و به این نقش و نگارهای روی بدنش دقت میکنم. تبارک الله احسن الخالقین

محمد جواد

محمد جواد

میون انواع مختلف عروس هلندی و طوطی ها اینوع عروس هلندی آلبینو ازهمه خوشکل تر و رویاییی تر ه.... عین عروس میمونه خداییش

محبت

محبت

عروس هلندی سفید خیلی بامزه ان. آدم عاشقون میشه. همین دیوز بود که یه دونه خوشکلش رو از واسط کالا خریدم

هانیه

هانیه

ممنون از شما به خاطر مطالب خوبتون

محمد صادق

محمد صادق

گفته میشه از چهار جوجه عروس هلندی تنها یکی از آنها لوتیو خواهد بود.که البته باز هم بستگی به اجداد عروس و والدین آنها دارد. بنابراین باید خیلی مواظب تغذیه ی عروس هلندی لوتینو باشیم.

مریم میرزایی

مریم میرزایی

من به تازگی یه عروس هلندی سخنگو خریدم. خیلی دوسش دارم و به خاطر اونم که هست دائم مطالعه میکنم و در مورد عروس هلندی مطلب میخونم. ممنون از مطلب عالی و پربارتون

علی

علی

سلام طول عمر عروس هلندی بیشتره یا کوتوله برزیلی؟ من میخوام از همین سایت خرید کنم ولی نمیدونم کدومش بخرم

کاظم

کاظم

عروس هلندی داخل سایتتون واسط کالا موجود دارید؟ ممنون از عوامل سایت

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام خدمت شما بله موجود است. شما می‌توانید با مراجعه به دسته‌ی حیوانات، انواع حیوانات، پرندگان را مشاهده و خریداری نمایید.

محمدی

محمدی

با سلام.بنده به دنبال دارو یا قرص برای عروس هلندی هستم که سالم و مفید باشه.اگه کسی داره داخل همین سایت واسط کالا برای فروش بگذاره.ممنون

محبوبه

محبوبه

من یک عروس هلندی از سایت شما واسط کالا خریدم. البته فروشنده از شهر خودمون بود رفسنجان

اقای داوری

اقای داوری

پرریزی عروس هلندی طبیعیه کاملا.نکاتی که باید رعایت کنید در زمان پرریزی و پوست ریزی عروس هلندی نباید خیلی اصرار به ارتباط با پرنده داشته باشین باید قرص مولتی ویتامین بهشون بدید، زود به زود ببریدشون حمام و ذرت و سیب و کاهو بهشون بدید تا زودتر این دوره تموم بشه.

ازاده

ازاده

در مورد علت پرریزی عروس هلندی هم اگر کسی از دوستان چیزی میدونه لطفا به من بگه

مونا

مونا

سلام.خانم کیانی که گفتن حساسیت دارن بهتره به یه دکرت داروساز یا دکتر پوست مراجعه کنید با یه پماد و قرص حل میشه مشکلتون.من به دلیل حساسیت به طوطی برزیلی رفتم دکتر با یه استفاده از یه پماد پوستی مشکلم رفع شد کامل.

فرزین

فرزین

خیلی جالبه که قرص سرماخوردگی هم برای عروس هلندی وجود داره.واقعا علم تا کجا پیشرفت کرده:))

احد

احد

ممنون از مطالب خوبتون.لطفا در مورد بیماری های شایع و درمانشون مثل درمان خارش عروس هلندی هم مطلب بزارین.

میترا کیانی فر

میترا کیانی فر

سلام.میخواستم ببینم روش خونگی برای درمان حساسیت به پرنده وجود داره؟من یک عروس هلندی دارم وقتی بهش دست میزنم و کرکهاش به پوستم میگیره پوستم قرمز میشه و ملتهب میشه نمیدونم باید چیکار کنم.توی این اوضاعم که نمیشه رفت دکتر.اگر کسی راه حلی بلده لطفا کمکم کنه.

فاطیما

فاطیما

سلام.مهدیه جان من خودم طوطی داشتم و این مشکل رو پیدا کرده بود از پزشک سوال کردن گفت ممکن نیست چون شپش سر انسان کلا با شپش پرنده ها فرق داره و اونها نمیتونن ناقل باشن.

مهدیه

مهدیه

من یه سوال داشتم.میخواستم بدونم ایا شپش پرندگان به انسان منتقل می شود؟

محمد صادق

محمد صادق

مواظب شپش عروس هلندی باشین. این جونور موذی با این قد قیافه کوچیکش باعث مرگ عروس هلندی میشه... من یه تجربه سخت در این زمینه دارم

حامد قزوینی

حامد قزوینی

در مورد غذای عروس هلندی هم مطلب بگذارید ممنون سایت خیلی خوبی دارین

یاور

یاور

آموزش دستشویی به عروس هلندی بسیار سخت تر و کمی زمانبر نسبت به سایر طوطی سانانی مانند کاسکو ،کاکادو و... می باشد. البته با کمی صبر و حوصله می توانید موفق شوید.

حجت امینی

حجت امینی

قهر عروس هلندی ممکنه چند ماهی طول بکشه. البته بهتره بگم بدخلقی و بداخلاقی این عروس خانم. برای اینکه این مشکل براتون پیش نیاد. پیشنهاد میکنم وقتی که جوجه است اون رو خریداری کنید و خودتون بزرگش کنید که این مشکلات رو پیدا نکنه. اخه خودم تجربش رو دارم و به هیچ نحو خوب نمیشه.

فرهاد محمدی

فرهاد محمدی

بسیاری از بیماری ها که منشا باکتریای دارند یک بیماری مشترک انسان و عروس هلندی و سایر پرندگان بشمار می آید. با رعایت نکات بهداشتی می توان از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری کرد. با تشکر از مطلب فوق العادتون

میرزایی

میرزایی

حساسیت به عروس هلندی هم خودش یه معضلیه... من عاشق این پرنده ام اما حیف بهش حساسیت دارم. سایتتون محشره

mina

mina

سلام. قیمت عروس هلندی از چه رنجی شروع میشه؟ توی رفسنجان کجا دارن؟

پروانه

پروانه

با سلام...ای ول چقد جامع و کامل...چقدر کامنت ...حالا کسی درباره تاریخچه اسم عروس هلندی چیزی میدونه؟ خیلی دلم می خواد اصلش رو بدونم

مهندس

مهندس

سلام به همگی....من با نظرات بعضی افراد موافقم با بعضی ها نه..درسته خطر انتقال برخی بیماری ها در پرندگان به انسان کمتر است ولی بالاخره این پرنده هم مضراتی دارد. از مضرات عروس هلندی هم در آپارتمان های کوچک با محیط بسته ریختن پوسته هایی ناشی از پوست و پر پرنده و ذرات خشک شده ناشی از فضولات و مواد غذایی که توی هوا پراکنده میشه برای برخی افراد مخصوصا سالمندان خوب نیس...

الی

الی

عروس هلندی آلبینو از همه قشنگ تره چون بیشترشون پرهای خاص تک رنگ سفید دارن و چشاشون قرمزه...معمولا با لوتینوها اشتباه گرفته میشن

آرش

آرش

بنده پرورش جوجه عروس هلندی دارم....کسی سوالی داره در خدمتم..ممنون از سایت محبوب واسط کالا

عندلیب

عندلیب

سلام من دیشب جوجه عروس هلندی لوتینو گرفتم به ۱۲ ساعت نکشید مرد .. ت کارتون ، کارتونم سوراخ کردیم .. باد مستقیم کولرم نخورد بهش گذاشتمش لبه پنجره .. برای غذا هم گفته بودن دادن بهش غذا لازم نیس تا فردا که با سورنگ بهش سلاک بدم ... دیشب ساعتای ۱۱ونیم خریدیم .. صبح ساعت ۷ بیدار شدم مرده بود... میشه راهنمایی کنید به چه علت مرده ؟؟

غریبه آشنا

غریبه آشنا

من تا ه عروس هلندی گرفتم برای وابسته کردنش به خودم چه کارهایی نیازه

سعیده

سعیده

نگهداری عروس هلندی عشق می خواهد...باید علاقه داشته باشید

بهناز

بهناز

بهترین کار برای عروس هلندی این هست که شما در کنارش باشین...عروس هلندی جز پرنده هایی است که خیلی زود وابسته میشه و بهترین جایزه ش اینه بهش سبزیجات بدین...مال خودم عاشق سیب هست..البته کنترل هم خیلی دوست داره خراب کنه

sahar

sahar

سلام..بخواهیم جوجه عروس هلندی رو تعداد بالا پرورش دهیم چکار باید بکنم؟

ملیح

ملیح

نگهداری عروس هلندی راحت وکم دردستر هست و واقعا هم پرنده باهوش و قشنگی هست.من به همه کسایی که وقتش رو دارن توصیه میکنم.

احد

احد

میخواستم تعیین جنسیت عروس هلندی چجوری هست؟خودم میتونم بفهمم یا باید برم پیش ادم کار کشته؟

هدیه

هدیه

سلام و عرض ادب. مطلب بسیار خوب و کاربردی بود. ممنون . در مورد نگهداری از جوجه عروس هلندی هم مطلب بگذارید ممنون

هدیه

هدیه

سلام و عرض ادب. مطلب بسیار خوب و کاربردی بود. ممنون . در مورد نگهداری از جوجه عروس هلندی هم مطلب بگذارید ممنون

مهرشید

مهرشید

سلام مطلب خیلی خوبی بود. لذت بردم. واینکه قیمت عروس هلندی چنده؟؟

محمد حسین

محمد حسین

سلام من شش روزه که یک عروس هلندی نر خریدم اما ناراحتم از اینکه هر وقت نزدیکش میشم خیلی میلرزه و البته ترس هم داره چی کار کنم که از من نترسه ممنون میشم جواب بدید

‌

سلام باید وقتی کنارش میرسه به مدت ۲ماه با خودتون بهش غذا ببرین تا عادت کنه البته لرزیدنش می‌تونه به علت دمای کم هم باشه

امیر

امیر

روزهای اول از راه دور باهاش حرف بزن وبعد روزهای بعدی کم کم بهش نزدیک شو وبعد بزار پرنده بالاتر از سطح بدنت باشه وبه تو مسلط باشه و بیشتر براش وقت بزار

امیر

امیر

مطالبتون خیلی عالی وکامل بود ممنون از شما

هاشم

هاشم

باسلام.ممنون از سایت خوبتون..من یک عروس هلندی جوجه خریدم که خودم بزرگش کنم ولی بعد از چند ماه مرد...دلیلش نمیدونم خیلی بهش عادت کرده بودم

محسن علوی

محسن علوی

اگر کسی حرف زدن عروس هلندی براش مهمه باید عروس هلندی نر بگیره چون توانایی عروس هلندی نر تو حرف زدن خیلی بیشتره.

میثم

میثم

سلام.من یه عروس هلندی دارم. اصلا نمیشه تنهاش گذاشت.همه چیزش خوبه فقط این مورد نه. مطلبتون مفید بود برام.ممنون

محمدعلی

محمدعلی

به نطر من هر روز باید با عروس هلندی حرف زد وگرنه انگار افسرده میشن و دیگه نمیخونن. کسی که میخواد ازشون نگهداری کنه باید ببینه وقتشم داره یا نه

میثم

میثم

عروس هلندی عشقه..خیلی نازن..اگر در مورد محل پرورششون چیزی میدونید هم بزارید.

امیر علی

امیر علی

توصیه من به همه اونایی که عروس هلندی دوست دارن اینه که جوجه بخرن و خودشون بزرگش کنن.چون اینجوری خیلی زودتر و بهتر کلمات رو یاد میگیرن.

.. m

.. m

منم میخواستم جوجه شو بخرم ولی اینطوری نمیشه تشخیص داد که نر هست یا ماده

خانم امیری

خانم امیری

من یه عروس هلندی آلبینو دارم عاشقشم

مهتاب

مهتاب

عروس هلندی نر میخام.خوشکل باشه لطفا

مریم

مریم

وای من عروس هلندی سخنگو میخام.خیلی نازن

خانم امیری

خانم امیری

عروس هلندی لوتینو خیلی زیباست.

ثبت نظر