خلاصه‌ای از بهترین مقالات نیمه‌ی اول آبان ماه ۹۸

در این مطلب قصد داریم مروری بر خلاصه مطالب نیمه اول آبان ماه داشته باشیم پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

راه‌های افزایش تمرکز

عدم تمرکز در بین افراد دنیای امروزی مسئله‌ای نادر و عجیب نیست و هرکسی آن را بارها تجربه می‌کند. با این اوصاف یادگیری نحوه متمرکز شدن، مزایای زیادی خواهد داشت. اول این‌که تکمیل وظایف مهم، یکی از منابع انرژی، انگیزه، اعتماد و عزت‌نفس است. به‌عبارت‌دیگر عدم موفقیت در انجام وظایف یا حتی انجام ناقص آن‌ها نه‌تنها به عامل ایجاد استرس تبدیل می‌شود بلکه انگیزه و عزت‌نفس را نیز به‌طور کامل از بین خواهد برد. در این مقاله سعی ما بر این است که در مورد راه‌های افزایش تمرکز صحبت کنیم.

نگهداری ماهی قرمز

ماهی قرمز کوچک یا همان ماهی طلایی از معمول‌ترین ماهی‌هایی است که در منزل می‌توان از آن‌ها نگهداری کرد. این حیوان کوچک خانگی که بسیار جذاب و دوست‌داشتنی است، در صورت مراقب مناسب می‌تواند تا چند سال در کنار ما در منزل زندگی کند؛ اما متأسفانه به خاطر قیمت ارزان آن، اغلب توجه لازم به آن نمی‌شود و در شرایط نامناسب نگهداری می‌گردد، لذا بیش از چند ماه عمر نمی‌کند. باید دانست که قیمت ارزان این ماهی‌های زیبا نباید با ارزان بودن جان این موجودات زیبا اشتباه گرفته شود. لذا لازم است برای فراهم آوردن شرایط مناسب زندگی آن‌ها، مواردی را رعایت کنیم. در این مقاله قصد داریم در مورد نگهداری ماهی قرمز صحبت کنیم.

خلاصه‌ای از بهترین مقالات نیمه‌ی اول آبان ماه ۹۸
نگهداری ماهی قرمز

انتخاب و خرید تلویزیون

امروزه انتخاب و خرید تلویزیون جدید به کاری دشوار تبدیل‌شده است چراکه تلویزیون‌ها از تنوع بسیاری برخوردار بوده و تکنولوژی‌های متفاوتی دارند. لذا کسانی که می‌خواهند یک تلویزیون جدید خریداری نمایند با پرس‌وجو از فروشندگان و تولیدکنندگان و جست‌وجو در اینترنت با انبوهی از تکنولوژی‌های جدید و لوازم جانبی اضافی مواجه می‌شوند که انتخاب را برای آن‌ها پیچیده‌تر و سخت‌تر می‌کند. ما در این نوشتار با معرفی انواع تلویزیون‌ها و نکاتی که هنگام خرید تلویزیون باید مدنظر قرار بگیرد بسیاری از سؤالات را پاسخ خواهیم داد و به شما در خرید یک تلویزیون مناسب کمک خواهیم کرد. پس تا انتهای این نوشتار ما را همراهی کنید.

مراقبت از مو

این روزها انواع ویتامین‌ها و پروتئین‌ها به همان اندازه که در آشپزخانه یافت می‌شوند در حمام نیز موجودند. محصولات بسیار متنوع و گوناگونی حاوی ویتامین‌های مختلف برای شستشو، تقویت و مراقبت از مو با طبیعت‌ها و ویژگی‌های مختلف در داخل و خارج از کشور تولید می‌شوند که در اغلب سوپرمارکت‌ها و داروخانه‌ها عرضه می‌شوند. بااین‌وجود هنوز هم برای اینکه موهایی سالم و درخشان داشته باشیم باید نکاتی کوچک اما بااهمیت را در مراقبت از موهایمان رعایت کنیم. در این مقاله به بیان این نکات پرداخته‌ایم.

مراقبت از مو
مراقبت از مو

چگونه افسردگی را درمان کنیم؟

ازنظر تعریف، افسردگی به معنی غم و اندوه و ملال جانکاه است و ازنظر علمی افسردگی همانند سرماخوردگی، مرض قند و فشارخون یک نوع بیماری و اختلال قابل‌درمان است که در آن ناخوشی روحی- روانی که اغلب به‌صورت غم و گرفتگی است جسم، جان و بسیاری از جوانب زندگی فردی اجتماعی شخص بیمار را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و به زبانی ساده، خواب و خوراک و زندگی طبیعی را از فرد می‌گیرد و این ناراحتی‌ها و علائم بیش از ۲ هفته طول می‌کشد؛ و افسردگی به حالت ناشادی گفته می‌شود که معمولاً با چندین مشکل دیگر همراه است. نبود تجربه‌های شادی‌آور، انزوای اجتماعی، کمی اعتمادبه‌نفس، ناتوانی در تمرکز، نارسایی در کارهای مدرسه، دردهای جسمی، اختلال در خوابیدن، خوردن و دفع ازجمله این مشکلات است. در این مقاله سعی داریم به سؤال چگونه افسردگی را درمان کنیم، پاسخ دهیم و راه‌های درمان افسردگی را بیابیم.

ویژگی کوله‌پشتی مناسب

کوله‌پشتی یکی از مناسب‌ترین کیف‌هایی است که توسط دانش آموزان مورداستفاده قرار می‌گیرد. دلیل این امر نیز این است که وزن کوله‌پشتی نسبت به سایر کیف‌ها به ستون مهره‌ای نزدیک‌تر است و به‌صورت دوطرفه حمل می‌شود. لذا بررسی ویژگی‌های یک کوله‌پشتی مناسب می‌تواند گام مهمی در جهت حفظ سلامتی دانش آموزان به شمار رود. در این نوشتار با ما همراه باشید تا شمارا با ویژگی کوله‌پشتی مناسب مدرسه آشنا نماییم.

ویژگی کوله پشتی مناسب مدرسه
ویژگی کوله پشتی مناسب مدرسه

از چه راهی پول در بیاریم؟

شاید شما هم از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید یک‌شبه راه صدساله را بروید و به ثروت هنگفتی برسید. هرچند که در عالم واقع این امر تا حدودی امکان‌پذیر نیست، مخصوصاً برای افرادی که اعتقادات و باورهای خاصی دارند و به حرام و یا حلال بودن درآمد خود اهمیت می‌دهند اما می‌شود در این دنیا و در عالم واقعیت روش‌هایی را آموخت و راه‌هایی را پیمود که هم درآمد بسیاری را ایجاد می‌کنند و هم مطابق با باورها و اعتقادات پاک و تمیز افراد هستند. اگر شما هم می‌خواهید این روش‌ها را بیاموزید و این راه‌ها را بپیمایید با ما تا انتهای این نوشتار همراه باشید تا شما را دررسیدن به پاسخ سؤال از چه راهی پول دربیاریم و راه‌های کسب درآمد یاری نماییم.

انتخاب موس مناسب

بیشتر کاربران کامپیوتر هنگامی‌که می‌خواهند دستگاه خود را ارتقا دهند، تنها موردی که برایشان حائز اهمیت نخواهد بود موس است. شاید دلیل این امر شباهت ظاهری همه موس‌ها به یکدیگر باشد؛ اما باید گفت که در واقعیت این‌طور نیست. در حقیقت باید اظهار کرد که انتخاب موس مناسب آن‌طور که فکر می‌کنید کار آسانی نیست گاهی ممکن است سخت هم باشد، بالأخص هنگامی‌که شما گزینه‌ها و امکاناتی را بر اساس جست‌و‌جوهایتان در گوگل برای آن در نظر می‌گیرید. دانستن این‌که انتخاب موس مناسب برای کامپیوتر می‌تواند روی مچ دست، انگشتان و حتی ستون فقرات تأثیرگذار باشد، مسئله توجه به راهنمای خرید را برایتان واضح‌تر می‌کند. پس با توجه به اهمیت این موضوع تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید تا شما را با نکاتی که برای انتخاب موس مناسب حائز اهمیت است آشنا کنیم.

خلاصه‌ای از بهترین مقالات نیمه‌ی اول آبان ماه ۹۸
انتخاب موس مناسب

انتخاب صفحه‌کلید مناسب

یکی از دغدغه‌های مهم برای کسانی که با کامپیوتر کار می‌کنند انتخاب یک صفحه‌کلید مناسب است. صفحه‌کلید از عناصر مهم و کاربردی هنگام استفاده از کامپیوتر است و بدون آن تقریباً کار با کامپیوتر امکان‌پذیر نیست. این نوشتار قصد دارد با معرفی ویژگی‌های یک صفحه‌کلید مناسب و نیز انواع آن‌ها و بررسی مزایا و معایب هر یک شما را در انتخاب یک صفحه‌کلید خوب و مناسب یاری نماید.

نگهداری مرغ و خروس

پرورش طیور به‌ویژه مرغ بومی از گذشته‌های دور در ایران رایج بوده و است و خانواده‌های روستایی و عشایری، با نگهداری و مرغ و خروس آن‌ها را پرورش می‌دادند و با استفاده از گوشت، تخم و پر آن‌ها، بخشی از نیازهای افراد خانواده را برطرف می‌کردند. امروزه نیز در بیش‌تر روستاهای کشور با کمترین هزینه و امکانات، پرورش مرغ بومی به‌صورت گله‌های کوچک انجام می‌شود، هرچند این گله‌ها معمولاً به علل بهداشتی، تغذیه‌ای و ژنتیکی تولید و بازده کمی دارند و نقش آن‌ها در اقتصاد و تغذیه روستاییان محدود هست. در این مقاله سعی داریم تا نکات مهم و کاربردی در نگهداری مرغ و خروس را بیان کنیم.

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر