خلاصه مقالات نیمه‌ی دوم اسفند 98

در نیمه‌ی دوم اسفند ماه 98 مقالات متعددی در حوزه‌های مختلف که اکثرا در مورد ماشین‌های لوکس است، منتشر شد. در ادامه به معرفی هر یک می‌پردازیم، پس تا پایان با ما همراه باشید.

چگونه سفره عید را تزیین کنیم؟

سفره عید در تمام خانه‌های ایرانی تزیین و چیده می‌شود. هرکدام از خانم‌های ایرانی هم به سلیقه‌ی خودشان سفره عید را تزیین می‌کنند. بعضی از وسایل آماده موجود در بازار و بعضی دیگر از ساده‌ترین وسایل و ظروف در دسترسشان برای تزیین سفره عید استفاده می‌کنند. اگر علاقه‌مند به استفاده از هنر شخصی‌تان برای تزیین و چیدمان سفره عید هستید و می‌خواهید پاسخ سوال چگونه سفره عید را تزیین کنیم را بیابید، می توانید به راحتی با ظروف ساده و تزیینات حرفه‌ای، اجزای سفره عید را در کنار هم به یک سفره عید زیبا در نوروز تبدیل کنیم.

هرچند پذیرایی سال نو و تزیین سفره عید هم این روزها رو به‌سادگی می‌رود، ولی اهمیت نکات ضروری در پذیرایی به خودآرایی است. ادب و احترام به مهمان‌ها هم همواره ضروری است؛ حتی اگر این مهمان‌ها نزدیک‌ترین دوستان و آشنایان باشند.

به همان اندازه که در نوع سرویس باید دقت شود، ذوق و سلیقه و تجانس و آسایش مهمان‌ها و تناسب وسعت محل پذیرایی با تعداد مهمان‌ها نیز اهمیت دارد. در اینجاست که هنر و ذوق و استعداد کدبانوی خانه خودنمایی می‌کند. کدبانوی خانه باید خود را به‌جای دیگران بگذارد و به چیزهای که دیگران دوست دارند بیندیشد و مسئولیت خوشحالی مدعوین را به عهده بگیرید.

تزیین سفره هفت سین
تزیین سفره هفت سین

نکات کارمندی

در این مقاله سعی داریم در مورد نکات کارمندی صحبت کنیم. پس اگر یک کارمند هستید و می‌خواهید در زمینه کاری خود حس تعهد و مسئولیت‌پذیری خود را افزایش دهید و همچنین مراقب برخی از خطرهای احتمالی که متوجه کارمندان هست، شوید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

ژنرال “جورج پاتون” و مربی افسانه‌ای فوتبال ” لمباردی”، هر دو در دهه‌های قبل از دنیا رفته‌اند، ولی ما می‌توانیم نکات امنیتی بسیاری به‌خصوص در مورد استراتژی از آن‌ها بیاموزیم؛ در فوتبال، در هنر جنگ یا در امنیت دیجیتالی، تمامی سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای دنیا تا زمانی که در یک استراتژی به‌خوبی تعریف‌شده، به کار گرفته نشوند قابل‌استفاده نخواهند بود. شما به‌عنوان یکی از کارمندان سازمان در خط مقدم قرار دارید و نقشی اساسی در استراتژی کلی امنیتی بازی می‌کنید. استراتژی امنیتی نباید کم‌اهمیت فرض شود.

برای داشتن یک سازمان امن، باید سیاست‌های امنیتی به‌روشنی مشخص‌شده و در دسترس قرار بگیرد. سیاست‌ها به‌عنوان اصول بنیادین هرگونه اقدام موفقیت‌آمیز جهت ایمنی اطلاعات به‌حساب می‌آیند. سیاست‌ها، دستورالعمل‌ها را مشخص می‌کنند و به‌عنوان یک مرجع برای اقدامات گوناگون و گسترده‌ای که به‌منظور ایمنی اطلاعات انجام می‌گیرند، به کار می‌روند اینجا جایی است که شما وارد بازی می‌شوید؛ به‌عنوان یک کاربر سیستم اطلاعاتی سازمان، شما در خط مقدم حفاظت از اطلاعات سازمان قرار دارید. درست همانند کارکنان حراست که وظیفه‌دارند از امنیت و آمادگی تجهیزات فیزیکی سازمان اطمینان حاصل کنند، شما همانند محافظی در دنیای دیجیتال هستید که باید از ساختارهای دیجیتالی سازمان حفاظت کنید. درحالی‌که ایمن‌سازی کامپیوترها کار دشواری به نظر می‌رسد.

گران‌ترین ماشین‌های جهان

آیا تابه‌حال این سؤال برای شما پیش آمده است که قیمت گران‌ترین ماشین‌های جهان چقدر است؟ و یا اینکه صاحب این ماشین‌های لوکس چه کسانی هستند؟ بیایید باهم به دنیای گران‌ترین ماشین‌های جهان سفر کنیم!
هرکدام از این ماشین‌ها بر اساس سلیقه‌ی یک مشتری خاص، طراحی و ساخته می‌شوند. برای افراد لاکچری که قصد دارند خودروی آن‌ها در کل جهان منحصربه‌فرد باشد. با واسط کالا همراه باشید تا 10 مورد از گران‌ترین ماشین‌های جهان در سال 2020 را بررسی کنیم.

فهرست‌های متفاوتی از گران‌ترین خودروهای جهان وجود دارد؛ زیرا گفته می‌شود بسیاری از مشتریان عرب دوست ندارند که قیمت خودروی‌شان رسانه‌ای شود درنتیجه خودروسازها نیز قیمت بسیاری از تولیدات خود را افشا نمی‌کنند.

حال این سؤال مطرح می‌شود که گران‌ترین خودروِ تاریخ متعلق به کدام شرکت است، همچنین در مقام‌های دوم و سوم کدام شرکت‌ها قرار دارند؟ بی‌شک مدل‌های لوکس رولز‌‌‌‌‌رویس، آستون مارتین، مرسدس بنز و بوگاتی می‌توانند جزو گران‌ترین خودروها باشند. باید دید کدام مدل واقعاً ارزش قیمت میلیون دلاری دارد؟

خلاصه مقالات نیمه‌ی دوم اسفند 98
گرانترین ماشین‌های جهان

ماشین بوگاتی لاویتور

ماشین بوگاتی لاویتور با قیمتی باورنکردنی به‌عنوان گران‌ترین خودروی صفرکیلومتر جهان معرفی می‌شود. به نظر شما قیمت بوگاتی لاویتور چند است و چه کسی حاضر است این‌همه پول را خرج کند تا به‌عنوان صاحب گران‌ترین خودروی جهان شناخته شود؟ با واسط کالا همراه باشید تا با مشخصات این ماشین آشنا شوید.
بوگاتی لاویتور اعجوبه‌ای گران‌قیمت! وقتی صحبت از گران‌ترین خودروی جهان به میان می‌آید. قطعاً بوگاتی حرف اول را می‌زند. بوگاتی قدرتمند یکی از شاهکارهای خود را باقیمتی باورنکردنی به جهان عرضه می‌کند! عددی 12 رقمی! قیمت بوگاتی لاویتور 300 میلیارد تومان است. این ماشین لوکس در سال جاری وارد بازار می‌شود.

ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی

بااینکه ماشین لباسشویی دستگاهی برای شستن لباس‌ها است لزوماً خودش تمیز و بدون آلودگی نیست؛ بلکه به خاطر رطوبتی که داخلش وجود دارد می‌تواند مکان مناسبی برای رشد قارچ‌ها، باکتری‌ها و ویروس‌ها باشد.
ماشین لباسشویی در حین شستن لباس‌ها، بیشتر در معرض باکتری و آلودگی‌ها قرار می‌گیرد. تمام مراحل شستشو در ماشین لباسشویی، با آب ولرم رو به سرد انجام می‌شود. بیشتر اوقات این دما برای از بین بردن میکروب‌ها کافی نیست و میکروب و باکتری‌های موجود در لباس‌های کثیف، در حین شستشو در این درز‌ها و شکاف‌ها قرار می‌گیرند و زمینه را برای رشد قارچ و کپک فراهم می‌کنند.
مواد شوینده باقی‌مانده و املاح سختی که درون آب‌ وجود دارند در این محیط شروع به رسوب‌گذاری می‌کنند. برای داشتن لباس‌هایی صد درصد تمیز و بدون آلودگی و همچنین از بین بردن بوی نامطبوع ماشین لباسشویی باید ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی رو از خاطر نبرید.

ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی
ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی

خرگوش

در این مقاله قصد داریم در مورد حیوان زیبا و بامزه‌ی خرگوش صحبت کنیم، پس تا پایان با ما همراه باشید. خرگوش‌هایی که در درازمدت رام شده‌اند در حال حاضر تفاوت‌های زیادی نسبت به گونه‌های وحشی اصلی پیداکرده‌اند، اما همه انتظار دارند که خرگوش گوش آویخته این سه عامل را که باعث می‌شود فوراً از اجداد وحشی‌شان متمایز شوند، حفظ نماید. این سه عامل به شرح ذیل هستند:

  • گوش‌های دراز و صاف.
  • پاهای عقبی بلند (پسین).
  • دم‌کوتاه و قابل‌تشخیص.

خرگوش‌های هلندی و انگلیسی در اندازه‌های متوسط با علائم مشخص، نمونه‌ای از نژادهایی هستند که بیشتر مواقع به‌عنوان حیوان دست‌آموز انتخاب می‌شوند.

چرا به واسط کالا اعتماد کنیم؟

واسط کالا ازجمله اپلیکیشن‌ها و سایت‌های پویایی است که این روزها درزمینهٔ تجارت الکترونیک در میان متقاضیان بسیار محبوب واقع‌شده است. در عصر فناوری و اینترنت که درگاه‌های اقتصادی به‌سوی فروشگاه‌های آنلاین بازشده است، خریدوفروش به‌راحتی انجام‌شده و متقاضیان می‌توانند به انواع کالاها و خدمات موردنیاز خود دسترسی داشته باشند. اعتبار و ضمانت کار، دو عامل مهم در پیشبرد فرایند فروشگاه‌های آنلاین محسوب می‌شود که واسط کالا به‌عنوان یک واسطه‌گر توانسته با توجه به تجارب کاری و سابقه درخشانی که در حیطه عرضه کالا و خدمات به فروشندگان و خریداران خود دارد، تعامل سازنده‌ای را در تجارت الکترونیک فراهم کند.

آگهی‌ها در واسط کالا طبقه‌بندی‌شده است. شما می‌توانید برای خریدوفروش وسایل خود و همچنین برای معرفی کسب‌وکار خود از آن استفاده کنید. نکته‌ی قابل‌توجه اینکه آگهی‌ها به‌صورت رایگان در واسط کالا ثبت می‌شوند.
کسب‌وکار واسط کالا در مركز توسعه تجارت الكترونیكی وزارت صنعت، معدن و تجارت شناسایی‌شده و دارای نماد اعتماد الكترونیكی می‌باشد؛ بنابراین در مورد اعتماد به واسط کالا هیچ‌گونه شک و تردیدی باقی نمی‌ماند.
با گسترش علم فناوری و خریدوفروش اینترنتی مسیر جدیدی برای کلاه‌برداران نیز بازشده است. ما در این مقاله قصد داریم تا نکاتی را به شما آموزش دهیم که دچار چنین معضلاتی نشوید.

اعتماد به واسط کالا
اعتماد به واسط کالا

ماشین رولز رویس فانتوم

یک‌میلیون از هر چیزی زیاد است. یک‌میلیون دلار، یک‌میلیون مایل فاصله، یک‌میلیون چیزبرگر و مواردی از این قبیل. حداقل با این مقایسه شما به‌راحتی می‌توانید متوجه تفاوت‌ها شوید. فرض کنید یک‌میلیون چیزبرگر از دید شما بسیار زیاد و تعجب‌آور باشد اما وصل کردن و بخیه کردن یک‌میلیون ابزار و پیچ و مهره صنعتی برای تبدیل‌شدن به یک ماشین لاکچری چطور؟ یک لحظه آن‌ها را در نظر بگیرید؟ این دقیقاً همان چیزی است که ما در اینجا به نام ماشین رولز رویس فانتوم یا به‌اصطلاح رز فانتوم Rose Phantom برای شما داریم. رولز رویس فانتوم با یک‌میلیون پیچ و مهره و طراحی منحصربه‌فرد به یک باغ گل سرخ محشر تبدیل‌شده است.

برای رکورد زنی هم که شده کمپانی رولز رویس به ما می‌گوید بله ما می‌توانیم! ایجاد یک‌میلیون کوک برای این‌گونه، چشم‌اندازی از گل در تمام قسمت‌های ماشین که با گل رز فانتوم دوخته‌شده است. این محصول شرکت Bespoke Collective است با کارآفرینی که ذوق و علاقه فراوان به گل رز سرخ دارد و احتمال زیاد فرد ثروتمندی است؛ اما چقدر ثروتمند؟ این نامشخص است! همان اندازه ثروتمند که هزینه اجرا چیزی شبیه به یک باغ گل را در رولز رویس فانتوم پرداخت کرده است.

پیشگیری از ویروس کرونا

با شیوع ویروس کرونا در اکثر کشورهای جهان و از رونق انداختن بسیاری از کسب و کارها و حتی اقتصاد کشورها، حالا تمام دنیا به دنبال راه‌هایی برای پیشگیری از این ویروس نوظهور هستند. در ادامه با ما همراه باشید که با استفاده از روش‌های پیشگیری از ویروس کرونا قطع کننده‌ی زنجیره‌ی آن باشیم.

خلاصه مقالات نیمه‌ی دوم اسفند 98
اقدامات هنگام شیوع ویروس کرونا

آموزش عکاسی مقدماتی

چه چیزی مهمترین بخش در تصویرتان است. دوست دارید مخاطب به کجای تصویرتان نگاه کند؟ آیا یک المان کوچک در تصویرتان دارد که می‌خواهید توجه را به آن جلب کنید؟ پس با تنظیم کردن کادر افقی می‌توانید تأکید را به آن بیشتر کنید. می‌خواهید مخاطب چه حسی داشته باشد وقتی تصویرتان را می‌بیند؟ مثلاً با پایین آوردن ارتفاع دوربین می‌توانید حس بزرگی و با بالا بردن آن حس کوچکی را برانگیزید. در ادامه با ما همراه باشید تا نکاتی در مورد آموزش عکاسی مقدماتی را با هم بیاموزیم.

چگونه موتور ماشین را تقویت کنیم؟

به‌طورکلی تقویت موتور ماشین به‌منظور افزایش میزان گشتاور و نیروی تولیدی موتور و یا اصلاح این دو مؤلفه است. همچنین در بسیاری از مواقع تولید گشتاور بیشتر در یک موتور در دور موتور پایین‌تر نیز به‌عنوان تقویت موتور ارزیابی می‌شود. هدف کلی از انجام این کار بهبود یا اصلاح عملکرد موتور برای رسیدن به شتاب بهتر و همچنین توانایی رسیدن به سرعت‌های بالاتر است.

نکته قابل‌توجه این است که تقویت یک موتور همواره موجب بالا رفتن مصرف سوخت و یا استهلاک موتور نمی‌شود و در بسیاری از موارد تقویت اصولی و حرفه‌ای در یک موتور موجب بهبود مصرف سوخت، افزایش راندمان موتور و همچنین کاهش استهلاک و آلودگی موتور نیز می‌شود. در ادامه با ماه همراه باشید تا پاسخ سوال چگونه موتور ماشین را تقویت کنیم را بیاموزیم.

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر