چگونه به دیگران در هنگام شیوع ویروس کرونا کمک کنیم؟

مردم جوامع در همه‌جا از تأثیر ویروس کرونا بر اقتصاد و زندگی صحبت می‌کنند . همه اقدامات هنگام شیوع ویروس کرونا را جدی گرفته‌اند.

از تلاش آن‌ها برای یافتن مواد اولیه مانند: مواد غذایی گوشت و مرغ یا میوه تا زمان شروع کار دوباره همگی در تعجب هستند.

خوشبختانه کارهایی وجود دارند که می‌توانید برای کمک به عزیزان، همسایه‌ها و دوستان خود انجام دهید و علاوه بر اینکه دست یاری به آن‌ها بدهید.

می‌توانید با اهدا خون به سازمان‌های امدادرسان یا پول قرض دادن و حتی وقت خود را در کمک به مردم صرف کنید.

همچنین برای محافظت از دیگران با اشتراک‌گذاری اطلاعات قابل‌اعتماد در مورد شیوع ویروس کرونا و تشویق به در خانه ماندن نقش مفیدی را در جامعه اجرا کنید. در اینجا قصد داریم در مورد اقدامات لازم هنگام شیوع ویروس کرونا صحبت نماییم.

اقدامات حمایت از افراد دارای بیماری زمینه‌ای در هنگام شیوع ویروس کرونا

عزیزان سالخورده یا همسایگان و دوستانی که از قبل بیماری مزمنی دارند را بررسی کنید. همچنین افراد مسن بالای 60 سال و افرادی که شرایط بهداشتی مناسبی ندارند و در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به علائم ویروس کرونا هستند را شناسایی کنید.

در حال حاضر سازمان مرکزی کنترل بیماری مرتباً اعلام می‌کند که افراد حتی‌الامکان در خانه بمانند تا از مبتلا شدن به ویروس کرونا در امان بمانند.

اگر شما عزیزان، دوستان یا همسایگانی مسن با سابقه بیماری‌های مزمن دارید. مرتباً از طریق تلفن یا ابزارهای ارتباطی دیگر با آن‌ها در ارتباط باشید. شما می‌توانید اطلاعات مفید و توصیه‌ها را به آن‌ها بگویید و از این طریق به آن‌ها کمک کنید.

  • ممکن است افرادی که در خانه ماندن احساس تنهایی، دل‌تنگی، ناامیدی یا بی‌حوصلگی کنند. برای رفع این احساسات با تلفن زدن و یا تماس تصویری حتی اگر رودررو نباشد، می‌توانید به کاهش احساسات کمک کنند.
  • اگر می‌خواهید به افراد سالمند کمک کنید به‌طور غیرمستقیم این کار را انجام دهید. تا احساس ناتوانی یا اینکه نمی‌توانند از خود مراقبت کنند به آن‌ها دست ندهد.
  • اگر نمی‌توانید با آن‌ها به‌صورت تلفنی یا آنلاین در صحبت باشید. به منزل آن‌ها بروید و به‌گونه‌ای که فاصله رعایت شود و آن‌ها را در معرض خطر قرار ندهید .
بیماری زمینه‌ای
حمایت از افراد دارای بیماری زمینه‌ای

کمک به افراد قرنطینه در هنگام شیوع ویروس کرونا

اگر کسی را می‌شناسید که به دلیل بیماری مزمن و یا کرونا در قرنطینه هست؛ پس دست به کار شوید.

برای این افراد غذاهای بسته‌بندی (که ضدعفونی شده‌اند) ببرید و به آن‌ها کمک کنید. مواد غذایی و خریدهای خود را در ایوان یا پشت درب منزلشان بگذارید. سپس زنگ درب را بزنید یا در حین دور شدن ازآنجا تماس بگیرید که متوجه تحویل وسایل شوند.

در مناطق و محله‌ها با خیرین و پایگاه‌های مذهبی در مساجد همچنین در مدارس یا پناهگاه‌ها و رستوران‌های غذا بیرون بر را اطلاع‌رسانی کنید . افرادی را به‌عنوان داوطلب برای کمک به افراد در قرنطینه استخدام کنید.

اقدامات لازم جهت اهدا خون در هنگام شیوع ویروس کرونا

با شیوع بیماری و افزایش مبتلایان به ویروس کرونا بیمارستان‌ها و بانک‌های خون با کمبود خون مواجه شدند. لطفاً اگر سالم و عاری از هرگونه بیماری هستید، خون اهدا کنید.

اگر در حال حاضر سالم و تا آنجا که می‌دانید در معرض ویروس کرونا نیستید. خون، پلاکت یا پلاسمای خون خود را در بیمارستان محلی یا مراکز اهدا خون کمک کنید.

اگر به‌تازگی به کشورهای اصلی ناقل بیماری مانند چین، هنگ‌کنگ، ایتالیا یا کره جنوبی سفرکرده‌اید. دقت کنید به مدت 28 تا 30 روز از اهدا کردن خون صرف‌نظر کنید.

اگر با شخصی در تماس بودید که جواب تست کرونای ایشان مثبت بوده است یا خودتان مشکوک به آن هستید. حتی اگر آزمایش کرونای شما به‌تازگی مثبت شده است به‌هیچ‌وجه خون اهدا نکنید.

در این شرایط با پزشک یا سازمان اهدا خون تماس بگیرید تا دریابید زمان مناسب برای اهدا چه وقت است تا دوباره با خیال راحت خون اهدا کنید.

اهدا خون
اقدامات لازم جهت اهدا خون

کمک به نهادهای امداد رسانی در هنگام شیوع ویروس

یکی از مهم‌ترین اقدامات لازم هنگام شیوع ویروس کرونا کمک به نهاد امدادرسانی است. به خیرین و نهادهای خیریه کمک کنید تا برای کادر پزشکی و بیمارستان‌ها و همچنین بیماران کرونایی وسایل بهداشتی موردنیاز را تهیه کنند.

مؤسسات خیریه و سایر سازمان‌های خصوصی در تلاش هستند به کسانی که بیشتر در معرض بیماری کرونا هستند، کمک کنند.

یکی از بهترین راه‌های حمایت از این سازمان‌ها کمک‌های مالی است. آن‌ها می‌توانند از آن‌ها برای خرید وسایل موردنیاز بااهمیت و ضروری استفاده کنند.

برای افرادی که ازنظر مالی توانایی پرداخت هزینه‌های درمانی را ندارند، کمک کنند.

در اکثر کشورها سازمان‌های امدادی، کلیساها و مساجد یا به عبارتی مکان‌های عبادت و سایر گروه‌های جامعه در جستجوی لوازم بهداشتی و بیمارستانی و مواد غذایی هستند.

  • اگر نمی‌توانید پول اهدا کنید، وقت خود را داوطلب کنید. پیشنهاد اهدای وسایل خود را بدهید حتی می‌توانید برای اینکه چگونه کمک کنید، سؤال بپرسید.
  • فهرستی از مؤسسات خیریه یا بنیادهای جهادی را تهیه کنید و با آن‌ها در کارها مشارکت کنید.

اقدامات کمک به والدین شاغل در هنگام شیوع ویروس کرونا

به والدین آسیب‌دیده از تعطیلی مدارس در منطقه خود کمک کنید. با بسته شدن همه‌ی مدارس برای تلاش به مهار ویروس کرونا، بسیاری از والدین شاغل با مشکلات اساسی روبه‌رو هستند.

اگر خانواده‌هایی را می‌شناسید که به دلیل شیوع ویروس کرونا در کار و مراقبت از بچه‌های خود با مشکل روبه‌رو شدند از آن‌ها بپرسید که چگونه می‌توانید به آن‌ها کمک کنید.

  • با بچه‌ها تماس تصویری برقرار کنید.
  • برای آن‌ها خوراکی و مواد غذایی جدید سفارش دهید.
  • بچه‌ها را معلم کنید.
  • در کارهای روزمره، برنامه‌ریزی درسی، وعده‌های غذایی و سایر موارد ضروری به آن‌ها کمک کنید.
اقدامات هنگام شیوع ویروس کرونا
کمک به والدین شاغل

رسیدگی و کمک به همسایگان در هنگام شیوع ویروس کرونا

یکی دیگر از مهم‌ترین اقدامات لازم هنگام شیوع ویروس کرونا کمک به همسایگان نیازمند است. به خانواده‌هایی که نیاز به کمک دارند تا فقط زندگی روزمره‌شان را بگذرانند، توجه کنید.

این‌که آیا آن‌ها باوجود بیماری، تعطیلی مدارس یا بیکاری با مشکلات مالی سروکار دارند. شما می‌توانید نقش یک همسایه خوب را برای آن‌ها اجرا کنید.

اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که بچه‌ها و دانشجویان زیادی دارید. کاهش استفاده از پهنای باند اینترنت باعث می‌شود اینترنت برای دانش‌آموزانی که در نزدیکی شما زندگی می‌کنند، راحت‌تر و قابل‌اعتمادتر شود.

جلوگیری از احتکار ماسک

از اقدامات لازم دیگر هنگام شیوع ویروس کرونا این است که از احتکار ماسک و لوازم بهداشتی ضروری خودداری کنید.

اگرچه ایده خوبی است که در طول یک بحران جهانی مانند ویروس کرونا از خود و خانواده‌تان مراقبت کنید؛ اما از احتکار و جمع‌آوری صرف‌نظر کنید.

خرید ماسک، مواد ضدعفونی‌کننده دستی و سایر تجهیزات پزشکی فقط دسترسی به این وسایل را برای ارائه‌دهندگان مراقبت‌های پزشکی و افرادی که در حال حاضر بیمار هستند سخت‌تر می‌کنند.

قبل از مراجعه به فروشگاه، سعی کنید ارزیابی کنید که به چه کالاهایی نیاز دارید و چند مورد را انتخاب کنید.

در حال حاضر سازمان جهانی کنترل بیماری‌ها استفاده از ماسک را توصیه نمی‌کند. اما درصورتی‌که از قبل دچار بیماری کرونا شده‌اید یا از یک فرد با این بیماری مراقبت می‌کنید و یا در یک بیمارستان یا مرکز درمانی کار می‌کنید، حتماً از ماسک فیلتر دار استفاده کنید.

این کار برای جلوگیری از انتشار ویروس به دیگران است. وقتی افراد سالم جامعه یا عموم مردم این اقلام را خریداری می‌کنند، برای افرادی که واقعاً به آن‌ها احتیاج دارند، سخت‌تر می‌شود.

استفاده از ماسک
زمان استفاده از ماسک

پرسش و پاسخ

چگونه می‌توانید از خود و دیگران در برابر COVID-19 محافظت کنید؟

پاسخ : دست‌ها را به طور مرتب تمیز کنید، از پخش قطرات جلوگیری کنید (پوشیدن ماسک، پوشاندن سرفه و عطسه).
حداقل یک متر فاصله داشته باشید، زمان را در فضاهای بسته یا شلوغ محدود کنید.
اشیا و سطوح را که اغلب لمس می‌کنید تمیز کنید و در صورت تجربه COVID-19 به طور مناسب نسبت به علائم واکنش نشان دهید.

چگونه می‌توانم به یکی از اعضای خانواده مبتلا به COVID-19 در خانه کمک کنم؟

پاسخ : فرد بیمار باید در یک اتاق جداگانه بماند. اگر این امکان وجود ندارد، حداقل 1 متر از آن‌ها فاصله داشته باشید. 
فرد بیمار و هرکس دیگری که در همان اتاق است باید ماسک پزشکی داشته باشد.

تهویه مناسب را در اتاق فرد بیمار و فضاهای مشترک ایجاد کنید و در صورت امکان و برای انجام این کار پنجره‌ها را باز کنید.

صحبت نهایی

امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات لازم را در رابطه با این بیماری به شما داده باشیم. هدف از ماسک و استفاده از مواد ضدعفونی کننده محافظت از دیگران در برابر بیماری است؛ پس برای شما مفید می‌باشد.

شما می‌توانید با مراجعه به وبلاگ واسط کالا سایر مقالات مرتبط را مطالعه کنید.

فراموش نکنید که بهترین گزینه برای خریدوفروش وسایل دست‌دوم شما با مناسب‌ترین قیمت‌ها، اپلیکیشن واسط کالا است. از اینکه با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

پیشنهاد می‌کنیم خواندن مطالب زیر را از دست ندهید:

برچسب:
نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر