خلاصه‌ای از بهترین مقالات نیمه‌ی دوم آبان ماه ۹۸

در این مطلب قصد داریم مروری بر خلاصه مطالب نیمه اول آبان ماه داشته باشیم پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند؟

از موارد بسیار مهمی که اغلب افراد هنگام خرید گوشی هوشمند و یا استفاده از آن مد نظر قرار می‌دهند نگه داشتن باتری و خالی نشدن سریع آن است. در برخی مواقع امکان دارد گوشی تلفن همراهی که خریداری کرده‌اید بعد از گذشت مدت زمانی مانند سابق شارژ باتری را نگه ندارد و به اصطلاح باتری دستگاه زود خالی شود. قبل از این‌که به این سوال که چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند پاسخ دهیم به شما توصیه می‌کنیم مدت زمان عادی نگهداری شارژ باتری گوشی و میزان شارژ شدن گوشی خود را بررسی کنید.

افزون بر این بایستی توجه داشته باشید که رعایت مواردی که در ادامه بیان خواهیم کرد به منزله این نیست که شارژ گوشی شما به میزان زیادی افزایش خواهد یافت اما می‌تواند راهکار خوبی جهت نگهداری بیشتر شارژ گوشی نسبت به باتری آن باشد. در این مطلب ما را همراهی کنید تا به پاسخ این سوال که چرا گوشی زود شارژ خالی می‌کند برسید.

علت خالی شدن باتری
علت خالی شدن باتری

مدیریت درست زمان

تفاوت افراد کارآمد و افراد معمولی در این است که افراد کارآمد وقتی کاری را انجام می‌دهند بسیار منظم‌تر از افراد دیگر هستند. نظم عالی در زندگی خصوصی و حرفه‌ای، نماد انسان‌های کارآمد و پردرآمد است. خوشبختانه سازمان‌دهی و تنظیم کارها یک مهارت است و مهارت‌ها قابل یادگیری. پس می‌توانید که فردی کاملاً منظم، کارآمد و تأثیرگذار باشید. وقتی این اتفاق افتاد کارهای بیشتری را نسبت به افرادی که اطرافتان هستند در یک دوره زمانی خاص انجام می‌دهید. یکی از قوانین مورفی می‌گوید: «قبل از اینکه بتوانید کاری را انجام دهید، مجبورید در ابتدا کارهای دیگری را انجام دهید.» یکی از کارهایی که مجبورید در ابتدا و قبل از کارهای دیگر انجام دهید این است که خود را کاملاً سازمان‌دهی و تنظیم کنید. هسته اصلی مدیریت درست زمان سازمان‌دهی و برنامه‌ریزی خود شما و کار شما برای رسیدن به حداکثر کارایی است.

چگونه عکاس موفقی شویم؟

عکاسی این روزها به یک هنر لذت‌بخش و جذاب تبدیل‌شده است. در کنار این لذت، می‌توانید عکس‌های حرفه‌ای و زیبای خود را در شبکه‌های مختلف اجتماعی عکس به اشتراک بگذارید و حتی آن‌ها را به فروش برسانید. به‌عنوان یک فرد عکاس نکات مهمی وجود دارد که باید بدانید؛ فرقی نمی‌کند که یک عکاس متخصص باشید یا عکاس تازه‌کار. این نکات و درس‌های ساده اما کلیدی، نه‌تنها شما را متمایز می‌کند، بلکه به شما در رشد هنری و حرفه‌ای عکاسی کمک می‌کند. در این مقاله به بیان نکاتی می‌پردازیم که می‌توانند پاسخی برای سوال چگونه عکاس موفقی شویم باشند.

خلاصه‌ای از بهترین مقالات نیمه‌ی دوم آبان ماه ۹۸
عکاس موفق

نگهداری طوطی

در این مقاله سعی ما بر آن است که در مورد نگهداری طوطی و موارد مربوط به آن صحبت کنیم که اگر آن‌ها را در نظر بگیریم و به همه‌ی قواعد آن پایبند باشیم، پرنده‌ی ما عمری طولانی می‌کند. لذا پیشنهاد ما به شما این است که تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

بهترین گیاهان آپارتمانی

افرادی که از طرفداران گل و گیاه هستند اعتقاد دارند که داشتن گیاهان خانگی در رد و بدل شدن انرژی مثبت تأثیر بسزایی دارند. این گیاهان قادرند هوای خانه را تمیز کرده و هر اتاقی را خوشبو و شاداب نمایند. البته گفتنی است که گیاهانی هم وجود دارند که به شما در داشتن حس بهتر کمک می‌کنند پس چنانچه ایجاد فضای آرامش بخش و سالم برایتان حائز اهمیت است تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید تا شما را با بهترین گیاهان آپارتمانی آشنا کنیم.

بهترین گیاهان آپارتمانی
بهترین گیاهان آپارتمانی

پرنده اردک

پرنده اردک یا مرغابی نامی است که معمولاً برای تعدادی از گونه های مرغابی سانان در خانواده پرندگان AnatIdae به کار می رود. اردک‌ها به چندین زیر خانواده تقسیم می شوند. مرغابی‌ها اغلب پرندگان آبی هستند که بیشترشان کوچک تر از هم خانواده‌های غاز و قو هستند. مرغابی‌ها هم در آب دریا و هم در آب شیرین زندگی می‌کنند. اردک پرنده‌ایست تخم‌گذار که بیشتر در آب زندگی می‌کند. گونه‌های زیادی از اردک در دنیا هستند که هنوز شناخته‌نشده‌اند. این پرنده پرهای چربی دارد تا با تماس به آب، پرها خیس نشود و پرنده پس از خارج شدن از آب‌سنگین نشود.

اردک یکی از اولین گونه‌های پرندگان است که توسط آدمی اهلی‌شده است و به نظر می‌رسد که اهلی کردن آن در کشور مصر صورت گرفته باشد، زیرا که در حفاری‌های به‌عمل‌آمده بر روی گور امنحوتب سوم یکی از فراعنه باستانی مصر که در حوالی ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد می‌زیسته است، تصویر یک اردک در بین گل‌های لوتوس مشاهده‌شده است و گفتنی است که مصریان باستان یکی از اولین اقوام کهن بشری هستند که اقدام به جوجه‌کشی از این پرنده نمودند و شاید علت توجه مصریان باستان به پرورش این پرنده، کانال‌های متعدد آبی رودخانه طویل و ممتد نیل بوده باشد و امروزه نیز پرورش اردک به‌شدت در عصر رایج و متداول است.

لاک پشت

امروزه زندگی در مجتمع‌های مسکونی و آپارتمانی که نگهداری سگ و گربه در آن‌ها ممنوع یا مشکل هست باعث شده که لاک پشت به‌عنوان حیوان خانگی که سروصدایی ندارد جهت سرگرمی کودکان مطرح شود. جالب اینکه این جانور بی‌آزار می‌تواند تا صدسال یا بیشتر عمر کند. ولی گاهی مرگ آن‌ها خیلی سریع فرامی‌رسد و باید علت جستجو گردد. صدمات ناشی از حمل، گرسنگی و شرایط بد نگهداری آن‌ها در منازل و نامتعادل بودن هوای محیط مهم‌ترین عوامل هستند.

خلاصه‌ای از بهترین مقالات نیمه‌ی دوم آبان ماه ۹۸
نگهداری لاک پشت

این حیوان برای اینکه به خواب زمستانی فرورود باید درونش خالی از طعام باشد به همین علت در طبیعت هشت روز قبل از اینکه به آرامش زمستانی برسد خوراکی نمی‌خورد درحالی‌که در اسارت اکثر بچه‌ها تا آخرین ساعات به بازیچه خود غذا می‌خورانند و حتی برای خواب زمستانی آن‌ها نیز جای مناسبی را تدارک نمی‌بینند آن‌ها از تشک معمولی یا ماسه نرم یا خاک‌اره، به‌عنوان بستر استفاده می‌کنند درحالی‌که هر سه این‌ها برای استراحت حیوان نامناسب است لاک پشت برای اینکه خواب آرام و مداومی داشته باشد باید در محلی بخوابد که گرمای آن بین ۵ تا ۸ درجه سانتی‌گراد باشد.

ممکن است این پرسش مطرح شود که آیا لاک پشت‌هایی که هم‌نشین انسان شده‌اند. می‌توانند از خواب زمستانی خود چشم بپوشند؟ جواب کاملاً منفی است زیرا بر اساس تحقیقات انجام‌شده تعداد مرگ‌ومیر در لاک پشت‌هایی که به خواب زمستانی فرونرفته‌اند دو برابر بیشتر است.

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر