چرا گربه – پاسخ به سوالات رایج کاربران درباره گربه

در این مقاله سعی داریم که در مورد انواع رفتارهایی که از گربه‌ها سر می‌زند که برای ما انسان‌ها کمی عجیب به نظر می‌رسد صحبت کنیم. بعنوان مثال برای ما انسان‌ها خیلی عجیب است که چرا گربه از آب و خیار می‌‍‌ترسد! در این‌جا به تمامی این سوالات پاسخ داده می‌شود.

فهرست مطالب

چرا گربه شب نمی خوابد؟

معمولاً کسانی که از گربه به عنوان یک حیوان خانگی استفاده می‌کنند بعد از چند ماه با یک سوال مهم رو‌به‌رو می شوند اینکه چرا گربه شب نمی‌خوابد؟ با ما در ادامه مطلب همراه باشید تا پاسخ این سوال را به سادگی بیابید.

گربه‌ها حیوانات خاصی هستند و ممکن است رفتار‌های خاصی نیز از خود بروز دهند. همه‌ی رفتارهای یک گربه یا منشا خارجی دارد و یا اینکه به ذات این حیوان بر‌می گردد. پس برای درک رفتار یک گربه ابتدا باید آگاهی کاملی از ویژگی‌های مختلف رفتاری این حیوان داشته باشیم.

در اینجا ذکر این نکته لازم است که این موضوع برای طبیعت حیوانات مخصوصاً گربه‌ها امری عادی و طبیعی است اما برای انسان ها که نوع زندگی متفاوتی را تجربه کرده و معمولاً شب‌ها استراحت می‌کنند کاملاً غیر طبیعی است.

آیا ممکن است گربه‌ها شب بخوابند؟

اینکه چرا گربه نمی‌خوابد؟ این سوال را در ذهن دارندگان گربه‌های خانگی به وجود می آورد که آیا ممکن است بعد از مدتی گربه‌ها روال عادی زندگی انسان را در پیش گرفته و شب‌ها استراحت نمایند؟

برای پاسخ به این سوال نیز می توان گفت که گربه‌ها ممکن است با توجه به نژاد و یا محیطی که در آن قرار می‌گیرند بعد از مدتی خود را با انسان‌ها وفق داده و شب‌ها استراحت نمایند. بنابراین اگر در منزل خود از گربه‌های خانگی استفاده می‌کنید هیچ نگرانی بابت خواب آن‌ها در شب نداشته باشید زیرا این امر کاملاً طبیعی و غریزی است.

چرا گربه شب نمی‌خوابد
چرا گربه شب نمی‌خوابد

در رابطه با تربیت گربه، پیشنهاد می‌کنیم خواندن مقاله زیر را از دست ندهید:

تربیت گربه

چرا گربه دم خود را تکان می‌دهد؟

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که هنگام دیدن تکان خوردن دم گربه از خود می‌پرسید چرا گربه دم خود را تکان می‌دهد؟ حتماً این بخش را تا انتها بخوانید.

یکی از اعضای بدن گربه که می‌تواند نشان دهنده‌ی حالت‌های مختلف روحی این حیوان باشد دم گربه است. گربه‌ها در برخورد با موانع مختلف و همچنین حالت‌های روحی در محیط‌های گوناگون ممکن است دم خود را تکان داده و یا آن را در حالت خاصی نگه دارند.

عوامل تاثیر گذار برای تکان خوردن دم گربه

برای پاسخ به سوال چرا گربه دم خود را تکان می دهد؟ می توانیم جواب‌های مختلفی را پیدا کنیم. این جواب‌ها ممکن است با توجه به شرایطی که گربه در آن قرار گرفته است با هم متفاوت باشند.

اگر در هنگام برخورد با گربه‌ای مشاهده نمودید که دم آن به حالت رو به بالا و سر حلقه مانند قرار گرفته است می‌توانید متوجه شاد بودن گربه شوید.

اما در حالت برعکس اگر گربه احساس خشم و یا ترس داشته باشد دم خود را به سمت بالا گرفته اما سر دم را به سمت پایین نگه می‌دارد.

علت اصلی تکان دادن دم توسط گربه

در پاسخ سوال اصلی برای اینکه چرا گربه دم خود را تکان می‌دهد می‌توان گفت که این حالت نشان‌دهنده خوشحالی بسیار زیاد گربه از دیدن یک فرد است. این فرد می‌تواند صاحب گربه یا هر فرد دیگری که گربه به آن احساس خوبی دارد باشد.
اگر گربه شما دم خود را زیر شکمش جمع کرده بود مطمئن باشید که نسبت به یک اتفاق ناخوشایند احساس ترس می‌کند.

مورد آخر هم اینکه گربه‌ها هنگام دفاع از خود و یا حمله‎‌ور شدن به سمت چیزی دم خود را به صورت مستقیم و رو به بالا نگه می‌دارند.
برای هر کدام از این حالت‌ها با توجه به تربیت گربه می‌توان راهکارهای مختلفی در نظر گرفت تا گربه دم خود را به حالت عادی برگرداند.

چرا گربه دم خود را تکان می‌دهد
چرا گربه دم خود را تکان می‌دهد

چرا گربه خود را لیس می‌زند؟

دارندگان گربه‌های خانگی معمولاً بار‌ها و بارها شاهد این بوده‌اند که گربه خانگی‌شان خود را لیس می‌زند. بعد از انجام این عمل ممکن است برای بسیاری از آن‌ها این سوال پیش بیاید که چرا گربه خود را لیس می‌زند؟

گربه‌ها حیوانات کاملاً احساسی هستند و ممکن است در برخورد با مسائل مختلف احساسات خاصی از خود بروز دهند. رفتار انسان‌ها در قبال این حیوانات می تواند تعیین‌کننده نوع رفتار آن‌ها باشد.

همین رفتار‌های خاص باعث شده تا جذابیت این حیوان خانگی روز به روز بیشتر و بیشتر شده و تعداد کسانی که گربه را به عنوان یک حیوان خانگی نگهداری می‌کنند افزایش یابد.

برخی از این رفتار‌ها و احساسات گربه‌ها مانند لیس زدن اعضای بدن خود، می تواند توجه افراد را به خود جلب نماید.

گربه ها در اکثر مواقع بعد از اینکه انسان‌ها بدنشان را لمس می‎کنند آن قسمت از بدن را لیس می‎زنند.
در پاسخ به سوال چرا گربه خود را لیس می‌زند؟ معمولاً دو نظریه وجود دارد.

نظریه اول در مورد لیس زدن گربه

برخی بر این باورند احساسات گربه‌ها عامل اصلی این حرکت آن ها بوده و پس از لمس انسان با لیس‌زدن بدن خود در واقع می‌خواهند بوی انسان را در بدن خود نگه داشته و در سطح بدن خود پخش نمایند. این کار می‌تواند باعث افزایش انرژی گربه‌ها شود.

نظریه دوم در مورد لیس زدن گربه

در بیان نظریه دوم می‌توانیم به ابتدای همین مطلب برگردیم که اشاره کردیم رفتار گربه‌ها ناشی از رفتار صاحب آن‌ها می‎باشد. در برخی از موارد دیده شده است که به دلیل رفتار‌های نامناسب با گربه، این حیوان پس از لمس انسان بدن خود را لیس می زند تا در واقع جای دستان انسان را از روی بدن خود پاک کند. البته این موضوع در مواردی می تواند به غریزه حیوان در برخورد با انسان ها نیز برگردد.

لیس زدن
چرا گربه خودش را لیس می‌زند؟

چرا گربه از آب و خیار متنفر است؟

اگر در محیط خود از گربه‌های خانگی استفاده می کنید می‌توانید به راحتی متوجه شوید که این گربه‌ها به شدت از آب و خیار می‌ترسند و متنفر هستند. با دیدن این ویژگی گربه ها این سوال پیش می‌آید که چرا گربه از آب و خیار متنفر است؟
برای پاسخ به سوال چرا گربه از آب و خیار متفر است؟ باید دلایل ذاتی این ترس را مورد بررسی قرار دهیم.

چرا گربه از آب می‌ترسد؟

در اغلب موارد مشاهده می‌شود که گربه‌ها از خیس شدن یکی از اعضای بدنشان ترس دارند و متنفر هستند به طوری که می‌توانید به راحتی مشاهده کنید که این حیوانات هیچ علاقه‌ای به محیط-های آبی ندارند. دلایل مختلفی برای این کار در گربه‌ها وجود دارد.

اولین دلیل تنفر گربه‌ها از آب را می‌توان به مشکلات حرکتی که برایشان پیش می‌آورد ارتباط داد. به دلیل پوست پشم گونه این حیوانات هنگامی که آب به بدنشان می‌رسد به شدت خیس شده و برای حرکت سریع دچار مشکل می شوند این عامل باعث می‌شود تا گربه‌ها همیشه از آب فراری باشند.

یکی دیگر از عوامل ترس و تنفر گربه‌ها از آب را می توان به غریزه این حیوان نسبت داد که با توجه عدم تغییر‌پذیری بالای گربه ها می‌تواند به راحتی باعث ترس این حیوانات از آب شود. هر چند برخی از نژاد گربه‌ها آب را دوست دارند و از آن نمی‌ترسند اما برای شستشوی گربه‌ها باید نکات خاصی را رعایت نمود.

چرا گربه از خیار می ترسد؟

تا اینجا برای پاسخ به سوال چرا گربه از آب و خیار متنفر است؟ عوامل ترس گربه‌ها از آب را بیان نمودیم حال می خواهیم به بررسی دلیل ترس گربه‌ها از خیار بپردازیم.

گربه ها ذاتاً از مار می ترسند و آن را دشمن اصلی خود در طبیعت می‌دانند. به همین دلیل هنگام دیدن خیار به دلیل شباهت خیار با مار از آن می‌ترسند و پس از مشاهده خیار به صورت غریزی به سمت بالا می‌پرند تا به این طریق از نیش زدن مار جلوگیری نمایند.

ترس گربه از خیار
ترس گربه از خیار

چرا گربه بچه‌اش را رها می‌کند؟

در بسیاری از موارد دیده شده که گربه‌های خانگی و خیابانی بچه‌های خود را برای اهداف مختلفی رها می‌کنند. این غریزه علاوه بر گربه‌ها در بین بسیاری از حیوانات نیز رایج است. اما به راستی چرا گربه بچه اش را رها می‌کند؟

گربه‌ها ذاتاً حیواناتی هستند که به بچه‌های خود اهمیت بسیاری می دهند و در موارد مختلف تا چند هفته اول به ندرت از کنار آن‌ها دور می‌شوند. اما ممکن است در هفته ‌های ابتدایی یا پس از آن برای هدف‌های مختلفی بچه‌ی خود را رها کنند.

اهداف گربه مادر برای رها کردن بچه

برای پاسخ به سوال چرا گربه بچه اش را رها می‌کند؟ می‌توان دلایل مختلفی را ذکر کرد.
در بیشتر مواقع گربه‌ها بچه‌‎ی خود را به قصد تأمین غذا رها می‌کنند. رها کردن بچه گربه‌ها توسط مادر برای این هدف می‌تواند در زمان‌های مختلف روز و همچنین در مدت زمان‌های نامشخصی اتفاق افتاده و تا پیدا کردن غذا توسط مادر ادامه یابد.

هدف دوم گربه‌ها از رها کردن بچه‌ی خود پیدا کردن مکان جدیدی برای زندگی است. این موضوع بیشتر در میان گربه‌های خیابانی به چشم می‌خورد که ممکن است بنا به دلایل مختلفی لازم باشد تا در زمان‌های مختلف محل زندگی خود را تغییر دهند.
برخی از گربه‌ها نیز ممکن است برای استراحت به مکان دیگری مراجعه نموده و بچه‌ی خود را رها کنند.

عکس العمل مناسب در قبال رها شدن بچه گربه

اگر شما نیز جز کسانی هستید که با دیدن یک بچه گربه‌ی تنها به دنبال پاسخ برای سوال چرا گربه بچه اش را رها می‌کند؟ هستید باید با آگاهی کامل نسبت به این موضوع اقدام نمایید.
در زمان دیدن یک بچه گربه جوان تنها اصلاً عجله نکنید زیرا به احتمال فراوان مادرش به دنبال هدف خاصی رفته و به زودی سمت بچه اش برمی‌گردد.

در این هنگام به هیچ وجه جای بچه گربه‌ها را تغییر ندهید زیرا بعد از بازگشت مادر پیدا کردن بچه برایش بسیار سخت خواهد بود.
در صورتی که بعد از گذشت ساعت‌ها گربه مادر بازنگشته و همچنان بچه گربه تنهاست می‌توانید بچه گربه را جهت مراقبت‌های بیشتر نزد خود ببرید.

رها کردن بچه گربه توسط مادرش
رها کردن بچه گربه توسط مادرش

چرا گربه ها نوازش را دوست دارند؟

در این بخش به بررسی پاسخ‌های مناسب برای سوال چرا گربه نوازش را دوست دارد می‌پردازیم تا شما نیز آگاهی کاملی از این ویژگی‌های این حیوانات داشته باشید.

اولین تصویری که در ذهن برخی از افراد نسبت به گربه ایجاد می‌شود تصویر نوازش این حیوان توسط انسان‌ها است.

این تصویر که در بسیاری از فیلم‌ها نیز رایج شده است باعث می شود تا افرادی که با گربه‌ها در ارتباط هستند یا اینکه در منزل خود از گربه به عنوان یک حیوان خانگی استفاده می‌کنند از خود بپرسند که چرا گربه نوازش را دوست دارد؟

گربه حیوانی احساسی است

احساسات گربه‌ها باعث شده است تا این حیوان از نظر روحی بسیار آسیب پذیر باشد. همین امر باعث شده است تا نیاز به توجه بیشتری داشته باشند. یکی از راه‌های برانگیخته کردن احساسات و همچنین توجه مناسب به گربه‌ها نوازش آن‌ها است.

ابراز علاقه گربه‌ها

یکی از راه‌هایی که گربه به صاحبشان ابراز علاقه می‌کنند از طریق نوازش آن‌هاست. در واقع در این روش گربه‌ها تمایل بیشتری برای نوازش از خود نشان می‌دهند که این می‌تواند نشان دهنده‌ی علاقه‌ی فراوان آن‌ها به شخص مورد نظر باشد.

برای نوازش گربه‌ها می‌توان از قسمت‌های مختلف بدن این حیوان استفاده نمود. اما مهم‌ترین قسمتی که می‌تواند بیشترین تاثیر را در نوازش بهتر گربه داشته باشد سر گربه است. تقریباً تمامی گربه‌ها تمایل زیادی به نوازش از طریق سر خود دارند و این عامل می‌تواند در برانگیخته شدن هیجانات درونی شادی‌بخش و آرامش گربه تاثیر فراوانی داشته باشد.

نکته مهم در نوازش گربه

بعد از پاسخ دادن به سوال چرا گربه نوازش را دوست دارد؟ باید به این نکته نیز اشاره نمود که در هنگام نوازش گربه‌ها باید اصول مختلفی را رعایت کرد و البته ایمنی را نیز در نظر گرفت. زیرا ممکن است گربه‌ها به دلایل مختلف در هنگام نوازش، رفتار‌های متفاوتی از خود نشان دهند. اگر اصول نوازش گربه‌ها را بلد نباشیم قطعاً گربه‌ی ما از لحاظ روحی دچار مشکلات فراوانی خواهد شد.

نوازش گربه
نوازش گربه

چرا گربه من گاز میگیره؟

اگر شما نیز جز کسانی هستید که در خانه خود یک گربه خانگی دارد مطمئناً بارها و بارها دیده‌اید که این حیوان گازهای مختلفی می‌گیرد و از خود بپرسید که چرا گربه‌ من گاز میگیره؟
برای پاسخ به سوال چرا گربه من گاز میگیره؟ می توانیم به بررسی چند روحیه مختلف در گربه‌ها بپردازیم.

گاز گرفتن از روی محبت

گربه‌ها حیوانات احساسی هستند و در ارتباط با انسان‌ها می‌توانند از روش‌های مختلفی احساس خوب خود را بروز دهند. یکی از راه‌هایی که گربه‌ها احساسات خود را بروز می‌دهند گاز گرفتن است. این گازها ممکن است در هنگام نوازش این حیوان نمود بیشتری پیدا کند.
برای اینکه بتوانیم شناخت بهتری از روحیات گربه‌ها داشته باشیم باید تفاوت گاز از روی محبت آن ها با دیگر گاز گرفتن ها را بدانیم.

گاز گرفتن در هنگام خشمگین شدن

برای بررسی دومین پاسخ به سوال چرا گربه‌ من گاز میگیره؟ باید به سراغ دلایل نارضایتی این حیوان از محیط اطراف خود برویم.
گربه‌ها ممکن است به دلایل مختلفی عصبانی شده و به دلیل ناراضی بودن از شرایط موجود اقدام به گاز گرفتن نمایند. این گازها ممکن است خطرناک بوده و در بعضی از موارد باعث ایجاد زخم‌های مختلف روی محل گاز گرفتکی شوند.

گاز گرفتن گربه
گاز گرفتن گربه

گازهای هنگام بازی

همه‌ی حیوانات ممکن است در هنگام بازی با همنوعان خود در محیط‌های طبیعی اقدام به گرفتن گازهای مختلف بکنند که به نوعی جزیی از بازی آن‌ها به حساب می‌آید.
کسانی که از گربه‌های خانگی استفاده می‌کنند باید در واقع جایگزین مناسبی برای بازی کردن این حیوانات پیدا کنند. گاهی این افراد خودشان با گربه‌ها بازی می‌کنند که با توجه به طبیعت و ذات گربه ممکن است این حیوان گاز‌های مختلفی از اعضای بدن فرد بگیرد.

گاز گرفتن گربه‌ها با همبازیان خود اصلاً خطرناک نیست زیرا آن ها دارای پوست کلفتی هستند اما این گاز ها در هنگام بازی با انسان ممکن است باعث خراش های مختلفی روی سطح بدن شود.

چرا گربه بچه خود را می خورد؟

کسانی که زایمان گربه‌ها را از نزدیک تماشا کرده‌اند معمولاً با این سوال مواجه می‌شوند که چرا گربه بچه‌ی خود را می‌خورد؟
برخی از حیوانات در هنگام زایمان ممکن است به دلیل ضعفی که در سیستم حرکتی آن‌ها به وجود می‌آید بچه‌های تازه به دنیا آمده خود را بخورند تا انرژی از دست رفته خود را به دست بیاورند.
این باور در مورد گربه‌های مادر نیز به وجود آمده است که در هنگام تولد بچه، آن را می‌خورند. اما آیا به راستی چرا گربه بچه‌ی خود را می خورد؟
برای پاسخ به این سوال لازم است تا ابتدا کمی درباره ی نحوه‌ی زایمان گربه‌ها توضیح داده شود.

خوردن بند ناف و جفت آن توسط گربه مادر

همه حیوانات و موجودات زنده وقتی بچه‌ای را در داخل رحم خود پرورش می‌دهند لازم است تا یک مجرا و محل مناسبی برای رساندن غذا و دفع فضولات مختلف جنین خود داشته باشند. این مکان در برخی از حیوانات هنگام بیرون آمدن جنین، ترکیده و به صورت مایعات بیرون می آید.

اما در برخی از حیوانات دیگر مانند گربه‌ها این مکان که از طریق بند ناف به جنین متصل می شود را جفت می نامند و به طور کامل پس از زایمان گربه مادر همراه با بچه گربه بیرون می‌آید.
این جفت در واقع همان نقش منتقل کننده مواد غذایی و دفع فضولات برای جنین گربه را دارد.

پس از آنکه بچه گربه به دنیا آمده به سرعت مادر بچه را تمیز کرده و راه تنفس آن را باز می کند. پس از اینکه گربه ی مادر از سالم بودن فرزند خود اطمینان پیدا کرد بند ناف گربه و همچنین جفت متصل به آن را می‌خورد.
برخی از مردم هنگام دیدن این صحنه گمان می‌کنند که گربه بچه خود را خورده است.

خوردن بچه گربه توسط مادرش
خوردن بچه گربه توسط مادرش

چرا گربه من بداخلاق است؟

در بعضی از موارد ممکن است گربه‌های خانگی رفتارهای نامناسبی از خود نشان دهند و یا به اصطلاح بد اخلاق شوند. این رفتارها باعث می‌شوند تا افرادی که از این حیوانات نگهداری می‌کنند سوالات زیادی در ذهنشان به وجود آمده و به طور دائم از خود بپرسند چرا گربه‌ی من بداخلاق است؟

برای پاسخ به سوال چرا گربه‌ی من بداخلاق است؟ می توانیم عوامل زیادی را مورد بررسی قرار دهیم.
این عوامل باعث می شوند تا گربه تغییر حالت داده و از یک حیوان آرام و دوست داشتنی به یک حیوان غیر قابل پیش بینی تبدیل شود.

عوامل محیطی

گربه‌ها ذاتاً حیوانات دوست داشتنی هستند که برای ابراز احساسات خود نیاز به محیطی آرام دارند. در صورتی که عوامل محیطی مختلف باعث رنجیدن گربه شوند و احساس نارضایتی این حیوان را به دنبال داشته باشند به راحتی می توان متوجه بد اخلاق شدن این حیوان شد.

احساس درد و عوامل ذاتی

اگر عوامل محیطی آرامش کامل را به گربه داده بود اما باز گربه ی شما بداخلاق بود باید در اسرع وقت آن را پیش یک دامپزشک ببرید. گاهی بداخلاقی گربه‌ها ممکن است به دلیل احساس درد در یک نقطه‌ی خاص از بدنشان باشد که قطعاً بدون انجام معاینات مختلف نمی توان آن را متوجه شد.

برای پاسخ به سوال چرا گربه‌ی من بداخلاق است؟ می توان برخی از عوامل ذاتی در وجود این حیوان را در تغییر رفتار آن موثر دانست.

مثالی برای عوامل ذاتی بد اخلاقی گربه

هیجانات و تحرکات جنسی بر روی گربه‌ی یک ساله می تواند باعث بروز رفتارهای نامشخصی از سوی این حیوان شود.
در صورتی که می خواهید از یک گربه‌ی خانگی به بهترین شکل ممکن نگهداری نمایید حتماً اصول نگهداری این حیوان را یاد بگیرید.
برای نوازش گربه‌ی خانگی نیز زمان‌های مناسبی را انتخاب نمایید زیرا ممکن است در غیر از آن زمان‌ها نوازش گربه باعث بروز بداخلاقی در رفتار این حیوان شود.

بد اخلاقی گربه
بد اخلاقی گربه

چرا گربه بامزه است؟

توجه زیاد به گربه‌ها به عنوان یک حیوان خانگی و همچنین دوست داشتنی بودن آن‌ها در نزد عموم جامعه باعث شده است تا این سوال در ذهن اکثر مردم به وجود بیاید که چرا گربه از بامزه‌ترین حیوانات است؟

عوامل بسیاری در بامزه‌ بودن گربه‌ها تاثیرگذار هستند. این عوامل باعث می‌شوند تا نگاه هر انسانی به سوی گربه‌ها و حرکات آنها جذب شده تا گربه بتواند به راحتی جای خود را در دل انسان ها باز کند.

ظاهر بامزه گربه

برخلاف بسیاری از حیوانات که ظاهر خشن و یا خنثایی دارند گربه‌ها از ظاهر کاملاً بامزه‌ای برخوردار هستند. جنس پشمی پوست آنها و همچنین شکل چشم‌ها و گوش‌های این حیوانات باعث شده تا به راحتی بتوان این حیوانات را به محیط‌های خانگی راه داد.
نحوه راه رفتن و دست و پاهای بامزه‎ی گربه‌ها نیز از عوامل تاثیرگذار بر دوست داشتنی بودن این حیوانات می‌باشد.

حرکات بامزه گربه

یکی از عوامل دیگر برای پاسخ به سوال چرا گربه بامزه است؟ انجام حرکات خاص و بسیار جذاب در هنگام برخورد با صحنه‌های مختلف می‌باشد.

بازی گوشی‌های یک گربه هنگام تماشای برف از پشت پنجره قطعاً می تواند نظر هر فردی را به خود جذب نماید. آرامش خاصی که در چهره و حرکات گربه ها وجود دارد باعث می‎شود تا این حس در برخورد با انسان نیز منتقل شده و باعث جذابیت هر چه بیشتر این حیوان در نزد افراد مختلف شود.

کنجکاوی گربه‌ها در محیط‌های مختلف می‌تواند یکی از عوامل بسیار تاثیرگذار بر جذابیت این حیوانات باشد که معمولاً کنجکاوی ها هنگام قرار گرفتن در یک محیط جدید در رفتار گربه‌ها نمود بیشتری پیدا می کند.

ثابت شده است که رفتار انسان‌ها نیز می تواند باعث افزایش بامزگی و همچنین دوست داشتنی‌تر شدن این حیوانات شود.

چرا گربه
بامزه بودن گربه

جهت اطلاعات بیشتر در مورد گربه می‌توانید به ویکی‌پدیا مراجعه نمایید. همچنین جهت خرید و فروش اینترنتی انواع حیوانات وپرندگان می‌توانید به وبسایت واسط کالا یا اپلیکیشن واسط کالا مراجعه نمایید.

مقالات مرتبط:

https://vasetkala.com/blog/8662/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%a7%d8%b2-%da%af%d8%b1%d8%a8%d9%87-%d9%85%d8%b1%d8%a7%d9%82%d8%a8%d8%aa-%da%a9%d9%86%db%8c%d9%85/

نظرات
فاطمه

فاطمه

سلام ، من یک بچه گربه بیمار پیدا کرده بودم که شکمش آب آورده بود و بردمش دامپزشکی ، گفت که میمیره و راهی برای درمانش نیست . وقتی بردمش خونه وقتی نشسته بود مچ دستاشو تا میکرد و روشون میخابیید. میخواستم بدونم این حرکت نشان چی بود ؟ البته همون شب مرد.

کتی

کتی

سلام این ی رفتار عادیه تو گربه ها.

Sgh

Sgh

لطفآ راهنمایی کنید

Sgh

Sgh

با سلام بچه گربه ای رو که توسط مادرش رها شده بود بزرگ کردیم الان حدود ۴ ماهشه توی حیاط و شبها در یه بخش امن ایمن از حیاط که اتاق جدا هست و دسترسی نداره میخوابه. گربه نر بزرگی در حالی که توی حیاط بود و موقتا خوابیده بود بهش حمله کرد و گاز گرفت البته گربه نر را فراری دادیم ولی در حد چند ثانیه اون رو گاز گرفت و اذیت کرد. حالا این گربه که خیلی شیطون بود همش کز کرده و خوابیده. آیا به معاینه نیاز داره یا به مرور خوب میشه؟ ممکنه آسیبی بهش وارد کرده باشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

Mitra

Mitra

سلام آره احتمال داره آلوده شده و یا عفونت گرده باشه ببرش پیش ی دام پزشک تا معاینش کنه.

Roobi

Roobi

گربه من يهو شروع ميكنه به سريع دويدن كل خونه رو ميدوعه و اصن ممكنه خواب باشه يهو پاميشه كل خونه طي ميكنه همجا ميپره اصلا نميدونم چرا!انگار دنبال ي چيزي ميگرده ك وجود نداره..

حسین

حسین

ببخشید گربه من تو حیاط بود یه لحظه دیدم علف هارو میخروره غذا هم خوب میذم بهش اگه میشه خواهشن بگید این چرا میخوره؟ قشنگ گورت دادا اونارو

زهرا سامره

زهرا سامره

سلام کاربر گرامی این یک رفتار عادی در گربه سانان است.

پرستو

پرستو

سلام،خواهش میکنم جواب سوالمو بدین من حدود یکساله یه گربه تو تراسمون دارم،حدود ۳ماه پیش دوتا بچه به دنیا آورد که بچه هاش هم همینجا هستن،الان دوباره بارداره و نهایتا تا ۲۰روز دیگه زایمان میکنه، میخاستم ببینم تکلیف بچه های بزرگترش بعد از زایمان مادرشون چی میشه؟ از اینجا میرن؟ خیلی نگرانم،آخه بچه ها هیچ کاری بلد نیستن انجام بدن، نه غذا میتونن پیدا کنن نه از درودیوار میتونن برن بالا،لطفا جواب سوال منو بدین خیلی نگرانم

زهرا سامره

زهرا سامره

سلام کاربر عزیز به مرور زمان این کارهایی که به خلق و خو گربه مربوط میشوند را یا میگیرند.

سارا

سارا

سلام من به یه‌گربه حدود دو ماه روی تراس خونمون غذا میدادم تقزیبا هر روز میومد و بیشتر اوقاتش روی تراس ما میگذشت تا اینکه سه روز پیش وقتی از بیرون اومدم دیدم یه توله نهایت سه چهار روزه روی تراسه از شباهتش فهمیدم بچه همون گربه ست و آوردیمش توی خونه و ازش مراقبت میکنیم ولی مادرش دیگه نیومد و هنوز منتظریم برگرده میخواستم دلیل این کار مادرش رو بدونم

مژده شریفی‌نژاد

مژده شریفی‌نژاد

سلام دوست عزیز برخی گربه ها بعد از بدنیا آوردن توله‌ها آن‌ها را رها می کنند که دلایل مختلفی همچون بیماری در مادر یا توله دارد.

فائزه

فائزه

سلام خسته نباشید. ما توی حیاطمون دوتا گربه بودن. بعد از چند وقت دیدیم گربه ماده برای بار اول زایمان کرده و سه تا بچه داره. ۳ روز توی انباری رفته بودن و مادرشون بهشون شیر میداد ماهم بهشون سر میزدیم. اما امروز دیدیم بچه هاش نیستن و فقط مادرش تو حیاطمون بود. بچه هاش رو برده یه جای دیگه؟

زهرا سامره

زهرا سامره

سلام. وقت شماهم بخیر برخی گربه‌های مادر به دلیل استرس، بچه‌های خود را به یک مکان دیگر می‌برند.

ریوسوکه

ریوسوکه

سلام ببخشید من یک کربه دارم که از خونه ما همش فرار میکنه دوست داره بره طبقه بالایمون هر وقت میاد اینجا نمیمونه فرار میکنه دلیلش چیه

مژده شریفی‌نژاد

مژده شریفی‌نژاد

سلام وقت بخیر دوست شدن با گربه ها کمی قلق داره که شما باید روش های دوست شدن با آنها را یاد بگیرید و کمی حوصله به خرج دهید. همچنین به شما پیشنهاد می کنیم طبقه بالا را چک کنید تا انگیزه گربه برای رفتن به طبقه بالا را پیدا کنید.

شادی

شادی

سلاام وقتتون بخیر یک گربه با بچه هاش حدودا یه هفته پیش اومده بود پشت بوم همسایه‌مون، و متاسفانه همسایه مون در غیاب مادر، بچه ها رو انداخته بود کنار خیابون، و مادر هم هر روز میاد دنبال بچه هاش و میو میو میکنه رو پشت بومشون، وقتی ما قضیه رو فهمیدیم بچه گربه ها رو آوردیم تو کوچه و با غذا دادن به گربه‌ی مادر ، هدایتش کردیم سمت بچه هاش، اما گربه مادر بچه هاش رو نمیشناسه و وقتی بچه ها میرن سمتش بهشون حمله میکنه، و همچنان دوباره میره روی پشت بوم دنبال بچه هاش، میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم الان چه کاری از دست ما برمیاد؟ دو روزه که از غصه‌ی این بچه گربه ها و مادرشون شب و روز نداریم و از یه طرف هم اطلاعاتمون کمه، با همسایه هم هر چقدر حرف زدیم که راضی شه بچه ها رو دوباره ببریم پشت بوم بلکه مادرش اینجوری بشناسدشون، قبول نمیکنه،اینم بگم بچه ها سنشون شایدنهایت سه هفته اینا باشه. لطفا راهنمایی کنید تو این شرایط چکار کنیم، آدم دلش هم واسه بچه ها و هم مادرشون کباب میشه😢

مانا

مانا

سلام وقتتون بخیر یه گربه تو حیاطمون داریم که همیشه تو پارکینگ ما زایمان میکنه اینبار هم دو تا بچه آورد...یکیشون گم شد ولی یکی دیگشون هنوز هست و هر روز میاد از من غذا میگیره بیشتر اوقات هم تو حیاطه زیاد تو کوچه نمیره الان ۳ ماهشه..منو هم میشناسه هر موقع منو میبینه میدوئه سمتم....دیشب اومد پیشم با پای شکسته منم بردم دامپزشکی کاراشو انجام دادم الان پاش تو گچه...دکتر گفت باید ۳ هفته ازش مراقبت کنی الان هم آوردمش خونه تا پاش خوب بشه...سوالم اینه که اگه بعد از ۳ هفته دوباره بزارمش تو حیاط اذیت میشه؟؟ چون یه مدت تو خونه بوده...یا اینکه باید واگذارش کنم؟؟ بیشتر ترجیح میدم تو حیاط باشه خودمم حواسم بهش باشه ولی اگه بدونم به محیط خونه عادت میکنه و اذیت میشه اگر دوباره بره تو حیاط، بگردم سرپرست پیدا کنم...ممنون میشم جواب بدید من هیچ اطلاعاتی درباره این موضوع ندارم

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام وقت شما هم بخیر بعد از این سه هفته گربه را به دامپزشک ببرید تا وضعیت پای اون رو چک کنه. اگر وضعیتش مطلوب باشه احتمالا با مراقبت زیاد می‌توانید از این حیوان زیبا در حیاط خانه خود نگهداری کنید.

سارا

سارا

با عرض سلام و خسته نباشید. من یک گربه ماده و یک گربه نر دارم که در حیاط خانه از آنها نگهداری میکنم. آنها صاحب فرزند شده اند و سه نوزاد حدوداً سه هفته ای دارند. سوالی که برای من ایجاد شده این است که چرا گربه ماده من گاهی یکی از نوزادانش رو از لانه در میاره و با خودش به جای دیگه ای میبرد و بعد دوباره برش میگردونه تو لانه؟

کیمیا

کیمیا

سلام خسته نباشید من دوتا توله گربه کوچیکه پیدا کردم تو کوچمون والان تقریبا دو الی سه هفته هست که ازشون مراقبت میکنم و بهشون شیرخشک مخصوص نوزاد گربه میدم ولی مشکل اصلی اینه که یکیشون خیلی بده و همش قسمت تناسلی اون یکیو می‌کنه تو دهنش و شروع می‌کنه به خوردن و تا زمانی که اون جیغ بزنه یا هرجور شده از دستش بیاد بیرون جداشونم کردم ولی فایده نداشت می‌رفت پیشش میخواستم بدونم این عادیه یا باید کاری بکنم ممنون میشم جواب بدید

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام وقت بخیر سعی کنید دو گربه رو تا مدتی که بالغ می‌شوند جدا از هم نگهداری کنید.

Znb

Znb

سلام من مدتیه به یه گربه ای غذا میدادم حدودا دو ماه بعد متوجه شدم بارداره موقه زایمانشم کنارش بودم و دو بچه بدنیا آورد و تو خونه ازشون مراقبت میکنم به گربه مادر چه غذا ید مکمل هایی باید بدم چون دمایه بدنشم بالا رفته

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام وقت شما بخیر تغذیه گربه انواع مختلفی ازجمله مواد غذایی خشک، نیمه مرطوب و کنسرو هستند. سعی کنید مارک خوبی از غذا را برای آن‌ها انتخاب کنید. گربه‌ها برای جلوگیری از بیمار شدن و به‌منظور حفظ سلامتی به پروتئین‌های حیوانی احتیاج دارند بنابراین غذاهایی که دارای مقادیر زیادی گوشت حیوانی مانند گوشت گاو، مرغ و ماهی هستند را انتخاب کنید و یا از دامپزشک برای انتخاب غذا کمک بگیرید. از دادن غذاهای انسانی به گربه خودداری کنید. برخی از این نوع غذاها مانند شکلات، می‌توانند گربه را به‌شدت بیمار کنند. نکته‌ی جالب این است که اغلب گربه‌ها ترجیح می‌دهند در طول روز وعده‌های غذایی مکرر و کوچک بخورند. در آخر توصیه می‌شود به گربه‌ی خود بیش‌ازحد غذا ندهید و مطمئن شوید که گربه‌ی شما زیاد ورزش می‌کند زیرا چاقی یکی از بزرگ‌ترین مشکلات سلامتی است، روبه‌رو هستند. گربه‌های چاق با نزدیک شدن به سن میان‌سالی به‌احتمال‌زیاد دچار دیابت، بیماری‌های قلبی و سایر بیماری‌ها می‌شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه مراقبت از گربه خواندن این مقاله از وبلاگ واسط کالا را از دست ندهید.

سحر

سحر

سلام من یه گربه نر داشتم از بچگی تو پارک پیداش کردم اوردم پیش خودم و بزرگش کردم اما تو خونه نمیومد همیشه تو باکسش بود، الان دو هفته ست که رفته میخواستم ببینم برمیگرده یا خیر؟

لطفا بهم بگید

لطفا بهم بگید

ییخشید من صبح بیدار شدم دیدم یه چیزی مثل جیگر رو زمین رویخته ولی من اصلا به گربم جیگر نمیدم قرمز بود همرای با خون نمیدونم از دهنش ریخته یا مقعدش باید چیکار کنم

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام آیا تغییر حالتی در گربه شما ایجاد شده؟

ساهی

ساهی

با سلام بچه گربه ی من ۳ماهشه و قسمت گوش شکم و ابتدای دست و پاش تیره شده علتش بیماریه یا اینکه ممکنه کثیف شده باشه؟؟

سلا

سلا

سلام‌میشه جواب بدید .گربه ی من باردار‌بود ولی دیروز ک زایمان کرد یه دونه بچه اورد .میخواستم ببینم‌ممکنه ک گربه ها یه بچه بیارن یا یکیش ممکنه تو شکمش مونده باشه؟چیکارکنم؟

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام وقت بخیر طبق تحقیقاتی که انجام شده معمولا یک گربه که عقیم نشده باشد در سال دوبار باردار میشه و هربار هم 4 تا 6 بچه می‌زاید.

ققققق

ققققق

سلام گربه من 4 تا بچه اورد بعد 2 هفته بچه هاش رو جابجا کرد میخواستم بدونم دوباره بر می گرده ؟

ااااااا

ااااااا

سلام گربه من 4 تا بچه اورده بعد 3 هفته یکی از بچه هارو برد چرا ؟

نرگس شاطری

نرگس شاطری

سلام‌ من یه گربه دارم که کاملا خونگیه و یک سالشه و خیلی ناناز جیگر هست و از بچگی پیشم خودم بزرگش نکردم ولی خیلی با محبته بهم منم خیلی دوستش دارم همه چی هم براش خریدم و از بیرون خیلی میترسه و فقط از تو بالکن بیرون رو نگاه میکنه و بالکن ما خیلی بزرگه و جا دار هست و اونم نگاه میکنه بیرون رو قشنگ اسمشم لوسیه و دختر شناسنامه هم داره واکسن امسالش رو هم میخایم بزنیم براس دکترش خیلی مهربونه و مرد هست و توی همدان هستیم ولی تهرانی هستیم خودمون من خیلی لوسی رو دوست دارم و همش میبرمش دکتر و براش کلی وسایل میخرم و هی سعی میکنم چیزای جدیدی براش بخرم که تو ارامش با شه و کاملا خونگیه و خیلی میفهمه وقتی دعواش میکنی یا بازی میکنی یا خواب ولی من هیچ وقت دعواش نمیکنم و لوسی رو واگذاری گرفتم نه به خاطر پولش چون من اصلا با خرید و فروش گربه موافق نیستم و خیلی گناه دارن و میخاستم به کسی هم که ازش گرفتم پول بدم ولی اونم موافق نبود و خود کسی هم که ازش گرفتم خودش سگ و گربه داره سگ نجس هست ولی اون بزرگ هاش سگ های کوچیک رو به راحتی با واکسن میشه اورد تو خونه و لوسی کلا تو خونه زندگی میکنه مثل خودمون خدانگهدار من گربه هارو خیلی دوست دارم.

متین

متین

سلام گربه ی من دوتا بچه گزاشته هر ۲ روز یک بارهم جا عوض میکنه میره تو خونه همسایه که ویلایی هست الان رفته نمیدونم کجاست الان بر میگرده؟؟

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام در این مدت گربه دلیل استرسی که دارد مدام جا عوض می‌کند که جایی پیدا کند که استرسش بریزد.

آ

آ

سلام من یه گربه دارم که از نوزادیش پیشه خودم بود تو حیاطمون دنیا آمد ، بعد از یک سال شکمش هر روز بزرگتر میشد ، نزدیکه دو ماه بعد صداش میومد از دره حیاط باز کردم دره خونمون رو دیدم شکمش صافه صافه انگار تو خون غرق شده بود یه بچه گربه هم تو دهنش بود داد دستم نگاهی به بچهکردم دیدم گردنش سوراخه خلاصه اون بچش مرد😢 الان من یه بار دنبال گربم رفتم دیدم رفت پیش بقیه ی بچه هاش نمیزاره به بچه هاش دست بزنم اونجا هم پره سمور هست باید بچه هاشو بیارم دمه دره خونمون اما نمیزارن دست بزنم چیکار کنم؟😫

Mahsiam

Mahsiam

سلام میشه لطفا جواب دید گربه من قبل از زایمان با من خیلی صمیمی بود اما وقتی زایمان کرده نه دیگه میاد بغلم نه از دستم غذا میگیره دلیلش رو شما میدونید؟

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام خدمت شما اگر گربه‌ی شما برای بار اول است که زایمان کرده، چون در این امر فاقد تجربه بوده استرس و اضراب و حساس شدن آن امری طبیعی است. در این مدت گربه‌ی مادر نسبت به مکانی که در آن قرار گرفته، دمای محیط، تغذیه، امنیت بسیار حساس تر از قبل است. توجه داشته باشید در این مدت که گربه‌ی شما تازه زایمان کرده مراقب باشید آن‌ها در معرض هوای سر یا گرم قرار نگیرند، همچنین آن‌ها نباید در معرض سر و صدای زیاد و آزار قرار بگیرند. سعی کنید یک جای آرام با یک دمای معتدل برای آن‌ها درست کنید تا اینکه شرایط به حالت عادی برمیگردد. اگر در این مدت گربه‌ی مادر اقدام به جابجایی بچه‌ها از مکانی که در آنجا قرار دارد کرد، سعی کنید به این رفتار او احترام بذارید و بگذارید که در محلی که آرامش دارد مستقر شود. حتی گاهی اوقات دیده شده یک مادر گربه به دلیل استرسی که در رابطه با بچه‌هایش دارد آن‌ها را ترک می‌کند. لذا بنا به این دلایل سعی کنید شرایط زندگی را به نحوی که گفته شد برای این حیوان مهیا سازید. منبع: https://www.cuteness.com/article/behavior-cat-just-gave-birth

آلوچه

آلوچه

سلام مایه خونه داریم که حیاط بزرگی داره تا حالا ۳ بار گربه توی خونه ما بچه هاشو زاییده اولین بار‌ بچشو ول گرد رفت دومین بار یه گربه نر دیگه بچه شو خفه کرد و خورد این دفعه سومیه که یه گربه بچشو توی خونه ما به دنیا میاره البته ماهپ بهش غذا دادیم هم آب و هم شیر ولی الان سه چهار روزه که اینجا مونده و جاشو توی حیاط عوکرده یعنی مثلا تا الان توی باغچه می خوابید الان رفته اونور حیاط می خوابه من می خواستم بدونم معنیش چیه

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام خدمت شما گربه‌ها پس از زایمان اقدام به جابجایی زیاد محلی که در آنجا قرار داشته اند می‌کنند. دلیل این است که گربه‌ها پس از زایمان بسیار استرس دارند و می‌خواهند محل نگهداری بچه‌هایشان شرایط کامل (از نظر دما، امنیت و ...) را داشته باشد. لذا پیشنهاد می‌شود که تمامی شرایط را در این باره مهیا سازید تا استرس حیوان خود را تا حدی کنترل نمایید.

ااااااا

ااااااا

سلام میگم اگه گربه را رها کنیم جای دور دوباره برمیگرده پیشت یعنی ولش کنی دوباره میاد ؟

بنفشه

بنفشه

سلام گربه ام یک ساله است دوهفته پیش زایمان کرد الان بچه هاش مرده چیکار باید بکنم

ناشناس

ناشناس

چرا گربه بعد از زایمان بچه هاشو میبرد

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام وقت شما بخیر. بامطالعه‌ی مطلب فوق می‌توانید به جواب خود برسید.

ناشناس

ناشناس

سلام من یه گربه dsh در کوچه دارم که پارسال تو حیاط زایمان کرد و بعد ۱۰ روز بچه هاشو برد جای دیگه و من قصد دارم اگه امسال بازم زایمان کرد یکیشونو به سرپرستی بگیرم اما میترسم که بازم ببرشون میخواستم بدونم که دلیل این کارش چیه و چیکار کنم که دیگه جاشونو تغییر نده. ممنون از پاسخ گویی شما🌹

Melina

Melina

سلام ببخشید زمان زایمان گربه میشه گربه رو داخل اتاقی یا مثلا حمام گذاشت؟

مریم

مریم

سلام... من یک گربه دارم که الان حدود یک سالشه... و از مراکز نگهداری. گرفتمش وقتی دو ماهه بود... اما الان حدود دو هفته است که نمیدونم چرا رو تشک همسرم یا یک بار هم رو تشک من ادرار میکنه... لطفا راهنماییم کنید

مینا

مینا

سلام من یک گربه نر ۲ساله داشتم.کل ۲سال از خونه بیرون نمیرفته.ترسو بود.گاهی تا دم در میومد و جلو خونه ما یک گشتی میزد فقط.یکی دو بار از بالای پشت بامها صبح میرفت شب بر میگشت دوباره هم نمیرفت.الان ۲ روز شده رفته نیامده/حتی یکبار هم از تو اشغالها غذا نخورده.الان میگین برمیگرده یا نه ؟؟؟

دیلوا

دیلوا

نر بخرم یا ماده؟

دیلوا

دیلوا

و اینکه من خیلی فضا برای گربه و وسایلش ندارم

دیلوا

دیلوا

سلام من می خوام گربه بخرم چون طوطی ام فرار کرد می خوام بدونم چه مدلی برام مناسبه و چجوری مسواک بزنم براش و حمومش کنم و یادش بدم کجا دستشویی کنه و چجوری کاری کنم که بد اخلاق نباشه و حمله نکنه و گاز و چنگ نگیره؟و می خواستم بدونم گربه ها بی حیا هستند و مهربانی رو درست حسابی نمی فهمند؟ممنون میشم جواب بدید

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام و عرض ادب واحترام پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه جواب سوال‌های خود را بیابید، مطلب دیگر در وبلاگ واسط کالا در مورد راهنمای خرید گربه را مطالعه نمایید.

اصغر

اصغر

من ی گربه ماده دارم رنگش سفیده خیلی قشنگه براچی چشمای گربه در روز ادمک چشمش کاملا سیاهیش میره سفید میشه و شب دوباره سیاه میشه

اصغر

اصغر

واقعا خیلی خوبه

shahab

shahab

چندشب پیش یه توله گربه کوچک اوردم شب اول باپتوبراش جادرست کردم ولی شب دوم که گذاشتمش توجاش صبح رفتم دیدم تلف شده حسابی داغونم حسابی

محمد امین

محمد امین

وقتی ظهر از خونه میریم بیرون و گربه تا شب تنها هست باید براش لامپ روشن کنیم؟ یا لازم نیست؟

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام بهتر است که این شرایط (یعنی روشن کردن لامپ) برایش فراهم شود.

مریم طوسی

مریم طوسی

سلاام من یک گربه ی بالغ عقیم شده دارم یک هفته است یک بچه گربه. ی بیست روزه اوردم مرتب این بچه رو تو بغل میگیره و لیس میزنه چرا این کارو میکنه

sara

sara

سلام من از بچه گربه ای نگهداری میکنم که مادرشم خودم بزرگ کردم ولی مادرش رهاش کرد و براش غذا نمیبرد حالا بچه بزرگ شده اما سینه خودشو میمکه این میتونه علتش رها کردن مادر باشه؟

Ss

Ss

ی گربه ای که خیابانی هست ولی من ازشون نگهداری میکردم ی بچه داشت ک چند روز پیش بچش رو ی گربه ی دیگه دزدید.دلیل اینکارش چیه؟؟؟

طاها آقایی

طاها آقایی

سلام ما تو حیاطمون یه گربه 3 تا بچه زاید بعد از 1 ماه بچه هاشو برد چیکار کنم برگرده

محمد

محمد

سلام . من از ۳ تا بچه گربه در کارگاه نگهداری میکنم که امروز متاسفانه جلو کارگاه یه گربه بالغ دیگه اومد یکیشو گرفت و با خودش برد ! اصلا نمیتونه مادرشون بوده باشه چون چندتا خیابون اونطرفتر مادرشون اینا رو رها کرده و رفته بوده.. حالا سوالم اینه اون گربه برا چی این بچه ۱۴ روزه رو با خودش برده.. مگه گربه هم گربه میخوره !؟

مریم میرزایی

مریم میرزایی

"خیر گربه بالغ حالت کانیبالیسم یا هم نوع خواری ندارد...... در مواردی دیده میشود که گربه پس از زایمان یک بچه گربه یا دو تا رو ک دچار مشکلی هستند رو بخورد." دکتر دامپزشک سامان جباری

parsa

parsa

سلام. ما ی گربه مادر توی تراس خونه مون داریم که ۴ تا بچه اورده. کاملا دستیه و از ما نمیترسه. و کاملا میزاره به بچه هاش دست بزنیم. امروز یکی از بچه هاش از توی تراس افتاد پایین توی حیاط(این سومین باره) و دو دفعه قبلی من رفتم و بچه اش رو از توی حیاط اوردم بالا و گذاشتم توی تراس. اما این دفعه وقتی بچه اش رو اوردم خودش رو هم صدا زدم بیاد بالا و هر چهار تا بچه اش رو دید. اما بازم میره توی حیاط و انگار داره دنبال بچه اش میگرده!! . خواستم بپرسم امکان داره متوجه نشده باشه و فککنه بچش هنوز پایینه؟!؟!

نورا

نورا

مراقبت و بازی گربه مارد با بچه اش در هفته های اول خیلی جالب و زیباست.واقعا ادم از دیدنش به بزرگی خالق این حیوان پی میبره.

خانم نصیری

خانم نصیری

به نظر من سگ ها خیلی جذاب تر از گربه ها هستن

کیارش

کیارش

یک گربه نر چطوری گربه ماده رو تشخیص میده

شراره

شراره

گربه من ۴تا بچه به دنیا آوردم چند ساعت بعد ۳تاش خورد اینکه نوشتین مادر بچه اش نمیخوره اشتباهه متاسفانه این تجربه تلخ داشتم

سوسن حسینی

سوسن حسینی

من یه گربه دارم چد روزه الان هیچی نمیخوره میره یه گوشه میشینه هیچکار نمیکنه خیلی نگرانشم چکار کنم

شهرزاد

شهرزاد

گربه من پریشب ۵تا بچه بدنیا اوارد اما اصلا قبولشون نمیکنه بهشون شیر نمیده، وقتی بچه هاش رو میزارم پیشش وحشی میشه و بهشون حمله میکنه

Bts

Bts

نباید ب بچهاش دست بزنی ، چ‌گربه وحشی باشه و چه خانگی باشه

صبا

صبا

سلام ممنون از مطالب خوبتون ما تو کوچمون یه گربه داریم که خیلی وابستس همیشه میاد مامانم بهش غذا میده تازگیا بچه بدنیا اورده ولی بچه هاش جای دیگن یکی دوبار اوردتشون با خودش ابنجا ولی باز رفتن از دیشب که از تعطیلات برگشتیم یه بچه گربه رو جا گزاشته تو حیاط اینم یه بند میو میو میکنه براش شیرم گزاشتم ولی نمیخوره خیلی ام میترسه همش قابم میشه امروز مادرش اومد پیشش ولی تا میرفت بچه سمتش دعواش میکرد اخرم با خودش نبردش اون رفت و این باز همینجا مونده چیکارش باید کرد مادرش چرا نمیبرتش☹

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

سلام بنظر این بچه گربه به واسطه ی اینکه چندروزی در غیاب مادرش بهش غذا دادین به شما عادت کرده و یخورده سخته تا از شما دل بکنه. اگر قصد دارین شما را رها کند، می توانید چند روزی به بچه گربه غذا ندهید تا کم کم به کنار مادرش بازگردد.

نازنین

نازنین

من دوتا بچه گربه از قبل داشتم و دیروز یکی از دوستام بچه گربه شو داد به من چون نمیتونست ازش مواظبت کنه . خیلی کوچکتر از گربه های منه . بچه گربه هام اصلا باهاش کنار نمیان و اونو میزنن چیکار کنم که باهم کنار بیان و دوست بشن؟ آیا این ممکنه؟؟

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

باسلام در ابتدا ممکنه که با هم ناسازگاری داشته باشند، اما پس از مدتی با هم اُخت میشوند، فقط نیاز به کمی صب دارین. لذا در طی این مدت باید بیشتر حواستان به گربه های کوچکتر باشد تا آسیب نبینند.

امیرحسین

امیرحسین

چرا گربه مدفوع خود را میخورد؟

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

این کار در گربه ها بسیار نادر است اما گربه ها اینکار را انجام میدهند که یک سری مواد غذای مناسب را بدلیل کامل نشدن دستگاه گوارش توله ها از طریق مدفوع دفع می شوند را جذب کنند و همچنین محیط فعالیت توله های خود را پاکیزه نگهدارند.

جواد

جواد

چرا گربه ها پشت همدیگر را بو میکنند?

مرتضی عسکری

مرتضی عسکری

در گربه سلول های تشخیص دهنده ی بو نزدیک به ۴۰ برابر انسان می باشند و حس بویایی آن‌ها فوق العاده است، لذا هنگامی که دو گربه به هم می رسند ابتدا یکدیگر را بو میکنند، حتی گربه هایی که مدام در کنار هم هستند نیز بعضا در طول روز بارها بینی یا پشت همدیگر رو بو میکنند. در واقع با اینکار یک سری اطلاعات را راجع به گربه ی مقابل پیدا می کنند.

Ali

Ali

در مورد معنی حرکات گربه هم مطلب بذارین تا بتونیم خواسته های گربها متوجه بشیم

محمد

محمد

گربه حیون نمک نشناسی هست گربه صاحب خودش رو نمیشناسه اصلا حیون چرتی هست

س.

س.

سلام نه داداش گربه نمک نشناس نیست. اولا که گربه شکارچی هست غریزش ایجاب می‌کنه نسبت موجودات اطرافش اخت نشه و قابل لمس و دسترسی نباشه و باهوشه حریم خاص خود را تعیین می‌کنه و اجازه نمیده کسی واردش بشه و البته تمامی حیوانات همینجورین و بعضی انسانها هستند که میخوان اون حریم‌ها رو بشکنن و گربه رو به هر نحو شده تحت اختیار و فرمان خود داشته باشند که نمیشه و اجازه نمیده که خدادادی و غریزه همه حیوانات هست که اجازه نمیده و چون بعضی انسانها میخوان به حیوانات ظلم کنن و یا سواستفاده کنن اونم نمیزاره از نظرتو میشه نمک نشناس هیچ موجود و حیوانی چرت نیست . در مورد سگ هم همینطوره ولی این حیوان کمتر عکس العمل نشون میده نسبت به اون چیزی که در ذهن شماست و میخوای مالکیت تمام به حیوان داشته باشی . اگه راست میگی حیواناتی رو که میبینی زخمی هستن ببر درمان کن دوباره آزادش تو طبیعت یا بهشون غذا بده نه اینکه یه حیوونی بگیری یا داشته باشی فقط یه مقدار غذا بهش بدی بعد هرچی تو بگی اون اجرا کنه و متاسفانه مد شده که یه ظلم دیگه ای که میکنن این حیوانات رو هم عقیم میکنن و حق زندگی و تولید مثل رو ازشون میگیرن. بعد بعضیا میان اینجا میگن نمی‌دونم فلان حیوان بده یا نمک نشناسه خوب چکار داری بهشون بزارین تو طبیعت برا خودشون زندگی کنن چرا ظلم می‌کنی آزادی حیوانات میگیری. خدا، آزاد آفریده این حیوانات رو شما حق آزادی و تولید مثل و چیزای دیگه رو ازش میگیری طلبکارم میشی ..اون که اگر به هر موجودی و یا حیوانی کمک می‌کنی یا غذا میدی که اصلا وظیفه مونه . هیچ موجود خدا چرت نیست اصلا در حیوان نمک نشناسی معنا داره اون نمک نشناسی و وفاداری مربوط به انسانهاست. خیلی از حیوانات وحشی و اهلی دیدم که به انسانها و حیوانات دیگه خیلی بهتر از بعضی انسانها کمک کردن. البته خیلی انسانها هم هستن که به خاطر خدا و انسانیت به انسانها و حیوانات و درختان و طبیعت کمک می‌کنن. یاعلی.

واتر

واتر

گربه ی من هر روز میاد پیشم بیدارم میکنه باهام بازی میکنه و خودشو بهم میماله این انسانه که در برابر طبیعت نمک نشناسی میکنه

رضا

رضا

عزیزم چرت و مزخرف من هستم من نمک نشناسی میکنم خیره سر منم من چون یه تیکه از غذای مونده خودم و براش می‌ندازی ، فکر میکنم شدم خالق و اون مخلوق ولی اینو نمی‌دونم گربه ها و من حیوان ناطق تنها مخلوقاتی هستیم که تک تکمون یه شخصیت داریم،خوب ،بد،موضی،لاط،ترسو،... منم میگفتم گربه ها بد لاشی هستن... تا به مدت ۲ سال باهاشون به معنای واقعی زندگی کردم تو حالت کاملا طبیعی... اونجا بود فهمیدم مرد قبیله کیه ،مسئولیت چیه غیرت،احترام،از خود گذشتگی،احترام به طرز فکر... اخوی ببخشید ولی خدا نیستیم قاضی باشیم اما میتونیم علت و پیدا کنیم... حاجی شاید باور نکنی همه حیوانات به جز آدم صادقانه همون‌جوری هستن که هستن... میگه داداش من اینم

هادی

هادی

یه مستند دیدم رازهایی در مورد گربه ها رو بررسی می کرد واقعا از این حیوون شگفت زده شدم

ثبت نظر