خانه » سایر » دیدن انگشتر طلا در خواب
دیدن انگشتر طلا در خواب

فرایند خواب دیدن همواره با سؤالات زیادی رو به رو بوده است. از آنجائیکه رویاهای هر فردی نشأت گرفته از مغز وی می‌باشد و از وضعیت جسمی‌اش تأثیر می‌پذیرد، می‌تواند شرایط جسمی و روحی فرد را بیان کند. همین امر موجب شده است روانشناسان به بررسی رویاهایی که بیماران خود در خواب می‌بینند، علاقه‌مند شده و مبادرت به این امر کنند. به احتمال زیاد شما هم مانند بسیاری از افراد حین خواب، رویاهایی را می‌بینید که بعد از بیداری دوست دارید آن‌ها را تعبیر کنید. به عبارتی می‌خواهید رویاهایی را که در خواب می‌بینید معنی کنید. چنانچه تاکنون پیش آمده است در رویاهای خود انگشتری طلا ببینید و دوست داشته‌اید معنی خواب خود را بدانید تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید اما قبل از این‌که معنی دیدن انگشتر طلا در خواب و به طور کلی تعبیر خواب انگشتر را بدانید بهتر است با معنی خواب انگشتر آشنا شوید.

دیدن انگشتر طلا در خواب
دیدن انگشتر طلا در خواب

معانی مختلف دیدن انگشتر در خواب

معنی خواب گم کردن انگشتر، خریدن انگشتر، دادن انگشتر شکسته، هدیه دادن انگشتر و یا حتی دیدن انواع انگشتر فیروزه، طلا، مس، نقره، آهنی، یاقوت، نگین دار سبز، برنج، آهنی و غیره دارای تعابیر مختلفی است ولی در حالت کلی از دیدگاه خوابگزاران به نام، دیدن انگشتر در خواب نشانه‌ای از پذیرش و مسئولیت‌هایی می‌باشد که بر عهده شما خواهد بود. خوابگزاران غربی می‌گویند خواب دیدن حلقه در خواب نشان دهنده این است که شما در فکر یک رابطه بادوام و مستحکم هستید و یا حتی در فکر این هستید که رابطه‌ای بی‌حاصل را خاتمه دهید. معنی دیگری که در خصوص حلقه وجود دارد این است که شما در رابطه با کاری و یا فردی احساس تعهد می‌نمائید و یا این‌که در یک گروه مهم اجتماعی عضو می‌باشید.

افزون بر این می‌توان گفت انگشتر در خواب نشانه‌ای است از ازدواج، عهد بستن، یکپارچگی، ابدیت و کمال. خواب انگشتر می‌تواند نشانه‌ای از عهد بستن در مقابل رابطه‌ای باشد. علاوه بر این می‌تواند نشانه‌ای از تعهداتی دیگر از قبیل پیمان بستن در مقابل آرزویی معلوم و یا هدفی باشد. احیاناً دیدن انگشتر در خواب نمادی از پیمان و وفاداری است که نسبت به باورها، هدف‌ها و نیز آرزوهایتان دارید.

نکته‌ای در مورد تعبیر خواب انگشتر

چنانچه در خواب تنها انگشتری را ببینید که جزئیات آن برایتان معلوم نباشد می‌تواند نشانه‌ای بر این باشد که در زندگی خود دارای مشکلاتی هستید که قابل حل شدن نمی‌باشد و به ظاهر پایانی هم ندارد. علاوه بر این‌ها می‌تواند نمادی از اهمیت عهد و پیمان وفادارانه و عشق و محبتی باشد که به زودی از سوی فردی که به شما علاقه دارد و اهمیت و ارزش زیادی برای شما قائل است، دریافت خواهید نمود.
تا این‌جا به معانی مختلفی که خواب انگشتر می‌تواند داشته باشد پرداختیم در ادامه به معانی متفاوتی که دیدن انگشتر طلا در خواب دارد خواهیم پرداخت.

دیدن انگشتر طلا در خواب

در ابتدا بهتر است بدانید که خواب انگشتر طلا از هر جنس دیگری بهتر می‌باشد. دیدن خواب انگشتر طلا نشانه بسیار خوبی می‌باشد و بیانگر عهد و پیمانی استوار و پا برجا خواهد بود. افزون بر این دیدن انگشتر طلا در خواب، علاقه و شیفتگی شما را به وفاداری، امنیت و پایداری نشان می‌دهد. گفتنی است که امام صادق علیه‌السلام فرموده‌اند: تعبیر خواب انگشتر طلا خوب است. همان‌طور که قبلاً هم اشاره کردیم دیدن خواب انگشتری طلا علامتی بسیار خوب می‌باشد و بیانگر عهدی پایدار و استوار خواهد بود.

امام جعفر صادق علیه‌السلام می‌فرمایند: اگر فردی دارای موقعیت کاری بالایی باشد به عبارتی والی باشد، در خواب انگشتری طلا ببیند، از کار خود بر کنار می‌شود.

1
دیدن انگشتر طلا در خواب

دیدن انگشتر طلا در خواب در دست

چنانچه در خواب دیدید که در دست راست و یا در دست چپ خود انگشتر طلا دارید یعنی شما و همسرتان به یکدیگر وفادار خواهید ماند.

دیدن انگشتر طلا در خواب برای مردان

چنانچه مردی در خواب انگشتر طلا ببیند، به این معناست که به سختی و ناراحتی دچار خواهد شد و یا مبادرت به کاری حرام نموده است. در این خصوص یوسف نبی علیه‌السلام می‌فرمایند: تعبیر خواب انگشتر فرزند می‌باشد. دیدن انگشتر طلا در خواب برای مردان خوب نیست اما دیدن انگشتری که از جنس فیروزه و یا نقره می‌باشد خوب است.

 • چنانچه مردی در خواب ببیند که فردی به وی انگشتر طلا می‌دهد از فردی سخن مکروه خواهد شنید.
 • اگر مردی در خواب ببیند که انگشتر طلای خود را در نزد فردی به امانت می‌گذارد، فردی که انگشتر وی را به عنوان امانت پذیرفته است در بیداری به وی خیانت می‌نماید و یا سخن ناشایسته‌ای بین آن دو رد و بدل خواهد شد.
 • چنانچه مردی در خواب ببیند که صاحب انگشتر طلاست نشانه خوبی برایش نخواهد بود و گمان می‌رود که از نظر مالی زیان خواهد دید و یا نشانه‌ای برای رسیدن به ناراحتی و سختی و به انجام رساندن کاری می‌باشد که حرام است.
 • در نهایت اگر مردی در خواب ببیند که از جواهرساز انگشتری طلا خریداری می‌کند خواب وی نشانه این است که مردی دروغگو تصمیم دارد وی را فریب دهد و بنابراین لازم است مرد بسیار مراقب باشد.

پیدا کردن انگشتر طلا در خواب برای مردان

چنانچه مردی در خواب ببیند که انگشتری طلا یافت، با کاری رو به رو خواهد شد که به زیانش می‌باشد.

چنانچه مردی در خواب ببیند که در دست چپش انگشتر طلا کرد، مخفیانه و بدون این‌که با کسی مشورت نماید، اقدام به کاری می‌کند که برایش ایجاد مشکل و ناراحتی خواهد کرد. از دیدگاه امام جعفر صادق علیه‌السلام چنانچه مردی در خواب ببیند انگشتری طلا در دست دارد و آن را گم می‌کند به این معنا خواهد بود که همسر خود را از دست می‌دهد.

پیدا کردن انگشتر طلا در خواب برای زنان

یافتن انگشتر طلا در خواب برای زنان به این معناست که به موفقیت و شادکامی خواهند رسید.

 • چنانچه دختری در خواب ببیند که برایش انگشتری طلا خریداری کردند، ازدواج می‌کند و همسرش باعث افتخار و سر بلندی‌اش خواهد شد.
 • چنانچه زنی در خواب ببیند که همسرش به وی انگشتری طلا هدیه داد، مورد احترام وی واقع خواهد شد و به شادی و بزرگی دست خواهد یافت.
 • چنانچه زنی در خواب ببیند که انگشتری طلا یافت، به موفقیت و شادمانی خواهد رسید.
پیدا کردن انگشتر طلا در خواب برای زنان
پیدا کردن انگشتر طلا در خواب برای زنان

دیدن خواب انگشتر طلا در دست چپ برای زنان و دختران

 • چنانچه دختری در خواب ببیند که انگشتری طلا در دست چپ او نمودند، برایش خواستگاری می‌آید.
 • چنانچه زنی در خواب ببیند که در دست چپش انگشتری طلا وجود دارد نشانه این است که همسرش به وی وفادار می‌باشد.

از دیدگاه امام جعفر صادق علیه‌السلام چنانچه زنی در خواب ببیند انگشتری طلا در دست چپ خود دارد و انگشترش را گم کرده باشد و یا به هر علتی از بین برده باشد نشان دهنده این خواهد بود که فرزند خود را از دست می‌دهد و یا اموالش ضایع و تباه می‌گردد.

دیدن انگشتر حلقه ازدواج یا نامزدی

 • چنانچه در خواب حلقه ازدواج و یا نامزدی که معمولاً از جنس طلا می‌باشد، ببینید نشانه‌ای از عهد و پیمانی خواهد بود که فردی آن را با شما منعقد کرده است و یا این شما هستید که عهد و پیمانی با فردی بسته‌اید ولی تاکنون به طور کامل به مرحله اجرا در نیامده است. علاوه بر این حلقه ازدواج می‌تواند نشانه همسر شما و عهدی باشد که وی به ازدواج با شما دارد.
 • چنانچه در خواب ببینید که حلقه ازدواج در دستتان نیست، نشان دهنده این خواهد بود که با فردی که در خواب انگشتر را از وی دریافت نموده‌اید، رابطه‌اتان به پایان خواهد رسید. البته باید گفت که این خواب می‌تواند علامتی از شبهه و بد گمانی‌های شما نسبت به رابطه‌ای که دارید، باشد.

اگر در خواب ببینید که حلقه طلا خریداری می‌کنید ازدواج سریعی پیش رو خواهید داشت.

از نظر امام جعفر صادق علیه‌السلام اگر در خواب ببینید که حلقه طلا گم کرده‌اید، پیام آور این امر است که در آینده‌ای نزدیک رابطه‌ای به هم خواهد خورد. چنانچه در خواب ببینید که حلقه طلا از دستتان افتاد بد شانسی به خانه‌اتان خواهد آمد و به سلامتی شما آسیب خواهد رسید. در این صورت باید بیشتر مراقب سلامتی خود و خانواده‌اتان باشید.

گم کردن انگشتر طلا در خواب

در حالت کلی گم کردن اجناسی از جنس طلا نامبارک می‌باشد. با این وجود دیدن گم شدن انگشتر طلا در خواب شوم و بد یمن است. از دیدگاه امام جعفر صادق علیه‌السلام این خواب نشان دهنده اهمال و بی‌دقتی شما خواهد بود. به سبب چنین خصوصیت‌های منفی امکان این وجود دارد که مهم‌ترین تغییر زندگی خود را از دست دهید. در نتیجه می‌توان گفت که فکرهایی را که در سر می‌پرورانید در حد رویا باقی خواهند ماند.

گم کردن
گم کردن انگشتر طلا در خواب

دیدن هدیه گرفتن انگشتر طلا در خواب

چنانچه زنی در خواب ببیند که چیزی از جنس طلا ولو انگشتر طلا باشد و یا اجناس طلای دیگری، از فردی به عنوان هدیه دریافت می‌کند خواب وی نشانه مردی ثروتمند است که بخیل، وسواسی و طماع می‌باشد. در حقیقت باید گفت این‌که می‌بینید برای تحمل چنین وضع شخصیتی منفی آمادگی دارید ارزشش را دارد.
در حالت کلی اگر در خواب دیدید که انگشتری طلا از کسی دریافت می‌کنید چه طلای زرد باشد چه طلای سفید، البته در طلای سفید نقش و صفت انگشتری را ببینید، به این معناست که از خداوند به شما خیری خواهد رسید.

دیدن انگشتر طلا در خواب در دست دختران مجرد

از دیدگاه جابر مغربی اگر دختر مجردی در خواب ببیند انگشتر طلای خود را به هر علتی شکست و یا اقدام به تعمیر کردن آن نمود خواب وی به این معنا خواهد بود که هر رابطه‌ای با هر فردی در زمین دارد که آن را با عشق و علاقه آغاز نموده است به گریه جدایی و نیز غم و غصه تبدیل خواهد شد.

به عبارتی می‌توان گفت معنای آن شکست در امور عاطفی می‌باشد و البته می‌توان اظهار کرد که این رویا می‌تواند هشداری برای شما باشد تا زمانی‌که اوضاع خراب‌تر نشده است این رابطه را خاتمه دهید. چنانچه در خواب ببیند که انگشتری طلا از دست مرده‌ای دریافت می‌کنید، نشان دهنده انرژی، هیجان و رویدادهایی است که مثبت بوده و در زندگی آتی شما تأثیرگذار خواهد بود، افزون بر این با افراد مختلفی ملاقات خواهید نمود.

گفتنی است که از نظر شیخ طوسی تعداد زیادی از انگشترهای طلا برای دختران مجرد به معنای خواستگارهای زیاد است. در نهایت باید گفت که خالد اصفهانی در مقاله‌ای اظهار کرده‌اند که در اغلب موارد معنی خواب انگشترهای طلا بدون در نظر داشتن اندازه، رنگ و این‌که چه نگینی بر روی آن بوده است برای دخترانی که مجرد می‌باشند دارای چندین علامت می‌باشد که در ادامه به هریک از این موارد اشاره می‌کنیم.

تعبیر خواب انگشتر طلا برای دختران مجرد

 • شنیدن خبرهای خوشحال کننده در خصوص عشق.
 • در صورتی‌که دختر مجرد انگشتر طلا را از مرده‌ای هدیه بگیرد به معنای افزوده شدن به مال و ثروت خواهد بود.
 • ازدواج و یا خویشاوندی‌های موفقیت آمیزی که نهایتاً موجب سعادتمندی و خوشبختی خواهد شد.
 • نامزد کردن دوستان نزدیک دختر مجرد.
انگشتر طلا برای دختران در خواب
انگشتر طلا برای دختران در خواب

دیدن انگشتر طلای سفید نگین‌دار در خواب

تعبیر خواب انگشتر طلا از دیدگاه خالد اصفهانی به این شکل است که اگر دختری یا زنی و یا مردی مبادرت به خرید انگشتر طلای سفید نگین‌دار نمود، حاکی از ازدواجی موفقیت آمیز و یا یک شادی و جشنی بزرگ است که در آینده‌ای نزدیک به انجام خواهد رسید. اگر هم انگشتری با ویژگی‌های ذکر شده در بالا به تعداد زیاد مشاهده نمایند حاکی از دام و تله‌ای خواهد بود. گفتنی است که در حالت کلی دیدن این رویا چه در شب چه در روز برای مردان و زنان، استوار بر چند وجه اصلی است که در ادامه هریک از این موارد را بر می‌شماریم.

 • قدرت و سلطنت: لازم است بدانید که این مورد مهم‌تر از بقیه موارد می‌باشد.
 • زن گرفتن، نامزدی، عقد و یا عروسی.
 • به دنیا آمدن فرزند.
 • مال و رزق و روزی است که از راه حلال به دست می‌آید.

در ادامه تعبیر خواب انگشتر طلا از دیدگاه برخی بزرگان را بررسی می‌کنیم:

دیدن انگشتر طلا با نگین سبز در خواب از دیدگاه ابراهیم کرمانی

چنانچه در خواب ببینید انگشتری طلا با نگین سبز که موجب خشنودی و پسند هیچ یک از افراد خانواده‌اتان قرار نگرفته است و اشخاص دیگر شما را به دلیل خریداری چنین حلقه‌ای مورد سرزنش قرار می‌دهند، نشان دهنده آن خواهد بود که از اموالی که دارید چیزی شود و پادشاهی شما را مورد خشم قرار خواهد داد.

دیدن انگشتر طلا سفید در خواب از دیدگاه محمد بن سیرین

 • اگر در خواب ببینید که انگشتری با نگین سفید دارید که انگشترتان شکست اما نگین آن ماند، نشان دهنده این خواهد بود که بزرگی و مقامی که دارید از دست خواهید داد اما آبرو و صلابت شما بر جای خواهد ماند.
 • چنانچه در خواب ببینید انگشتر خود را به فردی می‌بخشید، نشان دهنده این امر خواهد بود که از دارایی‌های خود مقداری را به کسی خواهید بخشید.
 • اگر در خواب ببینید که انگشتر خود را می‌فروشید که آن را دارای ارزش می‌دانند، حاکی از آن خواهد بود که هر چه که دارید خواهید فروخت و هزینه خواهید کرد اما اگر آن را ارزشمند ندانستند از هر چه دارید مقداری را خواهید فروخت.

دیدن انگشتر طلا با نگین قرمز به روایت از شیخ منجم

 • اگر در خواب ببینید که حلقه‌ای از جنس طلا با نگین قرمز و قشنگ در دست دارید نشان دهنده زخم غم و حسرت خواهد بود.
 • چنانچه در خواب ببینید فردی انگشتری طلا نگین قرمز به شما هدیه داد، نشان دهنده این خواهد بود که از مشکلات و گرفتاری‌ها رها خواهید شد.

انگشتر طلا هدیه گرفتن در خواب از دیدگاه منوچهر مطیعی تهرانی

 • چنانچه زنی در خواب ببیند مردی ناآشنا که تاکنون وی را ندیده است و شناختی از او ندارد به وی انگشتری طلا هدیه می‌دهد، بیانگر این موضوع خواهد بود که به موفقیت بزرگی دست خواهد یافت که برای خود زن و دیگران غیر قابل باور خواهد بود.
 • چنانچه در خواب دیدید که فردی به شما انگشتری داد و شما آن را به دست کردید از سوی آن شخص سودی نصیبتان خواهد شد که همین امر موجب خواهد شد اعتبارتان افزایش یابد. لازم است بدانید که گرفتن انگشتر از دیگران خوب بوده و منفعتی که نصیب بیننده خواب می‌شود وابسته به چند عوامل خواهد بود که از جمله آن‌ها می‌توان به شخصیت و شغل دهنده انگشتر و نیز محلی که انگشتر گرفته و داده می‌شود، اشاره کرد.
 • چنانچه در خواب دیدید که انگشتر خود را می‌شکنید، در صورتی‌که ازدواج کرده باشید بین شما و همسرتان جدایی و اختلاف پیش خواهد آمد.
 • چنانچه در خواب ببینید که انگشتر خود را به فردی که امانت داده‌ بودید آن را به شما باز گرداند خواب شما به این معنا خواهد بود که در آینده‌ای نزدیک از دختری و یا زنی خواستگاری می‌کنید که وی درخواست ازدواج شما را نمی‌پذیرد و در صورتی‌که شرایط ازدواج را نداشته باشد، بیانگر آرزو و استدعایی خواهد بود که برآورده نشده است.
دیدن انگشتر طلا در خواب
دیدن انگشتر طلا در خواب از دیدگاه برخی بزرگان

اطلاعات بیشتر

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به انگشتر می توانید به ویکی پدیا مراجعه نمایید.

همچنین اگر قصد خرید و فروش زیورآلات مورد نظر خود را دارید می‌توانید به وبسایت واسط کالا یا اپلیکیشن واسط کالا مراجعه نمایید و بدون دردسر اینکار را انجام دهید.

با مطالعه‌ی مطلب زیر می‌توانید اطلاعات لازم در مورد تعبیر خواب گریه و زاری را بیاموزید.


دانای کل!

دانای کل!

تعبیر خواب انگشتر فیروزه قدرت روانی و روحی است و نشان تسلط بر اعصاب و خویشتن داری.


مریم

مریم

من هفته پیش خواب دیدم یه انگشتر الماس خیلی درخشان برام هدیه آوردن ولی تعبیر خواب انگشتر الماس برای منکه چیز خاصی نبود ولی تو بیداری فکنم خیلی بهتر باشه:))


سارا منصوری

سارا منصوری

تعبیر خواب انگشتر عقیق: داشتن ، پیدا کردن و یا خریدن انگشتر عقیق در خواب نشانه زیاد شدن ایمان ، فراخی روزی و گشایش کار است.


محسن علوی

محسن علوی

تعبیر خواب انگشتر طلا شکسته از دیدگاه ابن سیرین اگر انگشتر از بین بره و نگینش بمونه اینه که شخص مقامش از دست میره ولی آبروش میمونه


ازاده

ازاده

تعبیر خواب انگشتر نقره خوبه یا بد؟ من دیشب یه خواب عجیبی در مورد انگشتر نقره دیدم!


محمد

محمد

سلام. خواب دیدم در کار منزل داشتم کمک میکردم و مبل خانه را جابجا میکردم. یهو دیدم حلقه طلای خانمم که گم شده بود و پیدا کردم و پیش خودم گفتم صداش کنم بیاد کمکم بعد که اومد یهو سوپرایزش کنم و بگم درینگ درینگ انگشترتو پیدا کردم و خوشحالش کنم. میشه محبت کنید و تعبیرش و برام بگید.


فافا

فافا

سلام خواب دیدم با یک پسر وارد طلا فروشی شدم و در حال انتخاب کردن انگشتر بودم اول یکی رو دستم کردم گرد نگین دار بود بعد خوشم نیومد بعد یکی دیگر که انگشتر طرح بال داشت رو انتخاب کردم که حتی گرون تر بود ولی خریداری شد برام از طرف آون پسر انگشتر طلا سفید بود


صبورا

صبورا

سلام. من خواب دیدم همسر قبلیم اومده و در حالیکه من میدونم ازدواج مجدد کردم کنار من نشسته و دست منو گرفته و حلقه منو درآورد و حلقه طلایی قشنگی رو که خودش گرفته بود و روی اون حلقه حروف لاو بود رو توی انگشت حلقه من کرد. خواهش میکنم تعبیرش رو به ایمیل من بفرستین


صادقی نسب

صادقی نسب

من که تا حالا خواب انگشتر طلا ندیدم ولی به نظرم تو بیداری بهتر از خواب باشه:))


یلدا

یلدا

سلام.ممنون از مطلبتون.من چند وقت پیش خواب پیدا کردن انگشتر طلا دیدم.از مطلب شما تعبیرش رو خوندم چند روز بعد اتفاقات خوبی برام افتاد که واقعا خوابم به خوبی که گفتید برام تعبیر شد.


خانم امیری

خانم امیری

تعبیر خواب انگشتر طلا در دست راست بهتر از تعبیر خواب انگشتر طلا در دست چپ هستش


مریم

مریم

تعبیر خواب انگشتر طلا نگین دار برا من خوب نبود.دوسش نداشتم


فاطمه

فاطمه

سلام.تعبیر خواب انگشتر طلا دیدم...باردارم..خیلی اتفاقا خوبی برام افتاد


خانم نصیری

خانم نصیری

تعبیر خواب انگشتر طلا هدیه گرفتن خیلی خوبه


محبوبه

محبوبه

لطفا درباره تعبیرخواب انگشتر نقره هم مطلب بگذارید.تشکر


صوفیا

صوفیا

من چند شب پیش خواب انگشتر نگین سبز دیدم تعبیرش چیه؟


مینا موسوی

مینا موسوی

خواب انگشتر طلا برای دختر مجرد چه نشونه ای میتواند باشد؟


سعید

سعید

چند شب پیش خواب انگشتر شکسته طلا دیدم تعبیرش کردم بسیار عالی بود