چرا به واسط کالا اعتماد کنیم؟

واسط کالا ازجمله اپلیکیشن‌ها و سایت‌های پویایی است که این روزها درزمینهٔ تجارت الکترونیک در میان متقاضیان بسیار محبوب واقع‌شده است.

در عصر فناوری و اینترنت که درگاه‌های اقتصادی به‌سوی فروشگاه‌های آنلاین بازشده است، خریدوفروش به‌راحتی انجام‌ می‌شود و متقاضیان می‌توانند به انواع کالاها و خدمات موردنیاز خود دسترسی داشته باشند.

حال شاید برای شما این سوال پیش آید که چرا به واسط کالا اعتماد کنیم؟

اعتبار و ضمانت کار، دو عامل مهم در پیشبرد فرآیند فروشگاه‌های آنلاین محسوب می‌شوند که واسط کالا به‌عنوان یک واسطه‌گر توانسته با توجه به تجارب کاری و سابقه درخشانی که در حیطه عرضه کالا و خدمات به فروشندگان و خریداران خود دارد، تعامل سازنده‌ای را در تجارت الکترونیک فراهم کند.

آگهی‌ها در واسط کالا طبقه‌بندی‌شده‌اند. شما می‌توانید برای خریدوفروش وسایل و همچنین برای معرفی کسب‌وکار خود از آن استفاده کنید. نکته‌ی قابل‌توجه اینکه آگهی‌ها به‌صورت رایگان در واسط کالا ثبت می‌شوند.

کسب‌وکار واسط کالا در مركز توسعه تجارت الكترونیكی وزارت صنعت، معدن و تجارت شناسایی‌شده و دارای نماد اعتماد الكترونیكی می‌باشد؛ بنابراین در مورد اعتماد به واسط کالا هیچ‌گونه شک و تردیدی باقی نمی‌ماند.

با گسترش علم فناوری و خریدوفروش اینترنتی مسیر جدیدی برای کلاه‌برداران نیز بازشده است. ما در این مقاله قصد داریم تا نکاتی را به شما آموزش دهیم که دچار چنین معضلاتی نشوید.

سوالات متداول

چگونه می‌توان فهمید که کدام آگهی‌ها واقعی و کدام‌یک غیرواقعی هستند؟ آیا طرف مقابل قصد کلاه‌برداری دارد یا خیر؟ با واسط کالا همراه باشید تا روش‌های بسیاری برای ایمن ماندن در برابر کلاه‌برداران به شما آموزش دهیم.

حال ممکن است این سوال برای شما پیش آید که کلاه‌برداران در واسط کالا چگونه کار می‌کنند؟ چگونه می‌توانید قبل از اینکه ضرر مالی ببینید، آن‌ها را تشخیص دهید؟ همچنین به شما می‌آموزیم که چگونه یک معامله‌ی ایمن در واسط کالا داشته باشید؟
با رعایت نکات زیر به‌هیچ‌عنوان دچار این‌گونه مشکلات نخواهید شد.

انجام معاملات حضوری

در صورت امکان معاملات را حضوری انجام دهید. یعنی اگر قصد خرید کالایی از شخصی که در شهر دیگر زندگی می‌کند را دارید، به شهر طرف مقابل سفر کنید و کالای مورد نظر را حضوری خریداری کنید.

خرید و فروش حضوری
خرید و فروش بصورت حضوری

ملاقات در یک مکان عمومی و به همراه یکی از دوستان خود، ایده‌ی بسیار خوبی است. البته در جلسات حضوری نیز باید نهایت دقت را داشته باشید.

پیامک‌های بی‌نام‌ونشان

اگر زمان چت کردن با طرف مقابل متوجه شدید مبهم صحبت می‌کند و یا جواب‌های بی‌ربط می‌دهد، به‌احتمال‌زیاد این پیام در حالت کلی برای هزاران نفر ارسال شده است. اینجاست که باید بیشتر مواظب باشید.

همچنین اگر پیام‌ها خیلی رسمی و بدون هیچ غلط املایی باشند نیز احتمال اینکه، این یک پیام کلی از سمت کلاه‌برداران باشد زیاد است؛ زیرا عموم مردم همان‌گونه که صحبت می‌کنند، می‌نویسند و چت می‌کنند.

نکته

به تازگی افراد کلاه‌بردار پس از اینکه آگهی توسط کاربر در واسط کالا ثبت شد پیامی را به کاربر ارسال می‌کنند که “در خبر نامه واسط کالا عضو شوید و مبلغ 2 هزار تومان بپردازید، در غیر اینصورت آگهی شما حذف می‌شود.”

به هیچ وجه فریب این افراد را نخورید، زیرا واسط کالا هیچ خبرنامه‌ای ندارد و این افراد کلاه بردار با این کار سعی در خالی کردن حساب کاربران دارند.

روش پرداخت وجه

روشی که خریدار یا فروشنده برای پرداخت وجه از شما می‌خواهد، سرنخی است که به‌راحتی می‌توانید به اهداف آن‌ها پی ببرید. بهترین راه پرداخت و دریافت وجه، به‌صورت حضوری هست.

  • هرگز باکسی که می‌خواهد از انتقال وجه اینترنتی، چک صندوق، انتقال وجه از طریق شبکه‌ی شتاب استفاده کند؛ تجارت نکنید. این نشانه‌ای است که آن‌ها به‌احتمال‌زیاد سعی در کلاه‌برداری شما دارند.

دریافت چک تضمین‌شده نیز می‌تواند قابل‌قبول باشد. البته باید حواستان را جمع کنید زیرا بسیاری از این چک‌ها تقلبی هستند.

درنهایت می‌توان گفت وجه نقد راه مناسبی برای یک معامله‌ی خوب و پرسود است. همچنین می‌توانید مقداری از وجه موردنظر را پرداخت کنید و بقیه‌ی آن را هنگام تحویل کالا به‌حساب شخص واریز کنید.

چرا به واسط کالا اعتماد کنیم؟
پرداخت و دریافت بصورت حضوری

احتیاط کنید

حتماً قبل از ارسال رزومه از پیشنهاد کار مطمئن شوید. ازآنجاکه رزومه اطلاعات مهم و اصلی شما را ارائه می‌دهد، سارقان می‌توانند از این اطلاعات برای سرقت پول و هویت شما استفاده کنند.

کسی که اطلاعات کارت اعتباری یا اطلاعات شخصی را مستقیماً از شما درخواست کند، قابل‌اعتماد نیست.

اگر برای استخدام در یک شرکت با شما تماس گرفتند قرار نیست شما اطلاعات مالی خود را در اختیارشان قرار دهید. آن‌ها می‌توانند از اطلاعات شما برای جعل هویت در کلاه‌برداری‌ها استفاده کنند.

دقت کنید

اگر هوشیار باشید واسط کالا می‌تواند راهی جالب برای یافتن آنچه لازم دارید به شما آموزش دهد. فقط قبل از آن بااحتیاط عمل کنید و مراقب علائم هشداردهنده باشید.

حتماً قبل از خرید، کالای موردنظرتان را از نزدیک مشاهده کنید. ممکن است در عکس شکستگی‌ها کاملا مشخص نباشد خصوصاً اگر کالا گران‌قیمت است.

اگر در واسط کالا به دنبال شغل مناسبی هستید، باید مواظب و مراقب شرکت‌هایی باشید که بدون مصاحبه شما را استخدام می‌کنند.

چرا به واسط کالا اعتماد کنیم؟
استخدام در شرکت با انجام مصاحبه

اگر متقاضی کار از راه دور هستید حتماً در مورد آن شرکت تحقیق کنید و تا حد امکان از دفتر کار این شرکت بازدید نمایید.

هرگز خریدار را به خانه خود دعوت نکنید مگر اینکه کاملاً ضروری باشد. اطمینان حاصل کنید که در خانه تنها نیستید و یا همسایگان خود را در جریان قرار دهید.

واسط کالا تضمین نمی‌کند

اکثر سایت‌های خریدوفروش آنلاین هیچ شخص خاصی را تائید نمی‌کنند.

واسط کالا هیچ لیست رد آگهی بر اساس شخصی که آگهی را منتشر می‌کند ندارد. بنابراین اگر شخصی ادعا می‌کند توسط واسط کالا تضمین‌شده است؛ می‌توان گفت صد در صد قصد کلاه‌برداری را دارد.

درواقع کلاه‌برداران دروغ می‌گویند تا شما به ایشان اعتماد کنید. هیچ‌گونه صدور گواهینامه‌ی فروش یا خدمات و یا گواهی خریدوفروش خاص از طرف واسط کالا وجود ندارد.

مقالات مرتبط :

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر