ماشین بوگاتی در ایران

صحبت از حضور ماشین بوگاتی در ایران است. گران‌ترین و لوکس‌ترین برند ماشین آن‌هم در ایران! چراکه نه؟ ابتدا از اولین حضور بوگاتی با پلاک ملی در ایران می‌گوییم؛ و بعد در مورد خبر حضور بوگاتی 6 میلیاردی در تهران صحبت می‌کنیم. سپس به خبر هیجان‌انگیز ساخت بوگاتی در تهران می‌پردازیم. واسط کالا در آخر مقاله‌ی این مقاله از تیونر معروف جهان، کوروش منصوری و همچنین میلیونر ایرانی، مالک چندین بوگاتی در جهان می‌گوید.

شاید برایتان جالب باشد ماشین‌های بوگاتی اولیه‌ای که ساخته شدند را ببینید. برای این منظور می‌توانید مطلب زیر را مطالعه نمایید:

ماشین بوگاتی قدیمی

اولین و آخرین رانندگی با ماشین بوگاتی در ایران

اولین حضور بوگاتی در ایران به سال 1317 برمی‌گردد. دولت فرانسه به مناسبت ازدواج محمدرضا پهلوی، ولیعهد ایران با فوزیه، خواهر شاه مصر، یک خودروی خاص به داماد هدیه داد. اکثر کشورها به مناسبت ازدواج وی، هدایایی را به او تقدیم کردند؛ که شامل یک هواپیمای خصوصی و چندین اتومبیل منحصربه‌فرد بود؛ اما هیچ‌کدام به زیبایی ماشین بوگاتی دولت فرانسه نبود. دولت فرانسه یکی از بهترین ماشین‌های خود را به وی هدیه داد.

اولین بوگاتی در ایران، یک بوگاتی Type 57 بود. این خودرو توسط ون وورن (Vanvooren) خودروساز فرانسوی طراحی و فقط یک دستگاه از آن ساخته شد.

بدنه این کروک دونفره زیبا با ظاهری اغراق‌آمیز، چراغ‌هایی عجیب و گلگیرهایی بزرگ باحالتی نیمه آئرودینامیک و چرخ‌هایی مخفی در زیر گلگیر‌ها طراحی‌شده بود.

سبک طراحی آن شبیه به شیوه‌ای بود که فیگونی، خودروساز لوکس و مشهور فرانسوی استفاده می‌کرد. این شاهکار از موتور 3.3 لیتری، هشت سیلندر خطی بهره می‌برد. البته سوپر شارژ نیز به آن کمک می‌کرد تا قدرت ۱۷۵ اسب بخار را تولید کند.

آتلانتیک 57 یکی از انواع دیگر این اتومبیل است. همان اتومبیلی که بوگاتی لاویتور را برای ادای احترام به آن طراحی‌شده است.

اولین بوگاتی در ایران
اولین بوگاتی در ایران

اگر دوست دارید با بوگاتی لاویتور گران‌ترین ماشین جهان آشنا شوید؛ خواندن این مطلب را از دست ندهید.

بوگاتی لاویتور

سرانجام ماشین بوگاتی محمدرضا پهلوی

به دلیل کیفیت پایین جاده‌های ایران در آن زمان، محمدرضا پهلوی استفاده‌ی چندانی از این خودرو نمی‌کرد. بعد انقلاب و فرار او از ایران، این ماشین بدون استفاده ماند تا آنکه در سال ۱۹۵۹ شخصی به نام هوشنگ جلیلی با پرداخت ۲۰۰۰ ریال (معادل ۲۷۵ دلار) مالک این بوگاتی «دست ‌دوم و متروکه» می‌شود.

بعدها این خودرو به قیمت 1,760,000 دلار در یک حراجی به فروش رفت و در حال حاضر در موزه پترسون کالیفرنیا (Petersen Museum in California) در شرایطی عالی نگهداری می‌شود و هر از چند گاهی در نمایش خودروهای کلاسیک حاضر می‌شود. البته باید گفت قیمت بوگاتی به پول ایران 44,000,000,000 تومان است. قیمتی شگفت‌انگیز!

از نکات جالب در خصوص این خودرو حفظ پلاک ایرانی آن است که البته با پلاک اولی که در زمان مالکیت محمدرضا پهلوی روی آن نصب‌شده بود متفاوت است اما به‌هرحال نماد تاریخ حضور ماشین بوگاتی در ایران است.

می‌توان گفت این اولین و آخرین حضور بوگاتی در ایران بود. البته بوگاتی که پلاک ملی شد. خبرهایی شنیدیم از حضور یک بوگاتی شش‌میلیاردی در تهران! با واسط کالا همراه باشید تا قضیه‌ی حضور بوگاتی 6 میلیاردی در ایران را بررسی کنیم.

حضور یک ماشین بوگاتی با پلاک ملی در ایران

این عجیب‌ترین خبری است که می‌توان شنید. ماشینی با حجم موتور 8000 سی‌سی در خیابان‌های ایران دیده می‌شود. عجیب‌تر از آن خبر حضور بوگاتی در ایران، با پلاک ملی است. ورود ماشین‌های بوگاتی به دلیل تعداد سیلندر، حجم موتور و سرعت‌بالا، به ایران ممنوع است.

جالب است که سرعت این بوگاتی ویرون که بیش از سرعت بالگردهای موجود در ایران است، به حدی است که هیچ دوربین کنترل ترافیکی در کشور قادر به ثبت آن نیست.

گزارشگر خبر 20:30 با این عنوان خبر خود را شروع می‌کند. مانور تجمل‌گرایی در پایتخت! متن این خبر ازاین‌قرار است:

“امروز خبرگزاری‌ها از تردد خودرویی 6 میلیارد تومانی با یک شماره‌ی کاملاً رند در تهران خبر دادند. خبری که بخشی از آن به ساعت نکشیده توسط رئیس پلیس راهبر تکذیب شد. وی گفت: در خصوص آن پلاکی که اعلام کردند، پلاک رند، اصلاً چنین خودرویی با این پلاک در راهنمایی و رانندگی ثبت‌نشده است. وی افزود از سال 88 این قانون مصوب شده است که؛ پلاک‌های رند به‌هیچ‌وجه واگذار نشود.”

خبرگزاری 20:30

ماجرای عکس بوگاتی 6 میلیاردی در تهران چه بود؟

اما ماجرا با این تکذیب به اتمام نرسید و بعضی از سایت‌های خبری با انتشار عکسی ادعای شماره‌گذاری این خودرو در ایران را تکرار کردند اما بعدازظهر که عکس بوگاتی با شماره‌ی واقعی منتشر شد، کاملاً نمایان بود که عکس اولی دستکاری‌شده است.

البته در مورد اینکه اصلاً چنین خودرویی با قیمت 6 میلیارد تومانی به کشور واردشده است یا نه؟! هنوز اظهارنظر مشخصی نشده است حالا اگر مسئولین مربوطه اطلاعی از این ماجرا دارند در اختیار ما بگذارند!

بوگاتی با پلاک ملی
بوگاتی با پلاک ملی


خبر بعدی! عکس دیگری از حضور بوگاتی در بندر انزلی منتشر شد که در ادامه به بررسی این خبر می‌پردازیم.

بوگاتی ویرون 16.4 در بندر انزلی!

بعد از حرف‌وحدیث‌های بسیار و شایعات گسترده، بالاخره گران‌ترین خودروی دنیا به‌صورت موقتی وارد ایران شد. تصاویری از گمرک بندر انزلی منتشرشده که نشان می‌دهد یک دستگاه بوگاتی خوش‌رنگ وارد خاک ایران شده است.

حضور بوگاتی ویرون 16.4 در بندر انزلی را نمی‌توان کتمان کرد. عکس‌های جالب منتشرشده از آن، حضور این بوگاتی در ایران را ثابت می‌کند؛ اما ماجرا از چه قرار بود؟

داستان ازاین‌قرار است که بوگاتی فوق از طریق کریدور ایران از مبدأ امارت به مقصد روسیه ارسال خواهد شد. بوگاتی فوق از مدل ویرون است. خودرویی با موتور 8 لیتری 16 سیلندر با آرایش W شکل.

قدرت این محصول 1000 اسب بخار است. قیمت این مدل بوگاتی 1 میلیون و 200 هزار دلار است. اگر شما مشتاق ماشین‌های بوگاتی هستید به شما توصیه می‌کنم این مطالب را بخوانید:

ساخت ماشین بوگاتی در ایران

درحالی‌که حتی تولید و ساخت ساندرو دنده‌ای و اتوماتیک در ایران متوقف‌شده است. این می‌تواند یک خبر مضحک باشد، ساخت بوگاتی در ایران! آیا امکان دارد که شرکت بوگاتی با ایران قرارداد همکاری ببندد؟ البته باید بگوییم در دنیای امروز هیچ‌چیز دور از ذهن نیست!

جالب است که بدانید، خبر ساخت بوگاتی در ایران کاملاً موثق و درست است. ماجرا ازاین‌قرار است به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، دو صنعتگر اصفهانی که درزمینهٔ ساخت خودرو‌های دست‌ساز فعالیت دارند، در جدیدترین تولید خود یک دستگاه خودروی طرح بوگاتی ساختند. این هنرمندان اصفهانی پیش‌ازاین نیز، مدل‌های کلاسیک مرسدس بنز را ساخته‌اند. جدیدترین خودروی دست‌ساز این هنرمندان یک بوگاتی Type 46 است.

ساخت بوگاتی در ایران
ساخت بوگاتی در ایران

ساخت ماشین بوگاتی 6 سیلندر در ایران

به گفته سازندگان این خودرو، طراحی و ساخت آن نزدیک به یکسال زمان برده و تاکنون نیز حدود ۱۳۰ میلیون تومان برای مالکان آن هزینه داشته است. همچنین در این خودرو از یک موتور ۶ سیلندر مربوط به شورلت نوا، استفاده‌شده و شاسی آن نیز مربوط به خودروی مزدا است. این خودروی طرح بوگاتی می‌تواند با سرعتی بالغ ‌بر 120 کیلومتر بر ساعت حرکت کند.

به دلیل عدم امکان شماره‌گذاری این‌گونه خودروها، استفاده در مراسم‌های مختلف مانند عروسی، نمایشگاه‌های خودرو و حتی تشریفات به‌صورت محدود ازجمله کاربرد‌های آن می‌تواند باشد. سال گذشته نیز این صنعتگران اقدام به ساخت خودروی مرسدس بنز کردند.
در ادامه به یکی از تیونیگ‌های معروف بوگاتی در جهان می‌پردازیم.

کوروش منصوری تیونینگ معروف بوگاتی در جهان

درست است که پروژه‌ی ساخت ماشین بوگاتی در ایران دور از ذهن است؛ اما یک واقعیت غم‌انگیز و شاید هم غرورآفرین که بزرگ‌ترین تیونینگ جهان یک ایرانی است. کسی که موتور بوگاتی ویرون را تقویت کرد و توانست توان بسیار بالایی برای بوگاتی رقم بزند.

تیونینگ (Tuning) به معنای تقویت موتورها، ظاهر و یا قسمت‌های مختلف خودرو است. در دنیا تیونرهای معروف و زیادی وجود دارند که یکی از معروف‌ترین آن‌ها آقای کوروش منصوری است. او یکی از معروف‌ترین افراد در صنعت خودروی جهان است. همچنین او یک شرکت بزرگ تیونینگ خودرو در آلمان دارد.


آقای منصوری بعد از تحصیلات در انگلستان، به آلمان رفت، او کمپانی MPdesign را در آلمان تأسیس کرد. شرکتی که قطعات تیونینگ دیگر شرکت‌های معتبر را تأمین می‌کرد، ولی او به این کار بسنده نکرد و خودش شرکت تیونینگ منصوری را تأسیس کرد.

این شرکت تاکنون خالق برخی از قدرتمندترین و گران‌قیمت‌ترین خودروهای جهان بوده است. وی به‌تازگی قصد داشت چندین ابر خودرو را در نمایشگاه خودرو ژنو معرفی کند؛ اما با لغو این نمایشگاه او به‌صورت مجازی محصولات جدید خود را رونمایی کرده است، محصولاتی که توجه رسانه‌های خودرویی جهان را به سمت خود جلب کرده است.

سلطان تیونینگ جهان

برخلاف بسیاری از شرکت‌های تیونینگ که قطعات موردنظرشان را از دیگر شرکت‌ها می‌خرند، منصوری قطعات موردنیاز خود و دیگر شرکت‌ها را خودش تولید می‌کند. واحد تولید و پخت پنل‌های فیبرکربنی منصوری یکی از بهترین و بزرگ‌ترین اتوکلاوهای ساخت این قطعات در جهان است. در سال 2004 اولین تیونینگ مستقل منصوری ساخته شد. این شرکت خیلی سریع پیشرفت کرد و به تیونر معروف بوگاتی تبدیل شد.

سلطان تیونینگ جهان
سلطان تیونینگ جهان

در این بخش از مقاله‌ی «بوگاتی در ایران» به معرفی هم‌وطن کارآفرین خود می‌پردازیم که از صاحبان معروف بوگاتی در جهان است.

کارآفرین ایرانی صاحب چندین بوگاتی

با توجه به قیمت‌های میلیون دلاری بوگاتی و همچنین تعداد محدود آن‌ها، آرزوی هر فردی در جهان داشتن فقط یک بوگاتی است؛ و حال ما هم‌وطنانی داریم که نه‌تنها یک بوگاتی، بلکه مجموعه‌ای از ماشین‌های لوکس دنیا را دارند. مانی خوش‌بین یکی از دارندگان کلکسیون ماشین‌های لوکس در جهان است. مجموعه‌ی ماشین‌های او در کل جهان معروف است.

ما به دنبال ماشین بوگاتی در ایران هستیم؛ اما افراد کارآفرینی هستند که رؤیاهای خود را در جهان پیدا می‌کنند. مانی خوش‌بین، کارآفرین نام‌آشنای ایرانی که از فروش وسایل دور انداخته‌شده‌ی دست‌ دوم، به سرمایه‌ای 250 میلیون دلاری رسیده است. او از سن 14 سالگی به آمریکا مهاجرت کرده است. او در حال حاضر صاحب شرکت املاک خوش‌بین می‌باشد.

مانی خوش‌بین میلیاردر ایرانی و رئیس کمپانی خوش‌بین (املاک) در کالیفرنیا است. وی علاقه خاصی به خودروهای کلکسیونی دارد. او در گاراژ شخصی خود محصولاتی مانند کونیگ زگ، بوگاتی، مک لارن و پاگانی را نگهداری می‌کند و جالب آنکه پاگانی هوآیرا خوش‌بین دارای جزئیاتی از ارمس است. او چند ماشین از گران‌ترین خودروهای جهان را در اختیار دارد. مطلب گران‌ترین خودروهای جهان را در واسط کالا مطالعه کنید؛ قطعاً لذت خواهید برد. او علاوه بر بوگاتی منصوری و بوگاتی ویرون، یک بوگاتی شیرون هم دارد. ممکن است نسخه‌ی بوگاتی دیوو را هم خریداری کند!

مانی خوش‌بین از مجموعه‌ی بوگاتی خود می‌گوید!

آیا من به سه ماشین بوگاتی نیاز دارم؟ اما هیچ‌چیز مثل داشتن بوگاتی و رانندگی با آن نمی‌شود. بوگاتی منصوری با 1109 اسب بخار اولین ابر خودروی فیبرکربنی من بود. ویرون نسخه‌ی رودستر با توان 1200 اسب بخار است و قسمت‌های طلایی آن با استفاده از طلای خالص تزئین شده است. یکی ازسری‌های افسانه‌ای که فقط سه ماشین از آن ساخته‌شده است که طراحی آن بسیار هنرمندانه است.

شیرون هم نسخه‌ی ویژه‌ی هرمس است؛ که در قالب پروژه شخصی‌سازی انجام‌شده است.
او می‌گوید: این سه تا بوگاتی بسیار متفاوت از هم هستند. خیلی سخت است که بی‌خیال یکی از آن‌ها بشوم؛ البته اگر بخواهم یکی از آن‌ها را بفروشم، بوگاتی ویرون منصوری را خواهم فروخت چون مسافت طولانی‌تری را با آن پیمودم.

همچنین وی می‌گوید هر فرد باید، تجربه‌ی رانندگی با بوگاتی را در لیست آرزوهای خود داشته باشد. به پایان مقاله‌ی ماشین بوگاتی در ایران رسیدیم. امیدواریم که لذت برده باشید. به دوستداران بوگاتی می‌گوییم که با ذهن خود پرواز کنید و خود را لایق برترین‌ها بدانید. البته که شما هم می‌توانید صاحب یک بوگاتی شوید.

مانی خوشبین و هرمس
مانی خوشبین و هرمس

کلام آخر

به پایان مقاله بوگاتی در ایران رسیدیم. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

وبسایت واسط کالا یا اپلیکیشن واسط کالا مرجعی امن و راحت برای خرید و فروش خودروی موردنظر شما.

پیشنهاد می‌کنیم مقالات زیر را نیز مطالعه نمایید:

منابع:
autogespot.com
Yjc.ir
supercars.net

نظرات
سمیه فتحی

سمیه فتحی

خوب

ایوب رضایی

ایوب رضایی

ای کاش اون خرجی که واسه یه پراید می کنند را برای یک بوگاتی ساخت دست خود میکردند حالا ما می گفتیم در عرب ها هم بوگاتی هست ولی نه به اندازه ایران

حسین

حسین

یک دستگاه بوگاتی در تهران موجوده توی لواسان در یکی از ویلاهای مجلل آقایون مخفیش کردند مال پسر یکی از تاجران سرشناس ایرانه

آلا

آلا

مانی خوش بین چکاره ی بنده خدا

امیرحسین

امیرحسین

باور نکردنیه که یکروزی توی ایران هم بوده یا ساختنش

محسن

محسن

ههههه نابغه بوگاتی یه برند خاص و جهانی هستش. لامبورگینی هم جداست. متن رو خوندی اصلا...

خجسته

خجسته

لامبورگینی بوگاتی در ایران موجود هست؟ لامبورگینی همون بوگاتی است؟

هدیه

هدیه

سلام در مورد بوگاتی دیوو هم بنویسین من عاشق این ماشینم

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام در این مورد هم مطلب در وبلاگ واسط کالا منتشر شده است.

میرزایی

میرزایی

سلام عرض ادب و احترام مقاله بوگاتی دیوو در بلاگ موجود است. در قسمت سرچ وبلاگ بوگاتی دیوو را بنویسید و مطلب مورد نظر خودتان را مطالعه کنید.

محبت

محبت

قیمت بوگاتی در ایران از 56 میلیارد شروع می شود. البته بدون گمرگ و این جور داستان ها … وای که قیمت دلار عجیب بالا رفته

حجتی

حجتی

بله مهرشید خانم بوگاتی ساخت ایران هم وجود داره منتها فقط تزئینی هستش.کل تعدادی بوگاتی هایی که در ایران بوده به 5 تا هم نمیرسه... دیگه چه برسه به ساخت بوگاتی در ایران

مهرشید

مهرشید

چقد جالب که بوگاتی ساخت ایران هم وجود داره ...

محمد جواد

محمد جواد

حامد جان آره واقعا با قیمت وحشتناک دلار در ایران اگه یه روزی هم وارد ایران بشه تصادفش عجیب و غریب گرون میشه... دیروز یه آقایی از من می پرسید نمایندگی بوگاتی در ایران وجود داره؟؟ بهش گفتم هنوز یه دونه تو ایران نیمده دیگه چه برسه به نمایندگیش

حامد

حامد

با قیمت وحشتناک دلار توی ایران تصادف بوگاتی در ایران می تونه گرونترین اتفاق جهان باشه.

ثبت نظر