چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند

از موارد بسیار مهمی که اغلب افراد هنگام خرید گوشی هوشمند و یا استفاده از آن مد نظر قرار می‌دهند نگه داشتن باتری و خالی نشدن سریع آن است. در برخی مواقع امکان دارد گوشی تلفن همراهی که خریداری کرده‌اید بعد از گذشت مدت زمانی مانند سابق شارژ باتری را نگه ندارد و به اصطلاح باتری دستگاه زود خالی شود. قبل از این‌که به این سوال که چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند پاسخ دهیم به شما توصیه می‌کنیم مدت زمان عادی نگهداری شارژ باتری گوشی و میزان شارژ شدن گوشی خود را بررسی کنید. افزون بر این بایستی توجه داشته باشید که رعایت مواردی که در ادامه بیان خواهیم کرد به منزله این نیست که شارژ گوشی شما به میزان زیادی افزایش خواهد یافت اما می‌تواند راهکار خوبی جهت نگهداری بیشتر شارژ گوشی نسبت به باتری آن باشد.
تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید تا به پاسخ این سوال که چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند برسید.

چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند
چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند

اتصال به اینترنت

یکی از پاسخ‌های سوال چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند اتصال به اینترنت از طریق شبکه‌های موبایل می‌باشد. بااین‌وجود به شما توصیه می‌کنیم تنها در موارد لزوم شبکه دیتای گوشی را فعال کنید و از اینترنت استفاده کنید.افزون بر این چنان چه در منطق‌هایی زندگی می‌کنید که تنها از شبکه ۳G پشتیانی می‌کند، به شما پیشنهاد می‌کنیم قابلیت ۴G سیستم‌عامل خود را غیرفعال نمایید. با این کار گوشی شما از حالت بررسی پیوسته‌ی وجود شبکه ۴G که سبب استفاده زیاد از باتری می‌شود، خارج می‌گردد.

اجرای انیمیشن و جلوه‌های نمایشی غیر ضروری در گوشی

در سیستم عامل‌های جدیدی همچون اندروید ۵ و iOs9، افکت‌های نمایشی و جلوه‌های بسیار زیادی به آن‌ها افزوده شده است که سبب زیبا و دلنشین‌تر کردن کار با آن‌ها شده است ولی در صورتی‌که شما در موقعیتی قرار دارید که نگهداری باتری و خالی نشدن آن برایتان حائز اهمیت است و یا بنا به دلایلی نیازی به استفاده از این جلوه‌ها ندارید می‌توانید آن‌ها را غیر فعال نمائید تا از حجم پردازش GPU سیستم عامل و استفاده از منابع کاسته شود. در گوشی‌های آیفون می‌توانید به Settings ‌> General ‌> Accessibility ‌> Reduce Motion مراجعه کنید و با روشن کردن سوئیچ ON جلوه‌های تصویری و افکت‌های سیستم عامل را کاهش دهید. در گوشی اندروید هم به قسمت Developer Options مراجعه کنید و سه قسمت
Window animation scale, Transition animation scale و Animator duration scale را غیر فعال کنید تا جلوه‌های تصویری و افکت‌های سیستم عامل گوشی‌تان کاهش یابد.

استفاده از اپلیکیشن‌های پر مصرف پاسخی برای سوال چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند

تعدادی از اپلیکیشن‌ها که روی گوشی نصب می‌شوند به داده‌های زیاد و همچنین منابع سخت افزاری بالا نیاز دارند. همین امر موجب می‌شود انرژی بیشتری از سیستم عامل شما را گرفته و در نتیجه همین امر سبب زودتر خالی شدن شارژ گوشی شما خواهد شد. از نمونه‌های آشکار این اپلیکیشن، اپلیکیشن فیس بوک می‌باشد که به شما پیشنهاد می‌کنیم از نسخه وب سایت و یا نسخه Light آن استفاده نمایید.

خارج نشدن اپلیکیشن‌های در حال اجرا از حافظه گوشی پاسخی برای سوال چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند

یکی از مواردی که امکان دارد کمتر به آن توجه داشته باشید بستن برنامه‌های در حال اجرای حافظه گوشی‌اتان می‌باشد که خود می‌تواند پاسخی برای سوال چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند باشد. تعدادی از کاربران تصور می‌کنند که اگر هنگام بیرون آمدن از برنامه‌ای که در حال اجرا می‌باشد، دکمه back و یا home را لمس کنند اپلیکیشن و پردازشی که مربوط به آن می‌باشد از حافظه گوشی خارج شده و به کار خود ادامه می‌دهند. اما باید گفت که در واقع اپلیکیشن هم‌چنان در حافظه گوشی به حالت معلق باقی خواهند ماند. همین امر سبب کم شدن شارژ گوشی و کُند شدن سیستم عامل می‌شود.

به منظور رفع این موضوع به شما پیشنهاد می‌کنیم که اگر سیستم عامل گوشی‌اتان اندروید می‌باشد از برنامه‌هایی همچون Super Task Killer Free استفاده نمائید و یا چنانچه با بخش تنظیمات گوشی به خوبی آشنا هستید اپلیکیشن‌ها را از حالت اجرا خارج نمائید. چنانچه سیستم عامل گوشی‌اتان iOS است، می‌توانید بر روی دکمه Home دبل تپ کنید پس از آن در App Switcher همه برنامه‌هایی که در حافظه به صورت معلق هستند نمایش داده شود، با جا به جا شدن به چپ و راست می‌توانید لیستی از اپلیکیشن‌ها را مشاهده کرده و با جا به جا شدن به بالا اپلیکیشن مورد نظر خود را واقعاً از حافظه دستگاه خارج نمائید.

خارج نشدن اپلیکیشن‌های در حال اجرا از حافظه گوشی
خارج نشدن اپلیکیشن‌های در حال اجرا از حافظه گوشی

ممکن است WiFi ،GPS ،Bluetooth و Location Services گوشی‌اتان همیشه فعال باشد

یکی دیگر از دلایلی که در پاسخ به سوال چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند می‌توانیم بیان کنیم این است که امکان دارد WiFi ،GPS ،Bluetooth و Location Services گوشی شما همیشه فعال باشد. مشابه شبکه دیتای گوشی، استفاده از دیگر ابزارهایی که نیازمند تبادل اطلاعات و نیز پردازش مداوم دارند موجب می‌شود میزان نگهداری باتری بسیار کم‌تر از سابق شود پس به شما توصیه می‌کنیم هنگامی‌که نگهداری شارژ برای شما در اولویت قرار دارد تا زمانی‌که به بلوتوث، GPS و همچنین شبکه وای فای نیازی ندارید این قابلیت‌ها را در گوشی خود غیر فعال کنید تا اثر آن را در نگهداری شارژ مشاهده نمائید.

افزون بر این Location Services و یا ارائه سرویس‌های مطابق با موقعیت کنونی در آیفون و اندروید حجم بالایی از پردازش‌های پیوسته را به خود اختصاص می‌دهند. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم در بخش تنظیمات گوشی خود به اپلیکیشن‌هایی که واقعاً نیازمند هستید، به این سرویس‌ها اجازه دسترسی دهید و یا این بخش را غیر فعال نمائید.

استفاده زیاد از شفافیت صفحه نمایش پاسخی دیگر برای سوال چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند

یکی از مهم‌ترین دلایلی که موجب می‌شود شارژ گوشی‌اتان زودتر تمام شود و اصطلاحاً باتری نگه ندارد، میزان شفافیت صفحه، مدت زمانی‌که Screen Saver فعال است و مدت زمان روشن ماندن آن است. قدر مسلم هنگامی‌که نگه داشتن شارژ برای شما در اولویت قرار دارد به وسیله اپلیکیشن‌های واسط و یا خود تنظیمات گوشی این گزینه‌ها را از حالت بهترین اجرا و نیز بالاترین حالت نمایش به حالت متوسط و متعادل برسانید.

بروز شدن اتوماتیک اپلیکیشن پاسخ دیگری برای سوال چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند

افزون بر برنامه‌های معلقی که در حافظه وجود دارند، تعدادی از پردازش‌های اپلیکیشن‌ها و قسمت‌های سیستم عامل گوشی شما در پشت پرده در حال اجرا و بروز شدن می‌باشند و هنگامی‌که به اینترنت وصل می‌شوید بدون این‌که از شروع دانلود فایل‌های آپدیت اطلاعی داشته باشید، شروع به دانلود شدن می‌کنند. در سیستم عامل اندروید پردازش‌هایی از قبیل Google Play Services و یا اپلیکیشن Google now و … از دست می‌باشند. برای رفع این مشکل می‌توانید به بخش تنظیمات و APP مراجعه کنید و از وضعیت اجرایی آن‌ها مطلع شوید و از پردازش آن‌ها جلوگیری نمائید.

بروز شدن اتوماتیک اپلیکیشن
بروز شدن اتوماتیک اپلیکیشن

روشن ماندن طولانی مدت موبایل پاسخ دیگری برای سوال چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند

یکی دیگر از دلایلی که در پاسخ به سوال چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند می‌توان بیان کرد این است که امکان دارد تبلت و یا موبایلتان به مدت زمان زیادی روشن مانده باشد. هر هفته یک بار دستگاه خود را خاموش و یا ریستارت کنید. با این کار فایل‌هایی که در حافظه کش هستند و یا معلق می‌باشند از آن خارج گشته و پاک می‌شوند. افزون بر این برخی از مشکلات و کندی‌هایی که هنگام بروز رسانی اپلیکیشن و یا سیستم عامل به وجود آمده است از بین خواهد رفت. تجربه ثابت کرده است که در مواردی انجام این کار سبب عملکرد بهتر باتری دستگاه شما خواهد شد.

آسیب دیدن باتری بر اثر گرما پاسخ دیگری برای سوال چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند

چنانچه گوشی شما در محیط‌های بسیار گرم با حرارت بالا قرار گیرد ممکن است آسیب ببیند و عملکرد آن مختل گردد. بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم حتماً گوشی خود را در محل‌های بسیار گرم از قبیل شوفاژ، بخاری، کنار گاز و یا داشبورد بسیار داغ ماشینتان دور نگه دارید تا باتری آن دچار آسیب دیدگی نشود به عنوان مثال دمای مناسب برای دستگاه‌های آی‌پد، آیفون و غیره بایستی بین ۰ الی ۳۵ درجه سلسیوس می‌باشد.

همگام سازی پیوسته گوشی با اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی، ایمیل‌ها و غیره

اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی اعم از اینستاگرام، تلگرام و همچنین برنامه‌های ایمیل که پیوسته خود را به وسیله اتصال به اینترنت همگام سازی می‌کنند، به میزان زیادی باتری مصرف می‌کنند. زیرا زمان اتصال به اینترنت پردازش آن‌ها اجرا می‌گردد و زمانی‌که اینترنت در دسترس نیست سیستم عامل هم‌‌چنان بررسی می‌کند که آیا هم اکنون اتصال برقرار شده است تا پردازش اجرا شود یا نه.

بنابراین به شما پیشنهاد می‌کنیم از اپلیکیشن‌هایی که نیاز ندارند پیوسته به اینترنت وصل باشند خارج شوید و در مواقعی که نیاز است وارد آن‌ها شوید. افزون بر این در آیفون هم گزینه زمان‌بندی ارسال وقتی‌که دستگاه به اینترنت وصل نیست شامل یکی از همین موارد می‌باشد. از این رو به شما توصیه می‌کنیم تا جایی که ممکن است کم‌تر از آن استفاده نمائید.

ممکن است قابلیت ارسال داده‌های کاربر به کمپانی سازنده فعال باشد

یکی دیگر از پاسخ‌های سوال چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند این است که امکان دارد قابلیت ارسال داده‌های کاربر به کمپانی سازنده گوشی هنگامی‌‌که متصل به اینترنت است، فعال باشد. همین امر سبب می‌شود تا پردازش‌هایی پشت پرده انجام شود و انرژی سیستم عامل از آن گرفته شود. به عنوان مثال در آیفون می‌توانید مراحل Settings‌> Privacy > Diagnostics & Usage را طی کنید و گزینه Don’t Send را انتخاب کنید تا از ارسال خودکار اطلاعات دستگاه شما به اپل جلوگیری شود.

فعال بودن قابلیت ارسال داده‌های کاربر به کمپانی
فعال بودن قابلیت ارسال داده‌های کاربر به کمپانی

مصرف بیش از حد باتری توسط سیستم عامل پاسخ دیگری برای سوال چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند

در سیستم عامل‌هایی همچون اندروید مقدار مناسب و استفاده کلی سیستم عامل و سرویس‌های آن از شارژ گوشی ۲۵ درصد می‌باشد، چنانچه حس می‌کنید بدون اجرای برنامه خاص و در حالت معمولی این میزان بیش از اندازه می‌باشد به شما توصیه می‌کنیم سیستم عامل خود را مورد بررسی قرار دهید و در صورت ضرورت نسخه‌های پایین‌تر از سیستم عاملی که هم اکنون روی دستگاهتان نصب است، اجرا و نصب کنید. افزون بر این می‌توانید از گزینه factory reset استفاده کنید تا تنظیمات گوشی‌اتان را به حالت کارخانه بازگردانید و یا رام رسمی را دوباره بر روی آن نصب نمائید. به اصطلاح گوشی خود را فلش کنید. فقط دقت داشته باشید که همه این کارها را در صورتی‌که از تخصص کافی برخوردار نیستید حتماً به یک متخصص بسپارید.

نمایش همیشگی اعلان‌های برنامه‌ها

بخش Notification و یا اعلان اپلیکیشن‌ها در سیستم عامل‌ها سبب می‌شود که اخطار و پیغام‌های صادر شده توسط نرم افزار در گوشی شما نمایش داده شود. همین امر می‌تواند تأثیر نامحسوسی در میزان باتری گوشی شما داشته باشد. بنابراین به شما توصیه می‌کنیم تنها برای بخش‌های ضروری و اپلیکیشن‌ها قابلیت نمایش پیغام را فعال نمائید و یا اپلیکیشن‌هایی که پیغام‌های گوناگون را صادر می‌نمایند امکان نمایش Notification آن‌ها را غیر فعال نمائید. در اندروید به قسمت Setting > Apps مراجعه کنید و تیک گزینه Show Notification هر برنامه را بردارید. در گوشی آیفون به بخش Settings > Notifications مراجعه کنید و با انتخاب گزینه On و یا Off هر اپلیکیشن می‌توانید نمایش اعلان‌ها را کنترل نمائید.

خرابی شارژر گوشی پاسخ دیگری برای سوال چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند

در صورتی‌که گوشی خود را شب تا صبح در شارژ قرار دادید و بعد از شارژ مدتی با آن کار کردید و سریعاً باتری آن خالی شد احتمال دارد که شارژر گوشی‌اتان دچار مشکل شده است. جهت اطمینان از این‌که شارژر گوشی‌اتان سالم است یا نه، شارژر خود را بر روی دستگاهی دیگر هم امتحان کنید و در صورتی‌که این اتفاق مجدداً تکرار شد شارژر مخصوص گوشی خود را خریداری کنید.

ضعیف شدن باتری پاسخ دیگری برای سوال چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند

از دیگر پاسخ‌های سوال چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند ضعیف شدن باتری است. چنانچه با انجام همه مواردی که در بالا ذکر نمودیم باز هم باتری گوشی شما مانند گذشته شارژ نگه نمی‌دارد و زود خالی می‌شود امکان دارد به دلایل مختلفی مانند گذشت زمان، دریافت شوک‌های الکتریکی، گرما و تاریخ انقضا و غیره باتری ضعیف و معیوب شده باشد و دیگر عملکرد طبیعی خود را نداشته باشد که در این صورت به شما پیشنهاد می‌کنیم باتری گوشی خود را تعویض کنید.

چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند
ضعیف شدن باتری

تا این‌جا علت این‌که چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند را بررسی کردیم در ادامه به ذکر چند راه حل می‌پردازیم که با بهره‌گیری از آن‌ها شارژ باتری گوشی‌اتان دیرتر خالی خواهد شد.

قبل از این‌که گوشی موبایلتان خاموش شود، آن را به شارژ بزنید

چنانچه منبع انرژی در دسترستان می‌باشد و این منبع محدود می‌باشد، می‌توانید گوشی خود را چند لحظه قبل از این‌که خاموش شود به شارژ بزنید تا از این طریق جلوی خاموش شدن گوشی موبایلتان را بگیرید.

گوشی هوشمند خود را مرتباً چک نکنید

بیشتر افراد این عادت را دارند که بدون هیچ دلیلی گوشی هوشمند خود را روشن کرده و آن را چک می‌کنند. قطعاً از این موضوع اطلاع ندارند که روشن کردن تلفن همراه سبب کاسته شدن شارژ باتری می‌شود. بنابراین بایستی در مقابل بررسی بی‌علت گوشی هوشمند خود، ایستادگی کنید.

از استریم‌ها استفاده نکنید

چنانچه می‌خواهید ویدئویی ببینید و یا آهنگی گوش دهید از سرویس‌های استریم استفاده نکنید چرا که این سرویس‌ها موجب می‌شوند باتری گوشی‌اتان مقدار زیادی مصرف شود. حتی به شما توصیه می‌کنیم با پلیر گوشی خود زیاد آهنگ گوش ندهید.

تلفن‌ها را به اشتراک بگذارید

چنانچه در موقعیتی قرار گرفتید که جهت شارژ کردن باتری گوشی‌اتان به برق دسترسی ندارید و در میان عده‌ای از دوستان خود قرار دارید می‌توانید گوشی‌هایتان را به اشتراک بگذارید و چنانچه به نور تلفن همراه نیاز دارید، از یک گوشی استفاده نمائید و سپس از گوشی همراه نفر بعدی استفاده نمائید.

گوشی خود را در حالت پرواز قرار دهید

چنانچه می‌دانید قرار نیست تماس مهمی با شما گرفته شود، گوشی خود را در حالت پرواز قرار دهید با این کار می‌توانید مطمئن شوید به زودی شارژ گوشی شما تمام نخواهد شد. هر وقتی که نیاز داشتید با فردی تماس حاصل کنید و یا می‌دانید که قرار است فردی با شما تماس بگیرد گوشی خود را از حالت پرواز خارج کرده و با وی تماس بگیرید.

چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند
حالت پرواز

ویبره گوشی خود را قطع کنید

تاکنون به این مسئله توجه کرده‌اید که هنگامی‌که تایپ می‌کنید و یا گوشی شما زنگ می‌خورد به طور اتوماتیک ویبره گوشی شما هم فعال می‌شود؟ در واقع می‌توان گفت که ویبره گوشی سبب کاهش شارژ گوشی شما خواهد شد. پس آن را سریعاً غیر فعال کنید.

نور صفحه نمایش گوشی خود را کم کنید

در گوشی‌هایی که هوشمند هستند به منظور تنظیم خودکار نور صفحه نمایش گزینه‌ای به نام اتوماتیک در نظر گرفته شده است. سعی کنید که از این گزینه استفاده نکنید و حتی‌المقدور صفحه نمایش خود را در تاریک‌ترین حالت ممکن قرار دهید.

باتری گوشی‌اتان را تعویض نمائید

چنانچه گوشی تلفن همراهتان از نسلی است که امکان تعویض باتری آن وجود دارد، استفاده از یک باتری یدک شما را نجات خواهد داد.

با استفاده از پاور بانک گوشی خود را شارژ کنید

پاور بانک‌ها از گزینه‌های مرسومی هستند که در شرایط خاص توسط آن‌ها می‌توانید گوشی خود را شارژ کنید. اگر شانس شما را یاری کند، در صورتی‌که لپ‌تاپتان شارژ کافی دارد می‌توانید از آن برای شارژ کرن گوشی همراه خود بهره ببرید.
نکاتی که در بالا ذکر کردیم به منظور استفاده از گوشی همراه در شرایطی که بحرانی می‌باشد بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

اطلاعات بیشتر

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شارژ کردن گوشی می‌توانید به ویکی‌پدیا مراجعه نمایید.

اگر شما قصد خرید و فروش انواع لوازم الکترونیکی از قبیل موبایل، تبلت و غیره را دارید وبسایت واسط کالا یا اپلیکیشن واسط کالا بستری امن و راحت برای انجام اینکار می‌باشد.

برچسب:
نظرات
نرجس

نرجس

سلام من سامسونگ گلکسی A70 با اندروید قوی دارم. آیا استفاده از وی پی ان یا فیلترشکن باعث سریع تمام شدن شارژم میتواند باشد؟لطفا راهنمایی ام کنید.

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام. در حالت کلی برنامه هایی که رم زیادی رو استفاده می کنند، باعث می شوند شارژ گوشی فارغ ازاهر هر نول برند و مدلی زودتر خالی شود که وی پی ان و فیلتر شکن هم از آن برنامه مستثنی نیستند.

مهدیه

مهدیه

یکی از دلایل زود خالی شدن شارژ گوشی هم میتونه هک شدن باشه که برای خودمم اتفاق افتاده وقتی که که گوشی هک میشه ، اطلاعات خاصی در پس زمینه آن رد و بدل می‌شوند و انجام این کار نیاز به صرف انرژی باتری دارد. به همین دلیل وقتی که گوشی هک میشود، شارژ باتری آن زودتر از حالت عادی خالی خواهد شد. داغ شدن بدون دلیل گوشی هم میتونه از نشونه های هک شدن باشه Mobi شاید این اتفاق برای گوشیت افتاده چون منم وقتی به اینترنت وصل میشدم گوشیم داغ میکرد

Mobi

Mobi

سلام من گوشیم A11 سامسونگ هستش و وفتی اینترنت گوشیمو روشن میکنم گوشیم بعد از چند دقیقه داغ میشه و هر چند دقیقه یک در صد کم میکنه به طوری که در شبانه روز دو یا سه بار باید بزنم به شارژ اما قبلا فقط یک بار در شبانه روز میزدم به شارژ و نه داغ میشد و نه سریع شارژ کم میکرد . نور صفحه همیشه تا اخر کمه همیشه ام گوشیم رو سکوته . توی شارژ هم ازش استفاده نمیکنم . برنامه ی زیادی هم تو گوشیم ندارم و بیشتر در تلگرام فعال هستم . میشه بگید مشکل چیه؟ اخه گوشیمو دو ماهه فقط خریدم!

محسن

محسن

گوشی استایلوس 2 ال جی دارم هر وقت اینترنت باز میشه گوشی داغ میکنه و زود باطی خالی میگنه هر دقیقه یک درصد چه کار کنم باطری و سوکت شارژ کابل و شارژ هم تعویض شده

مسعود

مسعود

باسلام وخسته نباشید ممنونم جوابم بدید دوهفتع هست گوشیY7Pخریدم رواول گه اوردمش باهش کارکردم تاشارژ خالی شد بعدچهارساعت زدمش شارژ،بعدروشنش کردم و...حالا خیلی زودشارژخالی میکنه اگه۱۰۰باشع تو۶ساعت که ی پشت باهش کارکنم، شارژ تمام میشه ،بنظرتون باطریش عوض کنم،وایااگه باطریش عوض کنم ،میشه بالای۱۰ساعت شارژنگه داریانه

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام و عرض ادب معمولا باطری‌ها الان دیگه بیشتر از این حالت شارژ نگه نمی‌دارند. پیشنهاد می‌کنیم با اجرای مواردی که در مطلب فوق گفته شده شارژ باطری موبایل خود را به مدت طولانی تری نگه دارید.

امیرمهدی

امیرمهدی

سلام من گوشی سامسونگ galexy j2 دارم و یکی دوبار بخاطر زود کم شدن شارژ باطریش ، باطریش رو عوض کردم اما بازم شارژش زود تموم میشه درواقع تا 50% خوبه زیر 50% خیلی خیلی زود شارژشو تموم میکنه.مشکلش چیه؟ میشه منو راهنمایی کنید

Ice

Ice

باسلام من نزدیک به ۲ هفته‌ است گوشی S10 خریده ام ولی متاسفانه خیلی زود باتریش خالی میشه مثلا ۱۰۰ درصد که شد در عرض ۲ ساعت هم نشده خیلی کم میشه نور صفحه هم زیاد نیست نمیدونم چیکارش کنم؟

عزیزی عزیزی

عزیزی عزیزی

سلام خسته نباشید ممنون میشم راهنمایی کنید ..بنده یک ماه هس گوشی A1osخریدم همون شب متاسفانه یادم نبود تبدلیش ک واسه شارژرش هست روبخرم شب ساعت ۱ با ی شارژر دیگه زدم فردا ساعت۱۱ شده بود ۹۶ از شارژ کشیدم خیلی دور شارژ کرد .الان احساس میکنم شارژ کم میکنه شب تا صبح کار نکنم یک درصدم کم نمیکنه ..یه روز خیلی خوب شارز نگه میداره ی روز ن .مشکلش چیه .فقط ی بار با ی شارژ زدم دیگه همش با شارژر خودش ..اگ مشکلی هس بهم بگید

ف

ف

سلام خسته نباشید... گوشی من هانر4c هست و شب رو حالت پرواز میزارمش اما تا صبح شارپش خالی میشه..دلیلش چیه؟

Fati

Fati

سلام...من هر وقت ک نت گوشیمو روشن میکنم هم داغ میکنه...هم شارژش زودتر تموم میشه...واس دخترداییم هم همینجوریه گوشی قبلیمم همینجوری بود...۱ ماه هم هس تقریبا ک گوشیمو خریدم مشکلش چیه؟

میرزایی

میرزایی

سلام عرض ادب و احترام احتمالا برنامه ای نصب می کنید که مصرف باتری بالایی دارد. مثلا برخی از بازی‌ها یا برنامه های مسیریاب و‌‌...

پری

پری

من باتری گوشیمو تازه عوض کردم یه هفته است ولی باز هم شب تا صب گوشی رو حالت پرواز شارژ خالی میکنه علتش چیه؟

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام این مشکل می‌تواند مربوط به قطعات سخت افزاری گوشی شما باشد. ممکن است به دلیل استفاده بیش از حد یک آی سی یا قطعه SMD در دستگاه شما، مصرف جریان بیش از حد شود و این امر سبب کاهش سریع شارژ گوشی شما شود.

مهراد

مهراد

به نظر من مهم ترین دلیل میتونه وصل کردن دیتا گوشی باشه

محسن علوی

محسن علوی

تجربه به من ثابت کرده که گوشی های ال جی از نظر نگهداری شارژ خیلی خوبن

مژک

مژک

ما که شارژ گوشیمون خیلی نمی مونه...حالا به نکات شما توجه می کنم ببینم چطوری میشه

محبوبه

محبوبه

عالی بود.

ثبت نظر