خلاصه‌ی مقالات نیمه‌ی اول دی‌ماه ۹۸

در اولین ماه از فصل سرما همچون گذشته به حوزه‌های مختلفی پرداخته‌ایم. از بیان دلایل یکسره شدن فن خودرو گرفته تا روش‌های ترمیم انواع لباس و تجهیزات یک آکواریوم خانگی. همچنین در این دوره به موضوع مهم برنامه‌ریزی برای کارهای خود پرداخته‌ایم. برای آشنایی بیشتر و بهتر با مطالب این دوره خلاصه‌های زیر را مطالعه کنید.

چرا فن ماشین پراید یکسره کار می‌کند؟

امروزه تکنولوژی فن‌های رادیاتور هم مشابه دیگر قطعات خودرو پیشرفت کرده است و دارای امکانات بیشتری شده است. در اتومبیل‌های قدیمی همچون پیکان فن خودرو به‌وسیله یک تسمه به موتور متصل بود و زمانی که موتور کار می‌کرد، آن پروانه یکسره بدون هیچ‌گونه پیچیدگی خاصی شروع به کار می‌نمود. فقط خرابی آن پاره شدن تسمه‌پروانه و یا شکستن پروانه فن بود. بعد از گذشت مدت‌زمانی که سیستم خودروها پیشرفته‌تر شدند، فن‌ها دیگر یکسره کار نمی‌کردند و هوشمند شدند.

در این صورت با رسیدن به دمای موردنظر فن کار می‌‌کند و در دمای موردنظر فن قطع می‌کند. این امر موجب می‌شود که با یکسره کار کردن فن، با مشکل کاهش بیش از اندازه دما مواجه می‌شویم که برای موتور زیان دارد؛ اما گاهی اوقات بنا به دلایلی فن خنک‌کننده رادیاتور ماشین، خاموش نمی‌شود و پیوسته کار می‌کند. این مشکل می‌تواند نشانه‌ای جدی در اتومبیل باشد. در این مقاله به دلایل یکسره کار کردن فن پراید می‌پردازیم، امید است تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا بتوانید این مشکل را برطرف کنید.

چرا فن ماشین پراید یکسره کار می‌کند؟
دلیل یکسره کار کردن فن ماشین پراید

ترمیم چرم صندلی خودرو

امروزه در دنیای طراحی خودرو، طراحی و زیبایی داخل کابین اتومبیل به‌اندازه فرم و طراحی بدنه آن اهمیت دارد. یکی از مهم‌ترین قطعات به‌کاررفته در داخل کابین خودرو‌ها، صندلی آن‌ها است و روکش صندلی خودرو یکی از پرفروش‌ترین لوازم جانبی خودرو در بین مصرف‌کنندگان ایرانی به شمار می‌رود. مهم‌ترین مسئله‌ای که صندلی‌های چرم با آن روبه‌رو هستند، مشکل ساییدگی و رنگ‌پریدگی آن‌ها است.

ساییدگی ناشی از برخورد لباس سرنشینان و روکش چرم صندلی اتومبیل، مهم‌ترین عامل رنگ‌پریدگی روکش چرم صندلی خودرو است؛ همچنین تعریق بدن انسان و ایجاد رطوبت، عامل مهم دیگری است که باعث رنگ‌پریدگی و ترک خوردن، روکش چرم اتومبیل‌ها است. باوجود این مسائل در این مقاله قصد داریم به بیان ویژگی‌ها و روش‌های ترمیم چرم صندلی خودرو بپردازیم.

تعمیر سوراخ لباس

خاکسترهای سیگار، آتش که هنگام اردو یا گردش برپا می‌کنیم، جای سوختگی در اثر اتو و دیگر حوادث یا اتفاق‌هایی که باعث ایجاد سوراخ سوختگی بر روی لباس‌ها می‌شوند. لطفاً لباس‌های آسیب‌دیده را دور نریزید در عوض می‌توانید سوراخ سوختگی را در عرض چند دقیقه برطرف کنید. در این مقاله قصد داریم در مورد تعمیر سوراخ لباس و دلایل سوراخ شدن لباس صحبت کنیم.

تعمیر سوراخ لباس
تعمیر سوراخ لباس

چگونه برای کارهای خود برنامه‌ریزی کنیم ؟

بدون شک، برنامه‌ریزی در زندگی موجب می‌شود تا فرد موفق‌تری باشیم و بهتر بتوانیم از زمان خود استفاده کنیم. ولی یادگیری نحوه‌ی برقراری تعادل، میان وظایف گوناگون در زندگی، کاری چالش‌برانگیز است. گاهی کار، مدرسه و وظایف روزانه روی‌هم انباشته می‌شوند و درعین‌حال، دوستان یا خانواده نیز از ما انتظار دارند که به آن‌ها کمک کنیم.

علاوه بر این کارها، باید زمانی را هم به رسیدگی به خودمان اختصاص دهیم. ولی در صورت داشتن یک برنامه‌ی روزانه، انجام این وظایف امکان‌پذیرتر می‌شود. با برنامه‌ریزی کردن می‌توانید میان اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت خود تعادل برقرار کنید و چیزهای مهم در زندگی‌تان را اولویت‌بندی کنید. در این مقاله سعی داریم که سؤال چگونه برای کارهای خود برنامه‌ریزی کنیم » را با انجام روش‌های گوناگون پاسخ بدهیم.

تجهیزات آکواریوم

در محیط‌های بسته مانند آکواریوم سطح تماس آب با هوا بسیار کم است. پس جهت آمیختگی کامل آب با هوا بایستی حباب‌های تولیدی در حد امکان ریز باشند تا سطح تماس بیش‌تر باشد، برای این منظور از سنگ هوای متخلخل جهت هوادهی استفاده می‌شود. این عمل علاوه برافزایش تولید اکسیژن از ورود مستقیم حباب‌های درشت هوا به داخل آب و ایجاد تلاطم شدید و ترساندن ماهی‌ها جلوگیری می‌کند. سنگ‌های هوا در انواع فشرده و پارچه‌ای موجود است. به علت رسوب گچ و جرم روی سنگ هوا توصیه می‌شود هرازگاهی سنگ‌های هوا را از آکواریوم خارج کرده و چند دقیقه در آب جوش قرار دهید وجود جرم از عملکرد سنگ هوا می‌کاهد. در این مقاله سعی داریم در مورد تجهیزات موردنیاز آکواریوم توضیح دهیم.

خلاصه‌ی مقالات نیمه‌ی اول دی‌ماه 98
تجهیزات آکواریوم

شستن لباس‌های حساس

شستن لباس شاید کاری ساده به نظر برسد که هرروز خودمان، مادر یا همسرمان آن را با استفاده از ماشین لباسشویی و یا از طریق خدمات خشک‌شویی‌ها با کمترین هزینه انجام دهیم؛ اما بااین‌حال چالش‌های زیادی برای شستن لباس وجود دارد. البته قطعاً شستن لباس‌های عادی به‌سختی گذشته نیست؛ اما باید توجه کرد که شستن لباس‌های حساس نیازمند دقت، توجه و رعایت برخی نکات است. ما در این مقاله قصد داریم در مورد شستشوی لباس حساس صحبت کنیم.

تمیز کردن لباس جیر

ممکن است تصور کنید تمیز کردن لباس جیر کمی سخت و دشوار باشد ولی کاری شدنی است. برای تمیز کردن لباس جیر ابتدا با یک برس مخصوص لباس‌های جیر به حذف و از بین بردن کثیفی‌های روی لباس بپردازید سپس با یک پاک‌کن مخصوص جیر لکه‌های عمیق‌تر را پاک‌کنید. راه‌حل‌های زیادی برای از بین بردن لکه‌ها وجود دارد، اگر لکه‌ها هنوز باقی‌مانده‌اند با استفاده از محلول سرکه برای لکه‌های روغنی و از آب برای لکه‌های باقی‌مانده در اثر آب را امتحان کنید. اگر هیچ‌کدام از این موارد اثر نکردند لطفاً از پاک‌کننده‌های خشک استفاده کنید.

تمیز کردن لباس جیر
تمیز کردن لباس جیر

مراقبت از لباس‌های بافتنی

مراقبت و نگهداری از لباس‌های بافتنی زمستانی بسیار مهم است. اگر از لباس‌های زمستانه مانند پلیور و ژاکت به‌خوبی نگهداری نشود، ممکن است به‌سرعت از هم باز، گشاد و خراب شود. با رعایت نکاتی ساده اما ضروری شما می‌توانید از خراب شدن لباس بافتنی خود جلوگیری کنید و برای مدت‌ها از آن‌ها استفاده ببرید. در این مقاله قصد داریم شمارا با این نکات ساده اما مهم بیشتر آشنا کنیم، پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

چگونه بفهمیم دیسک گردن داریم

هیچ‌چیز تا ابد دوام نمی‌آورد، به‌خصوص بدن انسان. دهه‌ها خم کردن، بلند کردن و چرخاندن واقعاً می‌تواند آسیب‌هایی را به گردن شما برساند. با در نظر گرفتن تمام این فشارهای تکراری، تعجبی ندارد که در حدود دوسوم مردم در برخی از نقاط زندگی‌شان درد گردن را تجربه می‌کنند بااین‌حال، بیماری دیسک گردن بیش از یک درد در گردن است.

یک فرآیند انحطاط می‌تواند باعث ایجاد درد متشعشع کننده و نیز بی‌حسی و ضعف در شانه‌ها، بازوها و دست شما شود. این ناراحتی و از دست دادن تحرک می‌تواند تأثیر عمده‌ای بر زندگی، خانواده و کیفیت زندگی شما داشته باشد. در این مقاله می‌خواهیم در مورد علائم و نشانه‌های دیسک گردن و همچنین نحوه‌ی درمان بیماری دیسک گردن صحبت نماییم.

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر