خلاصه مقالات نیمه اول بهمن ماه ۹۸

در زیر خلاصه‌ای از مطالب منتشرشده در نیمه‌ی اول بهمن‌ماه را با هم مرور می‌کنیم:

علت صدای لنت بعد از تعویض چیست؟

ترمز یکی از قطعات مصرفی در اتومبیل با درجه ایمنی Grade A یا فوق ایمنی است که این درجه ایمنی نشان از اهمیت فوق‌العاده این قطعه به ظاهر ساده دارد. در ترمز گیری‌های شدید و در مواقع حساس که بحث ایمنی جان سرنشینان خودرو و خسارات مالی سنگین مطرح است، اهمیت لنت ترمز بیشتر مشخص می‌شود. سوت کشیدن لنت ترمز خودرو حین رانندگی یا موارد دیگر که علت مشابه دارند مثل صدای لنت ترمز بعد از تعویض، علت صدای لنت نو، صدای لنت عقب به منزله زنگ هشداری‌ ست که باید راننده را نسبت به وضعیت ترمزها نگران کند. نخستین اتفاقی که می‌افتد این است که باید به عیب‌یابی سیستم ترمز پرداخته و علت صدای لنت بعد از تعویض و همچنین رفع صدای لنت ترمز را پیدا کنید.

توجه داشته باشید که با نادیده گرفتن صدای سوت لنت ترمز خودرو، ممکن است مشکل کوچکی را به یک معضل بزرگ تبدیل سازید. اگر این ایراد در سیستم ترمز، به ترمز بریدن و یا عدم کارکرد سیستم ترمز منجر شود، ریسک تصادف بالا رفته و خود و دیگران را به فاجعه نزدیک می‌کنید. با این وجود هر صدای ترمزی لزوماً به مفهوم وجود عیب نیست. در ادامه به تعریف انواع صداهای ترمز و ارائه راهکارهای پیشنهادی برای حذف آن‌ها می‌پردازیم.

خلاصه مقالات نیمه اول بهمن ماه ۹۸
علت صدای لنت بعد از تعویض

فواید و معایب ظروف مسی

آیا پختن غذا در ظروف مسی خطرناک است؟ اگر این‌طور است، چرا مرسوم است که استفاده از ظروف مسی برای پخت‌وپز بسیار مناسب هستند؟ آیا این تفکر به‌اشتباه در میان مردم جاافتاده است؟ پاسخ علمی به این موضوع چیست؟ در این مقاله قصد داریم بیشتر از ظروف مسی برای شما بگوییم و همچنین فواید و معایب پخت‌وپز در ظروف مسی و توصیه‌های مفیدی در استفاده ازاین ظروف برای شما بیان کنیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

اشتباهات رایج در خرید گوشی

خرید موبایل یک فرایند بسیار هیجان‌انگیز است. موبایل‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد و به‌زودی یکی از آن‌ها مال شما خواهد شد. هیجان همیشه بد نیست اما ممکن است در قضاوت درست مانع ایجاد کند. برخی اوقات افرادی که به‌درستی تحقیق و نتیجه‌گیری کرده‌اند تا لحظه‌ای که از کارتشان پول می‌کشند ممکن است دچار اشتباه‌هایی شوند. باوجود حق انتخاب گسترده‌ای که در پیش روی ما قرار دارد، انتخاب یک گزینه‌ی عالی کار چندان راحتی نیست. گوشی موبایل معمولاً قیمت کمی ندارد و احتمالاً می‌خواهید حداقل یک یا دو سالی از آن استفاده کنید. ما نمی‌توانیم به شما بگوییم کدام مدل گوشی را بخرید؛ زیرا هرکدام از افراد خواسته‌ها و نیازهای متفاوتی دارند؛ اما در این مطلب قصد داریم به بیان اشتباهات رایج در خرید گوشی و ملاک‌های مهم در خرید گوشی بپردازیم.

خلاصه‌ی مقالات نیمه‌ی اول بهمن‌ماه 98
اشتباهات رایج در خرید گوشی

استفاده از نرم افزار پیام‌رسان

در این مقاله قصد داریم در مورد استفاده از نرم افزار پبام‌رسان صحبت نماییم. میلیون‌ها نفر در سراسر جهان از نرم افزارهای پیام‌رسان فوری (IM) همانند یاهو مسنجر و AOL مسنجر استفاده می‌کنند. نرم افزارهای پیام‌رسان به صورت گسترده و رایگان وجود دارند و روزانه میلیاردها پیام با استفاده از آن‌ها ارسال می‌شود. همانند دیگر فناوری‌های پیام‌رسان نیز هم جنبه مثبت دارد و هم منفی، پیام‌رسان می‌تواند هم به عنوان یک ابزار ضروری ارتباطی و هم به عنوان یک مشکل بزرگ برای بهره‌وری کارمندان به حساب آید اغلب سیستم‌های پیام‌رسان فاقد ویژگی‌های امنیتی هستند.

ضمن آن که بسیاری از نرم افزارهای فعلی پیام‌رسان، قابلیت انتقال صوت و تصویر را دارند که این موضوع احتمال سوء استفاده از آن‌ها را در شرایطی که سیاست‌های محکم و کنترل لازم وجود ندارد، افزایش می‌دهد. به دلیل آن که این نرم افزارها بسیار رایج و فراگیر هستند نویسندگان برنامه‌های ویروسی از پیام‌رسان‌ها برای انتشار بد افزارها استفاده می‌کنند.

تعطیلی آلودگی هوای تهران

آلودگی هوای تهران نوعی مرگ خاموش برای شهروندان تهرانی است. دود سمی غلیظ در چند روز پیاپی شهر تهران را پوشاند و نقاطی دیدنی مانند برج میلاد و کوه‌های پوشیده از برف را پوشش داد. به دنبال این اتفاق تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوای تهران را به صورت مداوم شاهد بودیم. میزان آلودگی هوای تهران تقریباً شش برابر حداکثر ۲۵ میکروگرم در هر مترمربع، از سوی سازمان بهداشت جهانی اعلام‌شده است.

میزان آلودگی هوای تهران در فصل زمستان به دلیل هوای سرد و عدم وزش باد، به‌مراتب بیشتر است و باعث مه‌آلود شدن هوا توسط دودهای خطرناک و ایجاد پدیده‌ی وارونگی دما شده است. هوای تهران یکی از آلوده‌ترین هواها در جهان است و نه‌تنها برای کودکان که برای افراد میان‌سال یا اشخاصی که مشکلات ریوی دارند نیز، مشکل‌زا شده است.

آلودگی هوای تهران با توجه به پیامدهای زیان‌بارش به یکی از ملموس‌ترین معضلات زیست‌محیطی پایتخت ایران و چندین شهر دیگر ایران تبدیل‌شده است. آمارها نشان می‌دهد که در روزهای تشدید آلودگی هوای تهران، شمار بیماران تنفسی «تا ۶۰ درصد» افزایش می‌یابد. بیشترین عامل مرتبط با تشدید بیماری‌های سیستم قلبی، عروقی و ریوی، افزایش آلاینده‌های دی‌اکسید گوگرد، ذرات معلق و منواکسید کربن است، به‌طوری‌که «آلودگی هوا در تهران به‌طور متوسط موجب کاهش ۵ سال از عمر تهرانی‌ها شده است».

تعطیلی آلودگی هوای تهران
تعطیلی آلودگی هوای تهران

چگونه سوختگی فرش با اتو را از بین ببریم؟

علائم سوختگی روی فرش می‌تواند بسیار ناراحت‌کننده و نا امیدکننده باشد. خواه شما کبریت یا اتو داغ یا بخاری‌برقی را رها کرده باشید. برای مناطقی با سوختگی بزرگ‌تر یا نقاطی که در فرش قابل روئیت و در دید همه می‌باشند بهتر است با یک مرکز تعمیر فرش حرفه‌ایی تماس بگیرید. برای سوختگی‌های نقاط کوچک‌تر که کمتر در دید قرار دارند و خیلی قابل‌توجه نیستند، می‌توانید از چند استراتژی کلیدی برای ترمیم فرش خود استفاده کنید. با بریدن لبه‌های سوخته و چسباندن الیاف جدید یا چسباندن یک وصله فرش جدید در کل می‌توانید کف‌پوش خود را به همان اندازه جدید به نظر بیاورید. در این مقاله سعی داریم پاسخ سوال چگونه سوختگی فرش با اتو را از بین ببریم و راه‌های رفع سوختگی فرش با اتو را بیان کنیم.

نکات مهم شغلی و اخلاق حرفه‌ای

در این مقاله سعی داریم در رابطه با نکات مهم شغلی صحبت کنیم. وقتی در دفترتان مشغول کار هستید، حتماً کنترل‌های امنیتی شبکه در آنجا وجود دارد، اما وقتی از طریق تلفن یا کامپیوتر خانه‌تان یا یک لپ‌تاپ خارج از شبکه داخلی شرکت به کار می‌پردازید، ممکن است امنیت به آن شکلی که در دفترتان وجود دارد، وجود نداشته باشد. پیشرفت‌هایی که درزمینهٔ مخابرات و دسترسی راه دور صورت گرفته سبب شده که بتوانید تقریباً در همه‌جا به کار خود بپردازید.

اما مشکل این است که سطح امنیتی خارج از دفاتر سازمان با داخل سازمان یکسان نیستند، خطرات مهمی مثل سرقت فیزیکی، از دست رفتن داده‌ها، مشاهده مخفیانه صفحه‌نمایش و غیره وجود دارند و این موارد شامل تمامی دستگاه‌هایتان شامل لپ‌تاپ، پالم PDA و هرگونه دستگاه کامپیوتری قابل‌حمل دیگری نیز می‌شود در سیستم‌های خارج از شبکه داخلی شرکت، صرف‌نظر از این‌که دستگاه در کجا قرار دارد؛ در اتاق هتل، در خانه خودتان در منزل بستگان و غیره. باید اطلاعات را به‌گونه‌ای مناسب و با توجه به حساسیت و اهمیت آن‌ها حفاظت کنید. خوشبختانه روش‌های امنیتی اطمینان بخشی وجود دارد.

خلاصه‌ی مقالات نیمه‌ی اول بهمن‌ماه 98
نکات مهم شغلی و اخلاق حرفه‌ای

رعایت نکات در محیط کار

در مورد برخی رعایت نکات در محیط کار اجازه دهید ابتدا در مورد میزهای تمیز بحث کنیم. البته منظور صحبت از پاکیزگی و آراستگی نیست. بلکه میزهای تمیز یکی از اصول حفاظت اطلاعات است. ” سیاست میز تمیز” مانع از آن می‌شود که افرادی که به محیط کاری شما دسترسی فیزیکی دارند، بتوانند وسیله‌ای را بردارند یا به اطلاعاتی دست یابند که مجاز نیستند. این افراد ممکن است همکار یا مشتری شما در ساعت‌های کاری باشند، یا آن که فردی از خدمه نظافت باشد که در ساعت‌های غیر کاری مشغول نظافت است.

استفاده از لباس‌های کهنه

ما در مورد پارچه‌هایی که بسیار زیبا و رنگارنگ هستند صحبت می‌کنیم. لباس‌هایی که نمی‌توان آن‌ها را بخشید. لباس‌های کهنه‌ای که قابل اهدا نیستند؛ باید با آن‌ها چه کرد؟ آیا می‌توان استفاده از لباس‌های کهنه را در دستور کار قرار داد؟
یکی از کارهای موردعلاقه‌ی من مرتب کردن کمد لباسم است، اما کار واقعی زمانی شروع می‌شود که با انبوهی از لباس‌ها و پارچه‌های اضافی روبرو می‌شویم. لباس‌هایی که کاملاً نو هستند و به‌راحتی می‌توانند به یک خانواده‌ی نیازمند اهدا شوند؛ و یا آن‌ها را توسط نرم‌افزارهای خریدوفروش و سایت‌های امن نظیر واسط کالا مبادله کرد و یا به فروش رساند، اما این لباس‌های کهنه هستند که من را کلافه می‌کنند. لباس‌های کهنه‌ای که پاره و یا لکه شده‌اند و به‌هیچ‌وجه نمی‌توان آن‌ها را بخشید. از طرفی پرتاب آن‌ها در سطل زباله، انسان را دچار عذاب وجدان می‌کند.

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر