خلاصه مقالات نیمه دوم اردیبهشت ماه 99

در نیمه‌ی دوم اردیبهشت ماه مقالات اکثراً در حوزه‌های ماشین بوگاتی شیرون و حیوان اسب هستند. پیشنهاد می‌کنیم در ادامه با ما همراه باشید.

مراقبت از اسب مینیاتوری

یک اسب مینیاتوری می‌تواند رونق خاصی به اصطبل شما ببخشد. آن‌ها به دلیل تعامل بالایی که با انسان دارند، حیوانات سرگرم‌کننده‌ای هستند. معمولاً هزینه روزانه آن‌ها و همچنین فضایی که نیاز دارند کم‌تر از یک اسب معمولی است. اسب مینیاتوری به همان اندازه که یک اسب معمولی نیازمند مراقبت است، نیاز دارد که از آن محافظت شود. به‌طورکلی این نکته مهمی است که در جریان تغذیه و مراقبت مناسب از این حیوان باشید. درصورتی‌که نحوه‌ی مراقبت از اسب مینیاتوری را به شکلی که در بالا گفته شد انجام دهید، اسب شما سرحال و بانشاط خواهد بود.

اسب نژاد آپالوسا

اسب‌های آپالوسا یک گونه زیبا با سابقه‌ی طولانی و غنی در دنیای امروزه هستند.این نژاد اسب اوّلین بار در قبایل سرخ‌پوستی پرورش یافته است. اگرچه اسب نژاد آپالوسا را بیشتر به خاطر پوشش‌های خال‌داری که دارند می‌شناسند اما باید توجه داشته باشیم که این تنها نشانه‌ای نیست که می‌توانید از آن برای شناسایی این نژاد استفاده کنید. با یادگیری نحوه تشخیص تفاوت‌های ظریف در انواع پوشش و تشخیص ویژگی‌های مهم دیگر در بدن اسب، می‌توانید بدون هیچ وقفه‌ای تشخیص دهید که آیا اسب آپالوسا است یا خیر.

اسب نژاد آپالوسا
اسب نژاد آپالوسا

مراقبت از اسب عرب

اسب‌های عرب یکی از قدیمی‌ترین نژادهای اسب هستند که این امر آن‌ها را خیلی خاص می‌کند! این نژاد اسب از هوش بالا و همچنین جلوه بی نظیری برخوردارند. مراقبت از اسب عرب برای حفظ سلامتی و همچنین شادابی آن امری ضروری است. این مراقبت‌ها از طریق ساخت اصطبل، توجه به تغذیه‌ی مناسب، مراقبت از سم و یال و … حاصل می‌شود.

بوگاتی شیرون سوپر اسپرت 300 پلاس

هنوز مدت زیادی از شکستن رکورد 300 مایل بر ساعت نگذشته بود که بوگاتی اعلام کرد، آخرین ابر هیبریدی شیرون به نام بوگاتی شیرون سوپر اسپرت 300 پلاس توجه بیشتری را به خود جلب می‌کند.
در زیر کاپوت این ماشین سریع، یک موتور 8 لیتری چهار توربو شارژ وجود دارد. همانند دیگر نمونه‌های بوگاتی، 16 سیلندر این موتور با آرایش W کنار یکدیگر قرار دارند. این موتور قدرت 1577 اسب بخار شگفت‌انگیز را تولید می‌کند.
موتور W16، نه‌تنها توان رسیدن به آن سرعت‌های باورنکردنی را به وجود می‌آورد؛ بلکه از قطعات هوایی با تکنولوژی بالا مانند طراحی بلند بدنه و دیفیوزرهای عقب و همچنین چرخ‌های منیزیم سبک نیز استفاده می‌کند.

خلاصه مقالات نیمه دوم اردیبهشت ماه 99
بوگاتی شیرون سوپر اسپرت

بوگاتی شیرون لگو در اندازه واقعی

ساخت لگوی خودروهای پرطرفدار دنیا اتفاق جدیدی نیست. این بار نیز بوگاتی شیرون لگو در اندازه‌ی واقعی ساخته‌شده است؛ اما خودرویی از جنس لگو، دقیقاً هم‌اندازه‌ی مدل واقعی، با موتور لگو، برای اولین بار تولید می‌شود. همچنین برای اولین بار است که لگویی عظیم، بدون استفاده از چسب ساخته‌شده و توانایی حرکت دارد.
متخصصان لگو تکنیک (Lego Technic) با همکاری مهندسان بوگاتی، نمونه‌ی 1:1 لگو بوگاتی شیرون را تولید کرده‌اند.

بوگاتی شیرون هرمس

بوگاتی یکی از معروف‌ترین و گران‌ترین برندهای اتومبیل، در کل جهان است. این شرکت، پس از واگذاری مالکیت خود به فولکس‌واگن، تولیداتش را با نام‌های ویرون و شیرون عرضه می‌کرد؛ البته این دو مدل، با طراحی‌های متفاوت و شکل‌های مختلفی ارائه می‌شدند.
تا اینکه در نمایشگاه ژنو 2019، لاویتور‌نویره و دیوو را معرفی کرد. بوگاتی لاویتور به‌عنوان گران‌ترین ماشین صفرکیلومتر جهان شناخته می‌شود. البته ساخت آن هنوز به پایان نرسیده است و گفته می‌شود، بوگاتی در سال 2021 آن را به صاحب لاکچری خود، تحویل می‌دهد. در این مقاله سعی داریم در مورد ماشین بوگاتی شیرون هرمس صحبت کنیم.

بوگاتی شیرون هرمس
بوگاتی شیرون هرمس

معیارهای یک آپارتمان خوب

پیدا کردن یک آپارتمان بدون داشتن تجربه خرید قبلی یا بدون در نظر داشتن معیارهای مناسب، بسیار استرس‌زا و نگران‌کننده است. این سؤال، یکی از دغدغه‌های اصلی خریداران آپارتمان است که درواقع معیارهای یک آپارتمان خوب چیست؟ بهتر است جست‌وجوی خود را بهینه کنید که وقت و سرمایه‌تان را هدر ندهید. قبل از امضای هرگونه قرارداد یا اجاره‌نامه از اسناد و مدارک اطمینان حاصل کنید و آن‌ها را ببینید و پس از تصمیم کاملاً آگاهانه معامله را انجام دهید.
اگر شما هم در جستجوی آپارتمان مناسب برای اجاره‌نشینی یا خرید هستید پس باید معیارهای یک آپارتمان خوب را بدانید. پیشنهاد می‌کنیم در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با این معیارها آشنا کنیم.

نظرات
تا کنون نظری ثبت نشده است.
ثبت نظر