بوگاتی شیرون اسپرت 110ANS

بوگاتی شیرون اسپرت 110ANS

شرکت بوگاتی در سال 2019 سالگرد 110‌ سالگی خود را جشن گرفت و یک نسخه‌ی ویژه از بوگاتی شیرون را معرفی کرد. این نسخه‌ی جدید بوگاتی شیرون اسپرت 110ANS نام دارد. این ماشین لوکس برای ادای احترام به فرانسه تولیدشده است.
استفان وینکلمان (مدیرعامل بوگاتی) می‌گوید: ما همیشه بر منشأ خود در فرانسه تأکید داریم. وی افزود: مولشایم در منطقه‌ی آلزاس فرانسه یک عنصر اساسی در تاریخ تجاری بوگاتی است و اینجا همان مکانی است که می‌خواهیم در آن، آینده‌ی خود را برنامه‌ریزی کنیم. مولشایم که قبل از جنگ جهانی جزو آلمان بود، مکانی است که شروع کار بوگاتی در آنجا بوده است. مکانی که بوگاتی با عنوان خانه از آن یاد می‌کند.

شاید برایتان جالب باشد ماشین‌های بوگاتی اولیه‌ای که ساخته شدند را ببینید. برای این منظور می‌توانید مطلب زیر را مطالعه نمایید:

بوگاتی قدیمی

نمایشگاه ژنو 2019 و جشن 110 سالگی بوگاتی

بوگاتی سال قبل 110 سالگی خود را جشن گرفت. به‌رسم همیشگی یک نسخه‌ی ویژه را به همراه خود به نمایشگاه ژنو 2019 آورد. این مدل ویژه بوگاتی شیرون اسپرت 110ANS نام دارد. این نسخه از شیرون، درواقع نامه‌ای عاشقانه از طرف شرکت بوگاتی به اتوره بوگاتی است. طبق معمول، این ماشین نیز به تعداد محدود و تنها 20 دستگاه تولید می‌شود. این بهترین نسخه ویژه برای سالگرد 110 سالگی یک شرکت خودروسازی بود.

جهت اطلاع بیشتر در مورد نمایشگاه خودرو ژنو می‌توانید مطلب زیر را مطالعه نمایید:

نمایشگاه خودرو ژنو

ظاهر شدن بوگاتی با سه اعجوبه در ژنو

نسخه‌ای ویژه که به میراث بوگاتی اختصاص داده‌شده است، محور نمایشگاه بوگاتی در ژنو بود. هرچند به همراه دو اعجوبه‌ی دیگر لاویتور و دیوو به نمایشگاه آورده شده است؛ اما داستان بوگاتی شیرون اسپرت 110ANS کاملاً متفاوت است. یک ماشین مناسب برای تاریخ طولانی بوگاتی است. نسخه‌ای که برای ادای احترام به تاریخ پربار بوگاتی به جهان عرضه می‌شود. جالب است بدانید بوگاتی لاویتور، گران‌ترین ماشین صفرکیلومتر جهان است. برای آشنایی هرچه بیشتر با گران‌ترین ماشین‌های جهان مطلب زیر را مطالعه نمایید:

گران‌ترین ماشین‌های جهان

تاریخچه‌ای کوتاه از بوگاتی

سال 1909 سالی بود که اتوره بوگاتی (Ettore Bugatti) شرکت پرافتخار بوگاتی را تأسیس کرد؛ شرکت بوگاتی در میانه‌ی قرن بیستم مشکلات مالی بسیاری را پشت سر گذاشته است و سرانجام این برند خودرو با تلاش‌ها و پشتکارهای افراد زیادی به این نقطه‌ی عطف در جهان رسیده است.

شرکت بوگاتی، با ترکیب غیرعادی از اسپرت و ظرافت، تاریخ و مدرنیته و هم‌چنین پیشرفت مداوم مشخص می‌شود. این شرکت یک سابقه‌ی بسیار طولانی دارد که تقریباً با هیچ برند دیگری قابل‌مقایسه نیست، بوگاتی در نوع خود بی‌همتاست. در حال حاضر این شرکت تحت مالکیت گروه فولکس‌واگن آلمان است و البته در کشور فرانسه فعالیت می‌کند.

بعد از واگذاری مالکیت بوگاتی به شرکت فولکس‌واگن، این شرکت تا قبل از سال 2019 تنها مدل‌های شیرون و ویرون را تولید می‌کرد؛ اما در سال 2019 به همراه این مدل خاص از شیرون دو نمونه‌ی دیگر به نام‌های بوگاتی دیوو و بوگاتی لاویتور را نیز به جهان عرضه کرد. شایعات ازاین‌قرار است که صاحب بوگاتی لاویتور رونالدو است. گفتنی است که این تنها ماشین بوگاتی رونالدو نیست. اگر مشتاق این هستید که کلکسیون بوگاتی رونالدو را ببینید، خواندن مطلب زیر را از دست ندهید.

بوگاتی رونالدو

جشن 110 سالگی با سه ابر خودرو!

این‌ یک تاریخچه‌ی کوتاهی از بوگاتی به‌عنوان یک شرکت تولیدکننده‌ی اتومبیل بود. حتی اگر جزئیات زیادی راجع به آن را نادیده گرفتیم؛ اما می‌توان گفت تنها بوگاتی است که، جشن 110 سالگی خود را به بهترین وجه برگزار می‌کند. این خودروساز، جشن‌های بسیاری را برگزار می‌کند و در نمایشگاه ژنو 2019 بود که، با معرفی سه ابر خودرو از میهمانان خود پذیرایی کرد.

بوگاتی شیرون اسپرت 110ANS زیباترین نسخه شیرون

با دقت به بوگاتی شیرون اسپرت 110ANS نگاه کنید. این زیباترین نسخه از شیرون است. این نسخه‌ی جدید شیرون، شگفت‌انگیز است.
فقط جزئیات آن خیره‌کننده نیست؛ بلکه شیرون اسپرت 110ANS، داستان بوگاتی و تاریخ افتخارآمیز یک شرکت خودروسازی فرانسوی را روایت می‌کند.

زیباترین نسخه شیرون
زیباترین نسخه شیرون

بدنه‌ی تمام کربن بوگاتی شیرون اسپرت 110ANS

با بدنه‌ی فیبر کربن بوگاتی شیرون اسپرت 110ANS شروع می‌کنیم. کربن آبی که می‌بینید قسمت‌هایی از آن استیل و برخی دیگر مات است. بدنه‌ی این ماشین از بهترین مواد روز دنیا ساخته‌شده است.
از طرف دیگر هلال C-شکل را نیز در این نسخه مانند دیگر محصولات بوگاتی مشاهده می‌کنیم. به گفته‌ی مدیرعامل بوگاتی این هلال، یکی از ویژگی‌های جدانشدنی ماشین‌های بوگاتی است. همان مشخصه‌ای که با انسان حرف می‌زند و می‌گوید من یک بوگاتی هستم!

نقاشی پرچم سه رنگ فرانسه

تمام بدنه‌ی بوگاتی شیرون اسپرت 110ANS با دو رنگ آبی مات و براق پوشانده شده است. هرچند که قسمت‌هایی از آن با یک طرح بسیار زیبا و هنرمندانه به رنگ‌های آبی و قرمز و سفید است. این نقاشی بسیار ظریف پرچم فرانسه را در ذهن‌ها تداعی می‌کند.
درواقع چیزی بیش از نشان پرچم است. یا حداقل چیزی که بوگاتی می‌گوید. این طرح سه رنگ فرانسوی در چندین بخش بدنه دیده می‌شود؛ که عبارت‌اند از:

 • پشت آینه‌ها
 • قسمت زیرین اسپویلر
 • فرمان ماشین
 • روکش صندلی‌ها

رنگ آبی مظهر آزادی در فرانسه

با نگاهی دقیق‌تر به بدنه متوجه می‌شوید که یک طرح از این سه رنگ به نحوی قرارگرفته‌اند؛ که به‌عنوان تصویر در سمت راست آینه‌های بغل دیده می‌شود. این امر به‌صورت اتفاقی انجام‌نشده است؛ بلکه این یک آرایش معمول در وسایل نقلیه‌ی رسمی فرانسه است. همان‌جایی که رنگ آبی، مظهر آزادی است. این رنگ آبی در همه‌ی قسمت‌های ماشین دیده می‌شود.

مجموعه‌ی شیرون اسپرت روی چرخ‌های آلیاژی سیاه‌رنگ قرار دارد. به چرخ‌ها نگاه کنید و خواهید دید که کالیبرهای ترمز نیز به رنگ آبی خودنمایی می‌کنند. همچنین صندلی‌ها و هم کمربند ایمنی به رنگ آبی ساخته‌شده‌اند. این نسخه نیز دارای همه‌ی استانداردهای موجود در یک شیرون اسپرت است.
فضای داخلی تغییر چندانی نداشته است؛ اما طراحی و تفاوت‌های ویژه‌ای برای 20 نسخه‌ی ویژه وجود دارد. در ادامه از فضای داخلی صحبت می‌کنیم.

کابین فرانسوی بوگاتی شیرون اسپرت 110ANS

از صندلی‌های بوگاتی شیرون اسپرت 110ANS شروع می‌کنیم. صندلی‌های ورزشی که قسمت اعظم آن از چرم آلکانترا است؛ و سه رنگ فرانسه و همچنین نماد 110ANS به زیبایی بر روی صندلی‌ها دوخته‌شده است. همچنین این چرم گران‌قیمت در قسمت درب‌ها و دیگر قسمت‌های کابین مشاهده می‌شود.
فرمان شیرون نیز بسیار جالب و سرگرم‌کننده است. این فرمان، اسپرت 110ANS از جنس فیبر کربن است که با یک چرم آبی‌رنگ به زیبایی ترکیب‌شده است. فرمان قسمت دیگری از ماشین است که طراحی سه رنگ فرانسه را در خود جای‌داده است. کل طراحی به‌قدری زیباست که احساس می‌کنید، در داخل یک اثر هنری نشسته‌اید نه یک ماشین!

بوگاتی شیرون اسپرت 110ANS
کابین فرانسوی

بهترین گزینه برای جشن‌های بوگاتی!

بوگاتی شیرون اسپرت 110ANS یک نسخه‌ی محدود از شیرون است؛ که مطمئناً یکی از بهترین مدل‌های نسخه‌ی ویژه بوگاتی است که تابه‌حال به وجود آمده است.
قطعاً خیلی بهتر از چهار مدل ویرونی است؛ که به مناسبت جشن 100 سالگی بوگاتی ارائه شد. این‌یک مدل ارزشمند از شیرون است؛ تا همیشه به‌عنوان نسخه‌ای یاد می‌شود که در جشن 110 سالگی بوگاتی به جهان عرضه‌شده است.

مشخصات فنی بوگاتی شیرون اسپرت 110ANS

علاوه بر زیبایی‌های ظاهری این خودروی شگفت‌انگیز، موتور آن را نیز نباید فراموش کرد. این نسخه از شیرون نیز مانند همتایان قبلی خود از یک موتور 8 لیتری چهار توربوی W16 بهره می‌برد. بوگاتی شیرون 110 ANS دارای 16 سیلندر است که با آرایش W قرارگرفته‌اند. این موتور شگفت‌انگیز 1500 اسب بخار تولید می‌کند.

می‌توانید تصور کنید که چگونه یک ماشین قادر است، در مدت‌زمان 2.4 ثانیه، سرعت خود را از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت برساند. در آن زمان است که مرگ را جلوی چشمان خود می‌بینید؛ و این تصور زمانی تقویت می‌شود؛ که ماشین با سرعت 420 کیلومتر بر ساعت حرکت کند؛ به‌عبارت‌دیگر صفر تا صد این خودرو 2.4 ثانیه و حداکثر سرعت آن 420 کیلومتر بر ساعت است. اگر مایلید در مورد مسابقه‌ی بوگاتی با جت بیشتر بدانید مطلب زیر را مطالعه نمایید:

بوگاتی ویرون

قیمت

به نظر شما قیمت ماشینی که به‌عنوان جشن 110 ‌سالگی بوگاتی معرفی‌شده چقدر است؟ ماشینی که تا آخر عمرش عنوان 110 سالگی بوگاتی را با خود دارد! با توجه به قیمت سرسام‌آور دلار در ایران قیمت بوگاتی به پول ایران وحشتناک است!
قیمت پایه‌ی بوگاتی شیرون اسپرت 110ANS چیزی حدود 50 میلیارد تومان است و طبق روال همیشگی شرکت بوگاتی، احتمالاً همه‌ی بیست نسخه‌ی مدل شیرون 110ANS از قبل فروخته‌شده است.

دیگر مشخصات بوگاتی شیرون اسپرت 110ANS

 • موتور: W16
 • حجم موتور: 7999 سی‌سی
 • 1500 اسب بخار توان خروجی
 • تعداد سیلندر: 16
 • تعداد سوپاپ: 64
 • مصرف سوخت شهری: 37 لیتر
 • مصرف سوخت جاده‌ای: 14.9 لیتر
 • توربو: 4 عدد
 • نوع جعبه‌دنده: 7 سرعته دو کلاچه
 • صفر تا 100 شیرون: 2.4 ثانیه
 • صفر تا 200 شیرون: 6.1 ثانیه
 • صفر تا 300 شیرون: 13.1 ثانیه
 • صفر تا 400 شیرون :32.6 ثانیه
 • حداکثر سرعت: 420 کیلومتر بر ساعت
نمای داخلی
نمای داخلی

اطلاعات بیشتر

اگر قصد خرید و فروش خودروی موردنظر خود را دارید می‌توانید به سایت یا اپلیکیشن واسط کالا مراجعه نمایید و به‌راحتی این کار را انجام دهید.

پیشنهاد می‌کنیم خواندن مطالب دیگر درمورد ماشین از وبلاگ واسط کالا را از دست ندهید.

منابع:

topspeed.com
cnbc.com
Bugatti.com

تبلیغات
vasetpet-content

5 پاسخ به “بوگاتی شیرون اسپرت 110ANS

 1. سلام.بوگاتی شیرون اسپرت 110ANS رنگ قرمز خیلی شیک وقشنگتره.ولی خیلی هم گرونتره

 2. به قول خودتون واقعا هم اعجوبه هستند…ان شالله روزی برسه ایران خودمون پیشرفت کنه و این مدل ماشینایی بسازه

 3. سلام خسته نباشید
  عذرمی‌خوام من برای پروژه درسی نیاز به مطالب سایتتون دارم. اجازه کپی و استفاده دارم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.